Груевски СЈО забега  стана театар на апсурдот

Груевски: СЈО забега - стана театар на апсурдот

Прес 24 | пред 4 дена

Изјавата на Груевски следеше по денешното рочиште за насилствата во општина Центар од 2013-та, кое се одложи поради боледување на еден од обвинетите. И покрај лекарската потврда, Специјалното обвинителстово...

СЈО бараше притвор за обвинет во случајот Шамари во Центар

СЈО бараше притвор за обвинет во случајот „Шамари во Центар“

24 вести | пред 4 дена

Специјалното обвинителство побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари во Центар. Поради неговото отсуство овој случај до сега е одложен три пати, вели Фатиме Фетаи. Дијагнозата ларингитис...

Груевски ЗАПРЕПАСТЕН од апсурдот на ЗАРОБЕНОТО СУДСТВО

Груевски ЗАПРЕПАСТЕН од апсурдот на ЗАРОБЕНОТО СУДСТВО

Фактор | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на РМ ги обвини судиите дека работат по партиски директиви. Овој суд прераснува во театар на апсурдот, изјави поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното...

Груевски СЈО е забегано ова е театар на апсурдот

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Актуелно24 | пред 4 дена

„Судот од почетокот требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство пред Општина Центар“....

Судењето за Шамарите се одложи поради ларингит

Судењето за „Шамарите“ се одложи поради ларингит

Телма | пред 4 дена

Судењето за „Шамарите“ се одложи поради ларингит Со  боледување од матичен лекар за ларингит и препорака да мирува 14 дена обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното судење за „Шамарите во Центар“...

Груевски Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка  Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

Груевски: Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка – Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

MK News | пред 4 дена

Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети, се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдниот „Процес“ од Кафка, изјави Никола...

Груевски Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка

Груевски: Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка…

Фокус | пред 4 дена

Овој суд прераснува во театар на апсурдот, изјави поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното рочиште во случајот „Насилство во Општина Центар“. Тој ги обвини судиите дека работат по партиски директиви...

ГРУЕВСКИ БЕЗ ОЦЕНКА ЗА РАБОТАТА НА МИЦКОСКИ Треба да му се остави време

ГРУЕВСКИ БЕЗ ОЦЕНКА ЗА РАБОТАТА НА МИЦКОСКИ: Треба да му се остави време

Infomax | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата. Тоа...

Груевски Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

Груевски: Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

Сител | пред 4 дена

Embedded video for Груевски: Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот Новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ има свои приоритети и идеи за кои е потребно време да се реализираат, смета поранешниот лидер...

Груевски Мицкоски не ме консултира самостојно ја води партијата

Груевски: Мицкоски не ме консултира, самостојно ја води партијата

Локално | пред 4 дена

Никола Груевски, вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата, пренесе Независен . – Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство...

Груевски  Судството е заробено требаше воопшто да нема судење

Груевски: „Судството е заробено, требаше воопшто да нема судење“

Алсат-М | пред 4 дена

Судењето за случајот „Шамари во Центар“ и денеска се одложи. Обвинетиот Милан Андононовски не се појави во судница. Бил болен. Имал ларингит. Отворил боледување од 9 март со препорака да нема физички активности....

Груевски Судењата се театар на апсурдот

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

Локално | пред 4 дена

Со секое доаѓање во судот се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес требаше да се одржи рочиште за предметот...

Груевски СЈО е забегано ова стана театар на апсурдот

Груевски: СЈО е забегано, ова стана театар на апсурдот

A1on | пред 4 дена

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар....

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

MK News | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата. Тоа...

Груевски Фактот што обвинителите побара притвор за болен човек укажува на забеганоста на СЈО

Груевски: Фактот што обвинителите побара притвор за болен човек укажува на забеганоста на СЈО

МКД | пред 4 дена

Фактот што обвинителите побараа притвор за болен човек укажува на забеганоста на СЈО, рече денеска во изјава за медиумите поранешниот премиер, Никола Груевски кој денес беше на суд за нарачаните шлаканици...

Груевски СЈО е забегано ова е театар на апсурдот

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Точка | пред 4 дена

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар....

ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

Сакам Да Кажам | пред 4 дена

Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не доаѓа на судење, побара мерка притвор против него. Претходните...

Груевски СЈО е забегано ова е театар на апсурсдот

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурсдот

Макфакс | пред 4 дена

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар....

Груевски Судењата се театар на апсурдот

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

Прес 24 | пред 4 дена

Со секое доаѓање во судот се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес требаше да се одржи рочиште за предметот...

Груевски СЈО е забегано ова е театар на апсурдот

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Кајгана | пред 4 дена

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар....

Продолжи судењето за случајот Тендери  одложено рочиштето за Насилство во Центар

Продолжи судењето за случајот „Тендери“, одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

МТВ 1 | пред 4 дена

Го разбирам обвинението како текст, но не можам да најдам во што се состои злоупотребата. Сè што сум сработила е законски и затоа не чувствувам вина, изјави поранешната министерка за култура, Елизабета...

Одложено судењето за Насилство во Центар за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Одложено судењето за „Насилство во Центар“ за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

Телма | пред 4 дена

Одложено судењето за „Насилство во Центар“ за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан...

Законите и процедурите не важат за СЈО Судиите под притисок ги туркаат предметите

Законите и процедурите не важат за СЈО: Судиите под притисок ги туркаат предметите

Курир | пред 4 дена

Целодневни маратонски судења, закажување рочишта секој втор ден, уморни записничарки, деконцентрирани обвинители и адвокати. Судењата за “бомбите” веќе не личат на ништо. Денеска на рочиштето за “шамарите”...

Груевски Судењата се театар на апсурдот

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

24 вести | пред 4 дена

Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење, изјави поранешниот премиер Никола Груевски кој денеска се појави во Суд како обвинет во случајот Насилство...

 Насилство во Центар одложено Груевски доаѓа  Андоновски третпат не доаѓа

„Насилство во Центар“ одложено: Груевски доаѓа, Андоновски третпат не доаѓа

Бриф | пред 4 дена

Рочиште за „Насилството во општина Центар“ во Кривичниот суд денеска беше одложено за 3 април поради боледување на обвинетиот Милан Андоновски. Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи побара да му се изрече...

Случај насилството во Центар  Обвинет не дојде на судење СЈО побара притвор

Случај „насилството во Центар“: Обвинет не дојде на судење, СЈО побара притвор

24 вести | пред 4 дена

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи...

Груевски Судиите кои за мене остануваат до 18 30 на Заев му закажуваат на месец дена

Груевски: Судиите кои за мене остануваат до 18.30, на Заев му закажуваат на месец дена

Република | пред 4 дена

Шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети. Се повеќе се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот, „Процес“ од Кафка“, изјави Груевски денеска по излегувањето од судот....

Канчевска Милевска не чувствува вина за Тендери

Канчевска Милевска не чувствува вина за „Тендери“

Независен | пред 4 дена

Го прочитав обвинителниот акт, но како текст и не можам да најдам каде има злоупотреби од мене и од Комисијата. Затоа не чувствувам вина“, рече Елизабета Канеческа-Милевска, поранешната министерка за култура,...

СЈО побара притвор за обвинет и му порача дека во судница нема да копа туку ќе мирува

СЈО побара притвор за обвинет и му порача дека во судница нема да копа туку ќе мирува

МКД | пред 4 дена

Поради отсуство на обвинет во случајот со насилството во општина Центар, Основниот суд Скопје 1 го одложи судењето за 3 април. За обвинетиот Милан Андонов кој по трет пат отсуствува од рочиштето, обвинителите...

Груевски Мицковски самостојно ја води партијата треба да му се остави време

Груевски: Мицковски самостојно ја води партијата, треба да му се остави време...

Нова Македонија | пред 4 дена

Груевски: Мицковски самостојно ја води партијата, треба да му се остави време Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој,...

Одложено судењето за шамарите во Центар

Одложено судењето за „шамарите“ во Центар

Нетпрес | пред 4 дена

Денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“ беше одложено поради отсуство на еден од обвинетите, за кои специјалната обвинителка Фатиме Фетаи побара да биде притворен оти трет пат по ред не се...

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

Канал 5 | пред 4 дена

- Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство кое има свои приоритети и треба да се остави време да се покажат со своето работење и капацитети. Верувам дека работите ќе одат во добар правец, рече...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Алсат-М | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Груевски Мицкоски не ме консултира самостојно ја води партијата

Груевски: Мицкоски не ме консултира, самостојно ја води партијата

Независен | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. - Не би ја оценувал работата. Тоа...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“...

Нова Македонија | пред 4 дена

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“ Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија...

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

Курир | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата. Тоа...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Локално | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Рочиштето за Насилството во Центар одложено поради болест на обвинет

Рочиштето за „Насилството во Центар“ одложено поради болест на обвинет

Р.С. Европа | пред 4 дена

Рочиште за „Насилството во општина Центар“ во Кривичниот суд денеска беше одложено за 3 април поради боледување на обвинетиот Милан Андоновски. Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи побара да се изрече притвор...

Канческа  Милевска не признава вина во Тендер

Канческа – Милевска не признава вина во „Тендер“

Бриф | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Судењето за Насилство во Центар одложено Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено, Фетаи бара притвор за Андоновски...

Нова Македонија | пред 4 дена

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено, Фетаи бара притвор за Андоновски На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски...

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците”

Кајгана | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство“. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов, рече дека утрово обвинетиот му се јавил на телефон и му рекол дека отворил боледување....

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април

Република | пред 4 дена

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи...

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Точка | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување...

Елизабета Канческа Милевска разбира ама не чувствува вина за Тендери

Елизабета Канческа Милевска разбира ама не чувствува вина за “Тендери”

Вечер Прес | пред 4 дена

Елизабета Канческа-Милевска, екс министерка за култура и нејзините две соработнички Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска, на денешното  рочиште за предметот „Тендери“рекоа дека не чувствуваат...

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

Канал 5 | пред 4 дена

Судот го одби предлогот за мерка притвор како неоснован. Лекарски извештај за отсуството на обвинетиот Милан Андоновски во Судот го достави адвокатот Димитар Дангов. Обвинителката Фетаи рече дека обвинетиот...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Канал 5 | пред 4 дена

Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. - Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде има злоупотреба во обвинението. Ќе...

Груевски без оценка за работата на Мицковски вели дека треба да му се остави време

Груевски без оценка за работата на Мицковски, вели дека треба да му се остави време

Сител | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. - Не би ја оценувал работата. Тоа...

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Актуелно24 | пред 4 дена

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што...

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

24 вести | пред 4 дена

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

24 вести | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не е пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не е пречка за присуство на судењето

Актуелно24 | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство“. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов, рече дека утрово обвинетиот му се јавил на телефон и му рекол дека отворил боледување...

Ларингит на еден од обвинетите го одложи судењето Насилството во Центар

Ларингит на еден од обвинетите го одложи судењето “Насилството во Центар”

Вечер Прес | пред 4 дена

Милан Андоновски еден од обвинетите во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не доајде на судење и многу ги налути двајцата обвинители Фатиме Фатаи и Гаврил Бубевски од  Специјалното обвинителство...

Обвинет за шамарите фатил ларингит СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

Обвинет за „шамарите” фатил ларингит, СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

+Инфо | пред 4 дена

Судот го одби предлогот на СЈО и поради неисполнети услови ја откажа главната расправа која треба да продолжи на 3 април Еден од обвинетите во случајот за насилството во Општина Центар, Милан Андоновски,...

Фетаи побара притвор за еден од обвинетите за Насилство во Центар

Фетаи побара притвор за еден од обвинетите за „Насилство во Центар“

Прес 24 | пред 4 дена

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс министерот Миле Јанакиески, не дојде еден од обвинетите, Милан Андонов, а Фатиме...

Фетаи бара притвор за обвинет во случајот со шлаканиците Ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фетаи бара притвор за обвинет во случајот со шлаканиците: Ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

A1on | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство во Центар”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил...

Судењето за шамарите во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за шамарите во Центар одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

Независен | пред 4 дена

Поради немање услови за одржување на судењето, за 3 април се одложи рочиштето за шамарите во Центар. Рочиштето се одложи поради отсуство на обвинетиот Милан Андоновски. Обвинетиот, со образложение дека...

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за Тендери

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за „Тендери“

Точка | пред 4 дена

Поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска не се чуствува виновна, исто како и останатите членови на Комисијата за јавни набавки на кои им се суди за случајот „Тендери“, односно за...

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за Тендери

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за „Тендери“

Нетпрес | пред 4 дена

Поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска не се чуствува виновна, исто како и останатите членови на Комисијата за јавни набавки на кои им се суди за случајот „Тендери“, односно за...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери  Ќе докажам дека нема никаква злоупотреба

Канческа- Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“: Ќе докажам дека нема никаква злоупотреба

Курир | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Макфакс | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување...

Груевски Оставете му време на Мицкоски да се докаже

Груевски: Оставете му време на Мицкоски да се докаже!

Република | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицкоски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата. Тоа...

Обвинетиот во Шамари во Центар не дојде во суд Пиел Амоксиклав

Обвинетиот во „Шамари во Центар“ не дојде во суд: Пиел „Амоксиклав“

Бриф | пред 4 дена

СЈО побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски, обвинет во случајот „Шамари во Центар“. Тој денеска не се појави на рочиште, со лекарско боледување, со дијагноза – ларингит и препишан антибиотик – Амоксиклав....

Фетаи побара притвор за обвинет за насилствата во Центар Ларингитис не е причина за да не се дојде на судење

Фетаи побара притвор за обвинет за насилствата во Центар: Ларингитис не е причина за да не се дојде на судење

Слободен печат | пред 4 дена

Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не доаѓа на судење, побара мерка притвор против него, јави...

Фетаи побара притвор за обвинет во насилствата во општина Центар

Фетаи побара притвор за обвинет во насилствата во општина Центар

Нова ТВ | пред 4 дена

Денешното рочиште за насилствата во општина Центар е одложено за 3 април поради немање услови за одржување на судењето, откако обвинетиот Милан Андоновски не се појави во судницата поради боледување. Лекарски...

Судењето за Тендери започна првообвинета Канческа Милевска

Судењето за „Тендери“ започна, првообвинета Канческа Милевска

Р.С. Европа | пред 4 дена

Судењето за предметот „Тендери“ на СЈО во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска започна денеска во Кривичниот суд. Канческа Милеска се товари за злоупотреби со...

ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

ФЕТАИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА ОБВИНЕТ ЗА НАСИЛСТВАТА ВО ЦЕНТАР ОТИ ТРИ ПАТИ НЕ ДОШОЛ НА СУДЕЊЕ

Сакам Да Кажам | пред 4 дена

Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не доаѓа на судење, побара мерка притвор против него. Претходните...

Канческа Милевска Го разбирам обвинението но не гледам злоупотреба

Канческа-Милевска: Го разбирам обвинението, но не гледам злоупотреба

Фокус | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, се изјасни дека не се чувствува виновна на денешното рочиште во Кривичниот суд по предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство....

Фетаи побара притвор за обвинет во Шлаканиците  затоа што ларингит не е оправдание за отсуство

Фетаи побара притвор за обвинет во „Шлаканиците”, затоа што ларингит не е оправдание за отсуство

Локално | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски денеска не дојде во судот на рочиште за случајот „Насилство во Центар“, а неговиот адвокат Димитар Дангов појасни дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека...

Случај Насилството во Центар Обвинет не дојде на судење бидејќи има ларингит СЈО побара притвор

Случај „Насилството во Центар“:Обвинет не дојде на судење бидејќи има ларингит, СЈО побара притвор

Фокус | пред 4 дена

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс министерот Миле Јанакиески , не се појави еден од обвинетите поради што обвинителката...

Канческа Милевска Го разбирам обвинението но не можам да си најдам вина

Канческа Милевска: Го разбирам обвинението, но не можам да си најдам вина

A1on | пред 4 дена

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано,...

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Вечер | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување...

СЈО бара притвор во случајот Шамари во Центар

СЈО бара притвор во случајот „Шамари во Центар“

Алсат-М | пред 4 дена

СЈО побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски, обвинет во случајот „Шамари во Центар“. Тој денеска не се појави на рочиште, со лекарско боледување, со дијагноза – ларингит и препишан антибиотик – Амоксиклав....

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Макфакс | пред 4 дена

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано,...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“...

Нова Македонија | пред 4 дена

Почна судењето за „Тендери“ Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“

Канал 5 | пред 4 дена

Второ и третообвинетите во предметот на СЈО  „Тендери“ се членови на Комисијата за јавни набавки. Обвинителот на СЈО, Стевчо Донев рече дека во постапката за јавни набавки треба да има транспарентност...

Канческа Милевска Го разбирам обвинението но не можам никаде да најдам вина

Канческа-Милевска: Го разбирам обвинението, но не можам никаде да најдам вина

Слободен печат | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска вели дека го разбира обвинението од СЈО како текст, но не разбира на кој начин постои злоупотреба и тврди дека и таа и останатите две обвинети...

Канческа Милевска не можела да си најде вина во обвинението за неа

Канческа Милевска не можела да си најде вина во обвинението за неа

Прес 24 | пред 4 дена

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска седна на обвинителна клупа за случајот Тендери и истакна дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“

Алсат-М | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните...

Канческа Милевска Не можам да најдам злоупотреби во тендерот за Музејот на ВМРО

Канческа-Милевска: Не можам да најдам злоупотреби во тендерот за Музејот на ВМРО

+Инфо | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска-Милевска вели дека го разбира обвинението од СЈО како текст, но не разбира на кој начин постои злоупотреба и тврди дека и таа и останатите две обвинети...

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Вечер | пред 4 дена

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што...

Груевски без оценка за работата на Мицковски

Груевски без оценка за работата на Мицковски

ТВ 21 | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата. Тоа...

Рочишта за Тендери и Насилство во Центар во Кривичен суд

Рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“ во Кривичен суд

МТВ 1 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд за денеска се најавени рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во општина Центар“. Во вториот предмет се обвинети поранешниот премиер Никола...

Груевски Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат воопшто не требаше да има судење

Груевски: Ако се работи согласно закон, не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење

еМАГАЗИН | пред 4 дена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. - Не би ја оценувал работата. Тоа...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Телма | пред 4 дена

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната...

Судски рочишта за Тендери и за насилството во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и за насилството во Центар

Макфакс | пред 4 дена

Во Кривичниот суд треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство – „Тендери“ и  за насилството во општина Центар. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар  Груевски и Канческа Милевска пак на обвинителна клупа

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“, Груевски и Канческа-Милевска пак на обвинителна клупа

МКД | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери" и „Насилство во oпштина Центар". Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска е...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Бриф | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Обвинет за шамарите фатил ларингит СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

Обвинет за „шамарите” фатил ларингит, СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

Пост | пред 4 дена

Еден од обвинетите во случајот за насилството во Општина Центар, Милан Андоновски, не се појави на денешното рочиште бидејќи е на боледување од 9 март поради ларингитис – инфекција на гласните жици. Другите...

Судски рочишта за Тендери и за насилството во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и за насилството во Центар

Вечер | пред 4 дена

Во Кривичниот суд треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство – „Тендери“ и  за насилството во општина Центар. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Алсат-М | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

еМАГАЗИН | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Судењето за Насилство во Центар одложено за 3 април Фетаи бара притвор за Андоновски

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

еМАГАЗИН | пред 4 дена

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи...

Денеска рочишта Тендери и Насилства во Центар

Денеска рочишта „Тендери“ и „Насилства во Центар“

Точка | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

24 вести | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во Тендери ќе биде доказ против Канческа Милевска

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во „Тендери“ ќе биде доказ против Канческа-Милевска

Фокус | пред 4 дена

На денешното рочиште во предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство, судијата Осман Шабани треба да се произнесе по приговорите на одбраната која бара да биде отфрлено вештачењето, кое пак...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери” и „Насилство во Центар”

Слободен печат | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Фатиме побара притвор за обвинет во Шлаканиците  ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Sky | пред 4 дена

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување...

Одложено рочиштето за  Насилство во Општина Центар

Одложено рочиштето за „ Насилство во Општина Центар“

ТВ 21 | пред 4 дена

За денеска беше закажано судење за предметот „Насилство во општина Центар“ во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката...

СУДСКИ РОЧИШТА ЗА ТЕНДЕРИ И НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР

СУДСКИ РОЧИШТА ЗА „ТЕНДЕРИ“ И „НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР“

Флеш | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Денеска рочишта Тендери и Насилства во Центар

Денеска рочишта „Тендери“ и „Насилства во Центар“

Нетпрес | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

A1on | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“...

Нова Македонија | пред 4 дена

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната...

Нови судски рочишта за Груевски Јанакиески и за Канчевска Милевска

Нови судски рочишта за Груевски, Јанакиески и за Канчевска-Милевска

+Инфо | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Sky | пред 4 дена

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што...

Судски рочишта за Тендери и за Насилството во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и за „Насилството во Центар“

Sky | пред 4 дена

Во кривичниот суд треба да се одржат рочишта за предметите на специјалното јавно обвинителство – „Тендери“ и за „Насилството во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска,...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“

ТВ 21 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните...

Канческа Милевска Груевски и јанакиески денеска на обвинителна клупа

Канческа Милевска, Груевски и јанакиески денеска на обвинителна клупа

Прес 24 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Канал 5 | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е првообвинета во предметот „Тендери“ за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните работи во Музејот на ВМРО, како дел од проектот...

Денеска ќе се суди за случаите Тендери и Насилство во Центар

Денеска ќе се суди за случаите „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Независен | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во Тендери ќе биде доказ против Канческа Милевска

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во „Тендери“ ќе биде доказ против Канческа-Милевска

Пост | пред 4 дена

На денешното рочиште во предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство, судијата Осман Шабани треба да се произнесе по приговорите на одбраната која бара да биде отфрлено вештачењето, кое пак...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Локално | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Тендери и насилство Груевски и Канческа Милевска денеска на суд

Тендери и насилство: Груевски и Канческа Милевска денеска на суд

Нова ТВ | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

ТВ 21 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Груевски Јанакиески и Рангелова на суд Рочиште за Насилство во општина Центар на СЈО

Груевски, Јанакиески и Рангелова на суд: Рочиште за „Насилство во општина Центар“ на СЈО

еМАГАЗИН | пред 4 дена

За денеска е закажано судење за предметот „Насилство во општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој се обвинети поранешниот премиер, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт...

Канчевска Милевска во суд Рочиште за Тендери на СЈО

Канчевска Милевска во суд: Рочиште за „Тендери“ на СЈО

еМАГАЗИН | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тендери“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е првообвинета во овој...

Груевски од понеделник до петок секој ден на судење

Груевски од понеделник до петок-секој ден на судење

10 без 10 | пред 5 дена

На Никола Груевски, од утре до петок, ќе му се суди во континутет за неколку кривични предмети по кои постапува Специјалното јавно обвинителство, пишува Правосудство.мк Имено, тој утре треба да се најде...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност