Вардар постави нов рекорд во СЕХА лигата

„Вардар“ постави нов рекорд во СЕХА лигата

Нетпрес | пред 4 дена

Ракометарите на „Вардар“ со победа го завршија регуларниот дел од сезоната во СЕХА лигата и поставија нов рекорд во однос на освоените бодови. Во последното коло „Вардарци“ беа поуспешни од хрватскиот...

Вардар го победи Нексе и постави нов рекорд во СЕХА лигата

Вардар го победи Нексе и постави нов рекорд во СЕХА лигата!

МКД | пред 4 дена

Вардар се помачи да го победи Нексе во последното коло од лигашкиот дел во СЕХА лигата но на крајот славеше со 29:25 и постави нов рекорд во регионалното ракометно натпреварување. Вардар регуларниот дел...

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

Дерби | пред 4 дена

Ракометарите на Вардар го победија Нексе со 29:25 во последниот натпревар од групната фаза на СЕХА лигата и го заврши овој дел без пораз, односно со рекорден ефект од седумнаесет победи и едно реми. Првото...

Нексе поразен Вардар до победа и нов рекорд во СЕХА лигата

Нексе поразен, Вардар до победа и нов рекорд во СЕХА лигата

Спортски | пред 4 дена

Македонскиот и европскиот шампион денес нешто потешко од очекувањата успеа да го совлада Нексе (29:25). Вардар со денешната победа постави и нов рекорд. Супер понуда од 10Bet - 50% Бонус до 200 Евра ЗЕМИ...

Вардар му одржа ракометна лекција на Нексе и постави нов рекорд во СЕХА

Вардар му одржа ракометна лекција на Нексе и постави нов рекорд во СЕХА

Вечер Прес | пред 4 дена

Македонскиот ракометен шампион Вардар испиша нови страници во историјата на СЕХА-лига, откако „црвено-црните“ со триумф над Нексе (29:25) станаа тим со најдобар скор во една сезона од регионалното ракометно...

Никој како Вардар во СЕХА

Никој како Вардар во СЕХА

Македонски Спорт | пред 4 дена

Со победата на Нексе (29:25) „црвено-црните“ може да се пофалат дека се единствениот тим во регионот, со рекордни 17 победи и едно реми во регуларниот дел од сезоната, како и трикратен бранител на титулата...

Потешко од очекуваното но победнички крај на Вардар во регуларниот дел од сезоната во СЕХА

Потешко од очекуваното, но победнички крај на Вардар во регуларниот дел од сезоната во СЕХА

Спорт Клуб | пред 4 дена

Екипата на Вардар, потешко од очекувањата, но во последното, 18. коло од СЕХА лигата славеш над Нексе со резултат од 29-25 Хрватскиот вице-шампион по првото полувреме водеше со 11-12, но во вторите 30...

Нов рекорд во СЕХА Вардар заврши со победа над Нексе

Нов рекорд во СЕХА: Вардар заврши со победа над Нексе!

Спорт 1 | пред 4 дена

Иако не беше раскошно и убедливо, сепак Вардар го победи Нексе со 29-25 во последното коло од СЕХА-лигата и постави нов рекорд кога е во прашање конечниот биланс. Покрај Веспрем во сезоната 2015/16, вардарци...

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Телма | пред 4 дена

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА Ракометарите на Вардар во СЕХА-лигата денеска против Нексе ќе ја бркаат рекордната 17-та победа. Овој дуел е воедно последен за „црвено-црните“ од регуларниот дел...

Карачиќ Расположените индивидуалци во финишот ни ја донесоа оваа историска победа

Карачиќ: Расположените индивидуалци во финишот ни ја донесоа оваа историска победа!

24 Ракомет | пред 4 дена

СЕХА шампионот пред домашната публика ја затвори сезоната во регионалната лига со победа над Нексе 29-25. Играта која ја покажа Вардар во дуелот со хрватските вицеправаци не беше на високо ниво. Плејмејкерот...

Гонзалес Не сум задоволен но мора да одмориме и да се подготвиме за Ф4

Гонзалес: Не сум задоволен, но мора да одмориме и да се подготвиме за Ф4

24 Ракомет | пред 4 дена

Во рамките на последното 18 коло, актуелниот СЕХА шампион пред домашната публика ја затвори сезоната во регионалната лига со победа над Нексе 29-25. Гостинските ракометари имаа предност во поголемиот дел...

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

Sportmedia | пред 4 дена

Македонскиот и регионален шампион ја забележа 17 победа и стана единствениот тим во СЕХА-лигата кој успеал да дојде до едно вакво остварување. Вардар со стил го заврши регуларниот дел во СЕХА-лигата. На...

Вардар со победа над Нексе стави точка на фантастичната сезона во СЕХА

Вардар со победа над Нексе стави точка на фантастичната сезона во СЕХА

24 Ракомет | пред 4 дена

Ракометарите на Вардар го совладаа Нексе со резултат 29-25(11-12), и на најдобар можен начин, без ниту еден пораз го завршија регуларниот дел на Сеха Гаспром Лигата. “Црвено-црните” на престојниот фајнл-фор...

Сезоната во СЕХА да ја завршиме без пораз

Сезоната во СЕХА да ја завршиме без пораз!

Флеш | пред 4 дена

Македонскиот ракометен шампион Вардар го игра својот последен натпревар од групната фаза на регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ на домашен терен ќе го пречекаат тимот на Нексе, а и покрај тоа што не...

Вардар против Нексе ја затвора својата сезона во групната фаза од СЕХА

Вардар против Нексе ја затвора својата сезона во групната фаза од СЕХА

24 Ракомет | пред 4 дена

Ракометарите на Вардар денеска од 17:45 часот се соочуваат со екипата на Нексе во рамки на СЕХА-лигата, а на тој дуел се очекува да биде продолжена серијата која што беше почната уште од стартот на сезоната....

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

Сител | пред 4 дена

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар попладнево (17:45 часот) со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната. Вардарци кои одамна обезбедија првото...

 Вардар денеска против Нексе

„Вардар“ денеска против „Нексе“

Рипост | пред 4 дена

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, „Вардар“ денеска игра против „Нексе“ со што ќе го заокружи настапот во регуларниот дел од сезоната. Мечот започнува со почеток во 17:45 часот....

Шампионски Вардар е на една победа до историја

Шампионски Вардар е на една победа до историја

24 Ракомет | пред 4 дена

Во годината кога се бранат титулите во сите натпреварувања во кои минатите април и мај „црвено-црните“ доминираа, Вардар ќе се обиде да се најде со своите резултати во историјата на СЕХА-лигата. Рекордното...

Вардар брка нов рекорд во СЕХА  најголем број на бодови

Вардар брка нов рекорд во СЕХА - најголем број на бодови!

Sportmedia | пред 4 дена

Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот. СЦ „Јане Сандански". Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45...

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

Алфа | пред 5 дена

Бранителот на трофејот Вардар утре го пречекува Нексе и за Вардар ова ќе биде последниот настап во лигашкиот дел од регионалното натпреварување. "Имаме мотивација да ја завршиме сезоната со победа. Фаворити...

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

A1on | пред 5 дена

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи. Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот...

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Курир | пред 5 дена

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи. Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот...

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Канал 5 | пред 5 дена

Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот со хрватскиот тим ќе биде добра шанса да се поправат некои грешки во играта во одбраната. - Имаме мотивација да ја завршиме сезоната со победа. Фаворити сме, но...

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Бриф | пред 5 дена

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи. Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот...

Вардарци со победа и рекорд сакаат да го завршат регуларниот дел од СЕХА лигата

Вардарци со победа и рекорд сакаат да го завршат регуларниот дел од СЕХА лигата

Спорт Клуб | пред 5 дена

Регуларниот дел од СЕХА лигата за Вардар завршува утре со последниот меч против Нексе (17:45 чaсот, СЦ „Јане Сандански”). „Црвено-црните“ се први на табелата и одамна имаат обезбедено место на Ф4 турнирот...

Гонзалез Да завршиме без пораз

Гонзалез: Да завршиме без пораз

Македонски Спорт | пред 5 дена

„Против Нексе сакам да одиграме квалитетно. Фаворити сме и тоа мора да го потврдиме на теренот“, потенцира вардаровиот стратег Последниот натпревар од регуларниот дел на сезоната во СЕХА лигата, Вардар...

Вардар игра за рекордот на Веспрем по бројот на победи и поени во СЕХА лигата

Вардар игра за рекордот на Веспрем по бројот на победи и поени во СЕХА лигата

Гол | пред 5 дена

Утре, со почеток од 17.45 часот, актуелниот првак во СЕХА лигата, Вардар , ќе го пречека тимот на Нексе Нашице во последниот меч оваа сезона пред „фајнал-фор“ турнирот, кој што ќе се одржи во Скопје од...

Поповски Да ја затвориме сезоната од СЕХА Лигата во голем стил

Поповски: Да ја затвориме сезоната од СЕХА Лигата во голем стил

Инфо Центар | пред 5 дена

Натпреварот ќе се одигра во вторник со почеток од 17:45 во СЦ “ Јане Сандански“. Ракометарот на Вардар Мартин Поповски во пресрет на дуелот со Нексе во рамки на СЕХА лигата очекува со победа да ја затворат...

Раул Сега сите ни ја научија одбраната ќе мора нешто да менувам

Раул: Сега сите ни ја научија одбраната, ќе мора нешто да менувам!

Спорт 1 | пред 5 дена

Вардар го најави последниот натпревар од лигашкиот дел на СЕХА, дома против Нексе утре во 17.45. Иако не постои резултатски притисок, Раул и ракометарите самите си влеваат мотивација за победа, за да ја...

 Црвено црните против Нексе бркаат нов рекорд во СЕХА лигата

„Црвено-црните“ против Нексе бркаат нов рекорд во СЕХА лигата!

Спорт365 | пред 5 дена

Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува утре (вторник, 13. март) со последниот меч против Нексе (17,45 ч. СЦ „Јане Сандански”). „Црвено-црните“ се сигурно првопласирани на табелата и...

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

Сител | пред 5 дена

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар утре со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната. Вардарци кои одамна обезбедија првото место, утре во дуелот...

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Рипост | пред 5 дена

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи. Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот...

Гонзалез СЕХА да ја завршиме без пораз

Гонзалез: СЕХА да ја завршиме без пораз

Sportmedia | пред 5 дена

Вардар утре на домашен терен го игра последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лига. „Црвено-црните" го пречекуваат Нексе во СЦ „Јане Сандански", мечот е закажан со почеток во 17:45 часот....

Вардарци едногласни Сите сакаме сезоната во СЕХА да ја завршиме без пораз

Вардарци едногласни: Сите сакаме сезоната во СЕХА да ја завршиме без пораз!

Гол | пред 5 дена

Македонскиот ракометен шампион Вардар утре го игра својот последен натпревар од групната фаза на регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ на домашен терен ќе го пречекаат тимот на Нексе, а и покрај тоа...

Поповски Да ја затвориме сезоната од СЕХА Лигата во голем стил

Поповски: Да ја затвориме сезоната од СЕХА Лигата во голем стил

24 Ракомет | пред 5 дена

Вардарци ја затвораат сезоната од Сеха Лигата на домашен терен против Хрвтски Нексе. Натпреварот ќе се одигра во вторник со почеток од 17:45 во СЦ “ Јане Сандански“. Ракометарот на  Вардар Мартин Поповски...

Гонзалез Со победа да го дочекаме СЕХА Ф4

Гонзалез: Со победа да го дочекаме СЕХА Ф4

24 Ракомет | пред 5 дена

Македоснкиот и европски шампион РК Вардар во вторник против Нексе ќе го одигра последниот натпревар од регуларниот дел од СЕХА Лигата. Предводникот на вардарци Раул Гонзалез очекува да ја затворат сезоната...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност