Османи Законот за јазиците прво е усогласен со ВМРО ДПМНЕ а потоа со СДСМ

Османи: Законот за јазиците прво е усогласен со ВМРО-ДПМНЕ, а потоа со СДСМ

Вечер Прес | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека Владата самоиницијативно ќе го испрати Законот за јазиците во  Венецијанската комисија за проверка. -Овој...

Османи најави испраќање на Законот за јазици до Венецијанската комисија

Османи најави испраќање на Законот за јазици до Венецијанската комисија

Р.С. Европа | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Османи Законот за јазиците прво е усогласен со ВМРО ДПМНЕ а потоа со СДСМ

Османи: Законот за јазиците прво е усогласен со ВМРО-ДПМНЕ, а потоа со СДСМ

Фокус | пред 4 дена

Ministerská konference eHealth pro jednotlivce, spoleènost a ekonomiku; Ministerial Conference on eHealth for Individuals, Society and Economy Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите...

Османи Хистеријата со амандмани на законот за јазици е партиска деструктивна агенда

Османи: Хистеријата со амандмани на законот за јазици е партиска деструктивна агенда

МКД | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венециската...

Османи од Брисел законот за јазиците ќе го испратиме во Венецијанската комисија Па нели одамна требаше да биде таму

Османи од Брисел: законот за јазиците ќе го испратиме во Венецијанската комисија. Па нели одамна требаше да биде таму?

Алфа | пред 4 дена

Индикативен момент во прикаската е што јавноста неколку пати веќе слушна од различни претставници на владата дека контроверзниот закон за двојазичност, кој дигна многу прашина во јавноста веќе е испратен...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија ...

Нова Македонија | пред 4 дена

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Слободен печат | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

A1on | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Макфакс | пред 4 дена

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Канал 5 | пред 4 дена

Османи во Брисел имаше средби со високи претставници на ЕК во пресрет на европскиот извештај кој го оценува реформскиот напредок на Македонија и треба да биде објавен во април. Османи смета дека блокадите...

СДСМ Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

A1on | пред 4 дена

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко...

Нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците

Нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците

МТВ 1 | пред 4 дена

СДСМ и ДУИ се договараат, ВМРО-ДПМНЕ предупредува- во Собранието нов обид да се најде решение за Законот за употреба на јазиците. Координација на претседателот на Собранието, Џафери со претставници на...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Идивиди | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Груевски Мицкоски самостојно ја води ВМРО ДПМНЕ

Груевски:Мицкоски самостојно ја води ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата....

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Точка | пред 4 дена

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку...

Владата самоиницијативно ќе го испрати Законот за јазици до Венецијанската комисија

Владата самоиницијативно ќе го испрати Законот за јазици до Венецијанската комисија

Вечер Прес | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Османи Амандманите од ВМРО  ДПМНЕ се со цел физичко спречување на Законот за јазици

Османи: Амандманите од ВМРО - ДПМНЕ се со цел физичко спречување на Законот за јазици

Независен | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Прес 24 | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Османи Хистеријата за Законот за јазиците има партиска деструктивна агенда

Османи: Хистеријата за Законот за јазиците има партиска деструктивна агенда

+Инфо | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Алсат-М | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Локално | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Вечер | пред 4 дена

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку...

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загубила генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија тргна напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загубила генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија тргна напред

Опсервер | пред 4 дена

Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски....

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загубила генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија тргна напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загубила генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија тргна напред

Опсервер | пред 4 дена

Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски....

Мицкоски со нова порака до Заев Зоране јас те разбирам ама не можам да те оправдам

Мицкоски со нова порака до Заев: Зоране јас те разбирам ама не можам да те оправдам

Прес 24 | пред 4 дена

Во нова порака до премиерот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш ја понуди поддршката на својата партија за Владата на Заев само за да се отфрли Законот за јазиците. Премиерот Заев вчера...

Ќе има ли крај на серијалот за законот за јазиците

Ќе има ли крај на серијалот за законот за јазиците?

Р.С. Европа | пред 4 дена

Истекува рокот во кој парламентарните партии треба да најдат решение за законот за јазиците. Неделава законот ќе биде донесен, вели премиерот Заев. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски нуди соработка...

Османи Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

Османи: Законот за јазици ќе го пратиме до Венецијанската комисија

ТВ 21 | пред 4 дена

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по средбите во Европската Комисија изјави дека не се сомнева во уставноста на Законот за јазици и дека Владата самоиницијативно ќе го испрати до Венецијанската...

ВМРО ДПМНЕ Амандманите имаат за цел усогласување на Законот за јазици со Уставот

ВМРО-ДПМНЕ: Амандманите имаат за цел усогласување на Законот за јазици со Уставот

A1on | пред 5 дена

„СДСМ со нападите кон ВМРО-ДПМНЕ нема да избега од фактот дека законот за двојазичност е во целосна спротивност со Уставот на државата. Бројни експерти и јазичари секојдневно предупредуваат дека законот...

Османи за Мицкоски Уценувањето на реформската агенда е врв на политичката неодговорност

Османи за Мицкоски: Уценувањето на реформската агенда е врв на политичката неодговорност

Фокус | пред 5 дена

Ministerská konference eHealth pro jednotlivce, spoleènost a ekonomiku; Ministerial Conference on eHealth for Individuals, Society and Economy ВМРО-ДПМНЕ и понатаму го користи истото гориво кое во минатото...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Нетпрес | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот во поглед на прашањето на законот за јазици, откако...

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски против интересите на граѓаните законот за јазиците е согласно со уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски против интересите на граѓаните, законот за јазиците е согласно со уставот

МКД | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да дејствува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси,...

Мицкоски Зоране кариерите на политичарите за некои се подолги но за некои се пократки

Мицкоски: Зоране, кариерите на политичарите за некои се подолги, но за некои се пократки

МКД | пред 5 дена

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици. Жалам што за вакво крупно прашање не се земаат во предвид аргументите и фактите, туку...

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

Макфакс | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси,...

Мицкоски гарантира стабилно мнозинство ако се отфрли Законот за јазиците

Мицкоски гарантира стабилно мнозинство ако се отфрли Законот за јазиците

Актуелно24 | пред 5 дена

ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот Закон за јазици, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој го повтори партискиот став дека е видливо постоењето...

Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

Опсервер | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси....

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

Канал 5 | пред 5 дена

Видливо е лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи оваа партија го прифати Законот за употреба на јазиците во надеж дека ќе формира влада. Откако не успеа, денеска законот го користи единствено како изговор за...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

A1on | пред 5 дена

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео-обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно...

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно со уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно со уставот

Точка | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да дејствува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси,...

СДСМ Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

СДСМ: Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

Бриф | пред 5 дена

„Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси’,...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски

Вечер Прес | пред 5 дена

– Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси....

СДСМ Мицкоски по стапките на Груевски Законот за јазиците е согласно уставот

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно уставот

Вечер | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси,...

Законот за јазици ќе се донесе неделава  амандманите наместо на седница во корпа

Законот за јазици ќе се донесе неделава - амандманите наместо на седница во „корпа"

Прес 24 | пред 5 дена

Законот за јазиците ќе биде донесен до крајот на оваа недела, најави денеска премиерот Заев, јави Сител. Тајмингот на Заев комплетно се совпаѓа со рокот од една недела кој го даде Талат Џафери и ја потврдува...

СДСМ Мицкоски како Груевски работи против интересите на граѓаните

СДСМ: Мицкоски како Груевски, работи против интересите на граѓаните

+Инфо | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси....

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Вечер | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици....

Мицкоски гарантира стабилно мнозинство ако се отфрли Законот за јазиците

Мицкоски гарантира стабилно мнозинство ако се отфрли Законот за јазиците

Макфакс | пред 5 дена

ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој го повтори партискиот став дека е видливо постоењето на...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Канал 5 | пред 5 дена

Жалам што за вакво крупно прашање не се земаат во предвид аргументите и фактите, туку практично се погазува Уставот и по секоја цена се обидува да се донесе закон кој не е уставен. Не е возможно законот...

Мицкоски Нема да отстапиме од амандманите за Законот за јазици

Мицкоски: Нема да отстапиме од амандманите за Законот за јазици

A1on | пред 5 дена

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на Законот за јазици, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото видео обраќање....

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

MK News | пред 5 дена

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици. Жалам што за вакво крупно прашање не се земаат во предвид аргументите и фактите, туку...

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски

Пост | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси....

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Пост | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот во поглед на прашањето на законот за јазици, откако...

Мицкоски Законот за јазиците ќе ја втурне Македонија во нова политичка криза

Мицкоски: Законот за јазиците ќе ја втурне Македонија во нова политичка криза

+Инфо | пред 5 дена

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев за прашањето на законот за јазици, рече Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Тој додаде дека жали што за вакво крупно...

Мицкоски Заев ќе има поддршка од ВМРО ДПМНЕ само ако не потпаѓа под уцените кои се на штета на државата

Мицкоски: Заев ќе има поддршка од ВМРО-ДПМНЕ само ако не потпаѓа под уцените кои се на штета на државата

Фокус | пред 5 дена

Жалам што за вакво крупно прашање како Законот за јазиците не се земаат предвид аргументите и фактите, туку практично се погазува Уставот и по секоја цена се обидува да се донесе закон кој не е уставен,...

Законот за јазици ќе се донесе

Законот за јазици ќе се донесе

Телма | пред 5 дена

Законот за јазици ќе се донесе Премиерот Зоран Заев очекува Законот за јазиците да биде донесен до  крајот на неделава со што ќе биде затворен и последниот легалистички аспект од рамковниот договор. Упати...

Мицкоски Зоране јас немам никакви концесии од минатото но апелирам за разум од твоја страна

Мицкоски: Зоране, јас немам никакви концесии од минатото, но апелирам за разум од твоја страна

Ако | пред 5 дена

ВМРО ДПМНЕ и денеска понуди соработка до СДСМ во Парламентот, доколку го отфрлата Законот за јазици: ,,Oчигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на...

Мицкоски Видлива е политичката концесија на Заев

Мицкоски: Видлива е политичката концесија на Заев!

Таратур | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици....

Мицкоски до Заев Те разбирам ама не те оправдувам

Мицкоски до Заев: Те разбирам, ама не те оправдувам

Независен | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш ја повтори понудата од неговата партија до премиерот Зоран Заев да се откажат од Законот за јазици, а за возврат да добијат подршка за реформските...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Прес 24 | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици....

СДСМ Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните и против европските вредности

Сител | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси....

Османи Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политичка партија

Османи: Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политичка партија

Идивиди | пред 5 дена

Имаме најави дека опозицијата ќе ги спречи реформите во правосудството и во јавната администрација доколку се донесе законот за јазиците, рече вицепремиерот Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање...

Мицкоски Видлива е политичката концесија на Заев ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: Видлива е политичката концесија на Заев, ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Курир | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици....

Власта убедена дека законот за јазици ќе се донесе неделава

Власта убедена дека законот за јазици ќе се донесе неделава

Канал 5 | пред 5 дена

Да оставиме да се имплементира за да видиме дека не е нешто трагично, туку е средство за разбирање меѓу себе. За поддршката на Мицкоски за реформските закони на сметка на законот за јазиците Заев со коментар....

Османи ВМРО ДПМНЕ го користи истото гориво кое им ги изгоре рацете

Османи: ВМРО-ДПМНЕ го користи истото „гориво“ кое им ги изгоре рацете

ТВ 21 | пред 5 дена

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму го користи истото „гориво“ кое во минатото им ги изгоре рацете и ги испрати во опозиција, изјави вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи. Тој на овој начин ја искоментира...

СДСМ жестоко распали по ВМРО ДПМНЕ

СДСМ жестоко “распали” по ВМРО ДПМНЕ

Sky | пред 5 дена

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да дејствува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси,...

Заев го откачи Мицкоски Не ни треба вашата условена поддршка Владата е стабилна

Заев го откачи Мицкоски: Не ни треба вашата условена поддршка, Владата е стабилна

Слободен печат | пред 5 дена

ВМРО-ДПМНЕ понуди целосна поддршка за сите реформски процеси што ги води владејачката СДСМ и активно ќе се вклучи во носењето на сите реформски закони, но само под еден услов, а тоа е повлекување на Законот...

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјата смета Османи

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјата, смета Османи

Актуелно24 | пред 5 дена

Не доцнат реформите, доцнат неколку закони во делот на правосудството. Не доцнат поради законот за јазиците, туку зошто опозицијата не е во законодавниот дом, рече денеска вицепремиерот Бујар Османи. „Моите...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Сител | пред 5 дена

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици. Жалам што за вакво крупно прашање не се земаат во предвид аргументите и фактите, туку...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Република | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици....

СДСМ ВМРО ДПМНЕ еднаш го прифати законот за јазици а денес им е изговор за блокада на реформите

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ еднаш го прифати законот за јазици, а денес им е изговор за блокада на реформите

МКД | пред 5 дена

Јасно е лицемерието и преправањето на опозициската партија. Граѓаните добро знаат дека ВМРО-ДПМНЕ прифати предлог Закон за употреба на јазиците, во надеж дека ќе формираат влада. Денес, Законот за употреба...

360˚ Селмани Ако Заев почне да ги прифаќа барањата за Законот за јазици ќе ја изгуби довербата на Албанците и никогаш нема да ја добие поддршката на ВМРО ДПМНЕ

360˚ Селмани: Ако Заев почне да ги прифаќа барањата за Законот за јазици, ќе ја изгуби довербата на Албанците, и никогаш нема да ја добие поддршката на ВМРО-ДПМНЕ

Вести24 | пред 5 дена

Во дебата на „ 360 Степени “, Имер Селмани, поранешен министер, пратеник и градоначалник, зборуваше за носењето на Законот за јазици, во моментот блокиран со 35.000 амандмани од опозициската ВМРО-ДПМНЕ....

СДСМ Законот за јазици и служи на опозицијата како изговор за блокада на реформите

СДСМ: Законот за јазици и служи на опозицијата како изговор за блокада на реформите

Макфакс | пред 5 дена

Законот за јазици којшто ВМРО-ДПМНЕ еднаш го прифатија, денес им служи само како изговор за блокада на реформите, обвини денеска СДСМ. Според владејачката партија, јасно е лицемерието и преправањето на...

Мицкоски  Видлива е политичката концесија на Заев ВМРО ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Мицкоски: „Видлива е политичката концесија на Заев, ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици“

Опсервер | пред 5 дена

Почитувани граѓани, Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици. Жалам што за вакво крупно прашање не се земаат во предвид аргументите...

Мицкоски За законот за јазици не се земаат предвид аргументите

Мицкоски: За законот за јазици не се земаат предвид аргументите

Нова ТВ | пред 5 дена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека постои политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици и изразува жалење што за вакво крупно прашање не се земаат...

Заев Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава  одбиена понудата од Мицкоски

Заев: Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава - одбиена понудата од Мицкоски

Сител | пред 5 дена

Embedded video for Заев: Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава - одбиена понудата од Мицкоски Законот за јазиците ќе биде донесен до крајот на оваа недела, најави денеска премиерот Заев...

СДСМ Законот за јазици ВМРО ДПМНЕ веќе го прифати а сега се користи како изговор за блокирање на реформите

СДСМ: Законот за јазици ВМРО-ДПМНЕ веќе го прифати, а сега се користи како изговор за блокирање на реформите

A1on | пред 5 дена

„Јасно е лицемерието и преправањето на опозициската партија. Граѓаните добро знаат дека ВМРО-ДПМНЕ прифати предлог Закон за употреба на јазиците, во надеж дека ќе формираат влада. Денес, Законот за употреба...

Османи Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политичка партија

Османи: Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политичка партија...

Нова Македонија | пред 5 дена

Османи: Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политичка партија Имаме најави дека опозицијата ќе ги спречи реформите во правосудството и во јавната администрација доколку се донесе законот...

СДСМ Законот за јазиците ВМРО ДПМНЕ го користи како изговор за блокада на реформите

СДСМ: Законот за јазиците ВМРО-ДПМНЕ го користи како изговор за блокада на реформите

Прес 24 | пред 5 дена

Законот за јазици којшто ВМРО-ДПМНЕ еднаш го прифатија, денес им служи само како изговор за блокада на реформите, обвини денеска СДСМ. Според владејачката партија, јасно е лицемерието и преправањето на...

Османи Мицкоски да не се пали на горивото на меѓуетничките односи

Османи: Мицкоски да не се пали на горивото на меѓуетничките односи

Слободен печат | пред 5 дена

Имаме најави дека опозицијата ќе ги спречи реформите во правосудството и во јавната администрација доколку се донесе Законот за јазиците, рече вицепремиерот Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање...

Османи Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политича партија

Османи: Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политича партија

Локално | пред 5 дена

Имаме најави дека опозицијата ќе ги спречи реформите во правосудството и во јавната администрација доколку се донесе законот за јазиците, рече вицепремиерот Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање...

Османи Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политича партија

Османи: Понудата на Мицкоски е врв на неодговорноста на една политича партија

Канал 5 | пред 5 дена

Оцени дека генерално тој процес се развива, освен што доцнат неколку закони, но додаде дека и тие треба да бидат донесени во текот на наредните денови. Османи ја коментираше и понудата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

СДСМ Законот за јазици и служи на опозицијата како изговор за блокада на реформите

СДСМ: Законот за јазици и служи на опозицијата како изговор за блокада на реформите

Точка | пред 5 дена

Законот за јазици којшто ВМРО-ДПМНЕ еднаш го прифатија, денес им служи само како изговор за блокада на реформите, обвини денеска СДСМ. Според владејачката партија, јасно е лицемерието и преправањето на...

Османи Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во правосудството

Османи: Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во правосудството

A1on | пред 5 дена

Не доцнат реформите, доцнат неколку закони во делот на правосудството. Не доцнат поради законот за јазици, туку зошто опозицијата не е во законодавниот дом, рече денеска вицепремиерот Бујар Османи. „Моите...

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјава смета Османи

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјава, смета Османи

Макфакс | пред 5 дена

Не доцнат реформите, доцнат неколку закони во делот на правосудството. Не доцнат поради законот за јазици, туку зошто опозицијата не е во законодавниот дом, рече денеска вицепремиерот Бујар Османи. „Моите...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе обезбеди парламентарно мнозинство само Заев да не потпаѓа под уцени

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди парламентарно мнозинство, само Заев да не потпаѓа под уцени

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Зоран Заев ќе ја има поддршката на ВМРО-ДПМНЕ во обезбедувањето на парламентарно мнозинство и стабилноста на владата, само да не потпаѓа под уцените кои се на штета на државата, и да не го донесе неуставниот...

ПО ПОНУДАТА ОД ВМРО ДПМНЕ Заев смета дека Мицковски со изјавите го копира Груевски

ПО ПОНУДАТА ОД ВМРО ДПМНЕ: Заев смета дека Мицковски со изјавите го копира Груевски

Фактор | пред 5 дена

По понудената поддршка која лидерот на ВМРО ДПМНЕ му ја упати на премиерот само за да се откаже од законот за јазици, Заев вели дека пораките на Мицковски се копи пејст на Никола Груевски. Премиерот одговарајќи...

ВМРО ДПМНЕ На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи само ако се повлече законот за јазиците

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи, само ако се повлече законот за јазиците

Актуелно24 | пред 5 дена

СДСМ ѝ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазиците, реагираат денеска преку соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму потенцираат...

Османи Здружување на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ е ризичен потег

Османи: Здружување на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е ризичен потег

Прес 24 | пред 5 дена

ДУИ очекува ВМРО-ДПМНЕ да не ги поддржи реформите доколку помине Законот за јазиците. Ваквиот став денеска го соопшти вицепремиерот Бујар Османи оправдувајќи ја владата зошто доцнат реформите. Османи смета...

Османи Мицкоски да не се пали на горивото на меѓуетничките односи

Османи: Мицкоски да не се пали на горивото на меѓуетничките односи

+Инфо | пред 5 дена

Имаме најави дека опозицијата ќе ги спречи реформите во правосудството и во јавната администрација доколку се донесе Законот за јазиците, рече вицепремиерот Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање...

Зошто СДСМ од старт ја изгоре идејата за широка влада за национален спас

Зошто СДСМ од старт ја изгоре идејата за широка влада за „национален спас“?

Вечер | пред 5 дена

Од СДСМ ескпресно и без многу политичко тактизирање ја изгореа идејата за формирање на широка влада за „национален спас" во која заедно со ВМРО-ДПМНЕ би донеле многу важни и клучни одлуки за иднината на...

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјава смета Османи

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјава, смета Османи

Точка | пред 5 дена

Не доцнат реформите, доцнат неколку закони во делот на правосудството. Не доцнат поради законот за јазици, туку зошто опозицијата не е во законодавниот дом, рече денеска вицепремиерот Бујар Османи. „Моите...

ВМРО ДПМНЕ Законот за јазици не носи придобивки за граѓаните туку само проблеми

ВМРО-ДПМНЕ: Законот за јазици не носи придобивки за граѓаните, туку само проблеми

Алфа | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

ВМРО ДПМНЕ На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи само ако се повлече законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи, само ако се повлече законот за јазици

Макфакс | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици, реагираат денеска преку соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму потенцираат дека...

ВМРО ДПМНЕ Насилно носење на Законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза

ВМРО-ДПМНЕ: Насилно носење на Законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза

A1on | пред 5 дена

„СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

СДСМ Законот за јазиците ѝ служи на опозицијата како изговор за блокада на реформите

СДСМ: Законот за јазиците ѝ служи на опозицијата како изговор за блокада на реформите

Sky | пред 5 дена

Законот за јазиците, што ВМРО-ДПМНЕ еднаш го прифати, денес ѝ служи само како изговор за блокада на реформите, обвини денеска СДСМ. Според владејачката партија, јасни се лицемерството и преправањето на...

ВМРО ДПМНЕ Заев е уценет од ДУИ со законот за јазиците

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е уценет од ДУИ со законот за јазиците

МКД | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ Поддршка за спроведување на реформските закони ако ДУИ замине од владата но стопирање на законот за јазици

МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ: Поддршка за спроведување на реформските закони ако ДУИ замине од владата, но стопирање на законот за јазици

Index24 | пред 5 дена

Христијан Мицкоски на Зоран Заев му нуди подршка за спроведување на реформските закони дури и ако ДУИ замине од владата. Во случај СДСМ да не гласа за законот за јазиците и ДУИ замине од владата Мицкоски...

ВМРО ДПМНЕ На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи само ако се повлече законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи, само ако се повлече законот за јазици

Точка | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици, реагираат денеска преку соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму потенцираат дека...

Законот за јазици којшто ВМРО ДПМНЕ еднаш го прифатија денес им служи само како изговор за блокада на реформите

Законот за јазици којшто ВМРО-ДПМНЕ еднаш го прифатија, денес им служи само како изговор за блокада на реформите

Опсервер | пред 5 дена

Јасно е лицемерието и преправањето на опозициската партија. Граѓаните добро знаат дека ВМРО-ДПМНЕ прифати предлог Закон за употреба на јазиците, во надеж дека ќе формираат влада. Денес, Законот за употреба...

Османи Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјава

Османи: Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјава

Република | пред 5 дена

Имаме најави дека опозицијата ќе ги спречи реформите во правосудството и во јавната администрација доколку се донесе законот за јазиците, рече вицепремиерот Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање...

ВМРО ДПМНЕ нуди поддршка на реформските процеси на СДСМ но под услов Заев да го повлече законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ нуди поддршка на реформските процеси на СДСМ, но под услов Заев да го повлече законот за јазици

Прес 24 | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

ВМРО ДПМНЕ Заев е уценет од ДУИ со законот за јазиците

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е уценет од ДУИ со законот за јазиците

Вечер Прес | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

ВМРО ДПМНЕ нуди поддршка на реформските процеси на СДСМ но под услов Заев да го повлече законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ нуди поддршка на реформските процеси на СДСМ, но под услов Заев да го повлече законот за јазици

Курир | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

Зошто СДСМ од старт ја изгоре идејата за широка влада за национален спас

Зошто СДСМ од старт ја изгоре идејата за широка влада за „национален спас“?

Фактор | пред 5 дена

Од СДСМ ескпресно и без многу политичко тактизирање ја изгореа идејата за формирање на широка влада за „национален спас“ во која заедно со ВМРО-ДПМНЕ би донеле многу важни и клучни одлуки за иднината на...

ВМРО ДПМНЕ На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи само ако се повлече законот за јазиците

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев ќе му дадеме поддршка за сите реформи, само ако се повлече законот за јазиците

Sky | пред 5 дена

СДСМ ѝ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазиците, реагираат денеска преку соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму потенцираат...

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјата смета Османи

Врв на несериозноста е опозицијата да ги спречува реформите во земјата, смета Османи

Sky | пред 5 дена

Не доцнат реформите, доцнат неколку закони во делот на правосудството. Не доцнат поради законот за јазиците, туку зошто опозицијата не е во законодавниот дом, рече денеска вицепремиерот Бујар Османи. „Моите...

ВМРО ДПМНЕ нуди поддршка на реформските процеси на СДСМ но под услов Заев да го повлече законот за јазици

ВМРО-ДПМНЕ нуди поддршка на реформските процеси на СДСМ, но под услов Заев да го повлече законот за јазици

Сител | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

ВМРО ДПМНЕ СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија

Опсервер | пред 5 дена

СДСМ прави трајна и непоправлива штета на Република Македонија со насилното носење на неуставниот закон за јазици. Насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза....

ВМРО ДПМНЕ Насилно носење на Законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза

ВМРО-ДПМНЕ: Насилно носење на Законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза

10 без 10 | пред 5 дена

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение обвинуваат дека насилното носење на законот за јазици може да ја втурне државата во уште поголема криза, и дека реформските процеси се многу повеќе и многу поважни отколку носењето...

СДСМ ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски Мицкоски треба да ги напушти политиките на поделби и омраза

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски, Мицкоски треба да ги напушти политиките на поделби и омраза

A1on | пред 6 дена

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам. Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа...

СДСМ ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски

Нетпрес | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот (за јазици) што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија, со тоа дејствуваат на директна штета на граѓаните...

ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски велат од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски, велат од СДСМ

Макфакс | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа дејствуваат на директна штета на граѓаните и на...

За СДСМ ВМРО продолжува со лажниот патротизам на Груевски

За СДСМ- ВМРО продолжува со лажниот патротизам на Груевски

Вечер | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот (за јазици) што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија, со тоа дејствуваат на директна штета на граѓаните...

ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски велат од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски, велат од СДСМ

Вечер Прес | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа дејствуваат на директна штета на граѓаните и на...

СДСМ Мицкоски продолжува да ги води политиките на Груевски

СДСМ: Мицкоски продолжува да ги води политиките на Груевски

Независен | пред 6 дена

СДСМ вели дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува политиките на поранешниот лидер Никола Груевски и наместо тоа сегашниот претседател на пртијата Христијан Мицкоски треба да ги напушти политките на поделби...

СДСМ  ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски наместо штетно делување Мицковски треба да ги напушти политките на поделби и омраза

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски, наместо штетно делување Мицковски треба да ги напушти политките на поделби и омраза

Канал 5 | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа дејствуваат на директна штета на граѓаните и на...

СДСМ ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски

Вечер | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа дејствуваат на директна штета на граѓаните и на...

СДСМ за предлогот на Мицкоски Ја продолжува штетната политика на Груевски

СДСМ за предлогот на Мицкоски: Ја продолжува штетната политика на Груевски

Фокус | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија, реагираат од СДСМ на предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

СДСМ Мицкоски да не шири лажен патриотизам и да ги блокира реформите

СДСМ: Мицкоски да не шири лажен патриотизам и да ги блокира реформите

+Инфо | пред 6 дена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Никола Груевски, наместо штетно делување Христијан Мицковски треба да ги напушти политките на поделби и омраза, реагира СДСМ на предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

СДСМ ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски

Локално | пред 6 дена

Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа дејствуваат на директна штета на граѓаните и на...

СДСМ Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

СДСМ: Мицкоски да ги напушти политиките на поделби и омрази

Сител | пред 6 дена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам на Груевски, наместо штетно делување Мицкоски треба да ги напушти политките на поделби и омраза ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам. Блокирајќи го...

СДСМ вечерва распали по ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицковски

СДСМ вечерва “распали” по ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицковски

Sky | пред 6 дена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам. Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа...

СДСМ вечерва распали по ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицковски

СДСМ вечерва “распали” по ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицковски

Sky | пред 6 дена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам. Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што го кочат развојот на Македонија. Со тоа...

ВМРО ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриoтизам на Груевски,

Тера | пред 6 дена

Со реакција се огласи  владеачката СДСМ. „ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажниот патриотизам. Блокирајќи го Законот што тие го прифатија во надеж дека ќе формираат Влада, впрочем ги блокираат реформите со што...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност