Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

A1on | пред 4 дена

Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Заменикот државен секретар за јавна дипломатија Стив Голдстин е разрешен откако дал различна верзија за...

ЦИА за прв пат во историјата ќе има жена за шеф

ЦИА за прв пат во историјата ќе има жена за шеф

Вечер | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти држаниот секретар Рекс Тилерсон, најавувајќи дека на должноста ќе го замени Мајк Помпео досегашниот шеф на Централната разузнавачка агенција CIA, којашто...

Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

Локално | пред 4 дена

Белата куќа разреши од функција i еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Заменикот државен секретар за јавна дипломатија Стив Голдстин е разрешен откако дал различна верзија за...

Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

+Инфо | пред 4 дена

Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Заменикот државен секретар за јавна дипломатија Стив Голдстин е разрешен откако дал различна верзија за...

Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

Алфа | пред 4 дена

Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Заменикот...

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Вечер Прес | пред 4 дена

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука, соопшти денес заменик државниот...

Директорот на ЦИА стана нов државен секретар на САД

Директорот на ЦИА стана нов државен секретар на САД

Off.net.mk | пред 4 дена

Како што е редот, Трамп во еден твит го потврди отпуштањето на досегашниот министер за надворешни работи на САД, Рекс Тилерсон, и го објави неговиот наследник, Мајк Помпео, досегашниот прв човек на американското...

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

Макфакс | пред 4 дена

Несогласувањата со Рекс Тилерсон и сличниот начин на размислување со Мајк Помпео е причината поради којашто Доналд Трамп одлучил да го замени Тилерсон, а на функцијата државен секретар на САД, да го постави...

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

+Инфо | пред 4 дена

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука, соопшти денес заменик државниот...

Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар

Алфа | пред 4 дена

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука. Рекс Тилерсон очекувал да...

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Алсат-М | пред 4 дена

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука, соопшти денес заменик државниот...

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Курир | пред 4 дена

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука, соопшти денес заменик државниот...

Трамп Различен начин на размислување со Тилерсон добра хемија со Помпео

Трамп: Различен начин на размислување со Тилерсон, добра хемија со Помпео

МКД | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека има „хемија“ со директорот на ЦИА, Мајк Помпео, но дека нема исти ставови со Рекс Тилерсон. Помпео го замени Тилерсон како државен секретар. „Подолго...

Тилерсон  отпуштен си  Нов државен секретар на Доналд Трамп е Мајк Помпео

Тилерсон, отпуштен си! Нов државен секретар на Доналд Трамп е Мајк Помпео!

Радар | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон. На Твитер му се заблагодари за досегашната соработка која траеше 14 месеци. На негово место доаѓа шефот на ЦИА, Мајк...

Трамп го смени Тилерсон Помпео нов државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, Помпео нов државен секретар

Идивиди | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон во момент на најавени преговори со Северна Кореја. - Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар....

Сменет Рекс Тилерсон на чело на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Сменет Рекс Тилерсон, на чело на Стејт департментот е шефот на ЦИА

A1on | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите...

Трамп Верувам дека Тилерсон по отказот ќе биде посреќен

Трамп: Верувам дека Тилерсон по отказот ќе биде посреќен

Нова ТВ | пред 4 дена

Рекс Тилерсон е отпуштен. Експертите велат дека направил штета која ќе ја чини цела една генерација. Тилерсон беше „еден од најлошите државни секретари“ во модерната историја, според експертите ширум политичкиот...

Трамп го шутнал државниот секретар Тилерсон добил отказ еве кој ќе ја претставува политиката на САД во светот

Трамп "го шутнал" државниот секретар: Тилерсон добил отказ, еве кој ќе ја претставува политиката на САД во светот

Index24 | пред 4 дена

Тој својата одлука ја објавил на Твитер. На местото директор на ЦИА доаѓа Џина Хаспел, прва жена на таа должност. Американскиот претседател Доналд Трамп го сменил државниот секретар Рекс Тилерсон. На негово...

Несогласувања во Белата куќа Трамп го отпушти Тилерсон

Несогласувања во Белата куќа: Трамп го отпушти Тилерсон

МТВ 1 | пред 4 дена

Крај на мандатот на американскиот државен секретар Рекс Тилерсон. Поради несогласувањата со претседателот Доналд Трамп, тој е сменет и на негово место доаѓа директорот на ЦИА, Мајк Помпео. На местото на...

Трамп го смени Тилерсон

Трамп го смени Тилерсон

Макфакс | пред 4 дена

Претседателот на САД, Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон, јави „Вашингтон пост“. На местото на Тилерсон функцијата државен секретар ќе ја извршува досегашниот шеф на ЦИА, Мајкл Помпео....

Трамп го смени Тилерсон Помпео нов државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, Помпео нов државен секретар...

Нова Македонија | пред 4 дена

Трамп го смени Тилерсон, Помпео нов државен секретар Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон. - Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен...

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

Доналд Трамп објасни зошто го отпуштил Рекс Тилерсон

Вечер | пред 4 дена

Несогласувањата со Рекс Тилерсон и сличниот начин на размислување со Мајк Помпео е причината поради којашто Доналд Трамп одлучил да го замени Тилерсон, а на функцијата државен секретар на САД, да го постави...

Разрешен и соработник на Тилерсон

Разрешен и соработник на Тилерсон

Рипост | пред 4 дена

Белата куќа разреши од функција и еден од замениците на сменетиот државен секретар Рекс Тилерсон. Заменикот државен секретар за јавна дипломатија Стив Голдстин е разрешен откако дал различна верзија за...

Трамп го отпушти државниот секретар Тилерсон

Трамп го отпушти државниот секретар Тилерсон

МТВ 1 | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон и на негово место доаѓа шефот на ЦИА, Мајк Помпео. Одлуката од Белата Куќа е објавена на Твитер профилот на претседателот...

Трамп го смени Тилерсон директорот на ЦИА е новиот државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, директорот на ЦИА е новиот државен секретар

Прес 24 | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон. – Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар. Од него чекаме фантастична работа. Џина Хаспел...

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон сакал да остане на позицијата државен секретар

Сител | пред 4 дена

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука, соопшти денес заменик државниот...

Трамп го разреши Тилерсон CIA првпат во историјата ќе ја води жена

Трамп го разреши Тилерсон, CIA првпат во историјата ќе ја води жена

Нетпрес | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти држаниот секретар Рекс Тилерсон, најавувајќи дека на должноста ќе го замени Мајк Помпео досегашниот шеф на Централната разузнавачка агенција CIA, којашто...

Трамп го смени Тилерсон на чело на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Трамп го смени Тилерсон, на чело на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Бриф | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите...

Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон

Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон

Кајгана | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон, а за нов државен секретар е именуван шефот на ЦИА, Мајк Помпео. Трамп на Twitter му се заблагодари на Тилерсон за неговата...

Трамп го смени Тилерсон директорот на ЦИА е новиот државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, директорот на ЦИА е новиот државен секретар

Курир | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон. – Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар. Од него чекаме фантастична работа. Џина Хаспел...

ТРАМП ГО ОТПУШТИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ТИЛЕРСОН И ГО ЗАМЕНИ СО ШЕФОТ НА ЦИА

ТРАМП ГО ОТПУШТИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ТИЛЕРСОН И ГО ЗАМЕНИ СО ШЕФОТ НА ЦИА

Сакам Да Кажам | пред 4 дена

Доналд Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон и на негово место го постави досегашниот директор на ЦИА, Мајк Помпео. Тој му се заблагодари на Тилерсон по пат на Твитер, додавајќи дека новиот...

Сменет e Рекс Тилерсон шефот на ЦИА на чело на Стејт Департментот

Сменет e Рекс Тилерсон, шефот на ЦИА на чело на Стејт Департментот

Телма | пред 4 дена

Сменет e Рекс Тилерсон, шефот на ЦИА на чело на Стејт Департментот Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл...

Трамп го смени Тилерсон

Трамп го смени Тилерсон

Канал 5 | пред 4 дена

Шефот на ЦИА, Мајкл Помпео ќе го замени Тилерсон. Оваа информација ја потврди и Доналд Трамп на твитер. Mike Pompeo, Director of the CIA, will become our new Secretary of State. He will do a fantastic...

Трамп го смени државниот секретар Тилерсон

Трамп го смени државниот секретар Тилерсон

Р.С. Европа | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер соопшти дека го смени американскиот државен секретар Рекс Тилерсон со директорот на Централната разузнавачка агенција Мајк Помпео. „Мајк Помпео, директор...

Трамп го отпушти Рекс Тилерсон од функцијата државен секретар

Трамп го отпушти Рекс Тилерсон од функцијата државен секретар

МКД | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон и го замени со директорот на ЦИА Мајк Помпео. „Мајк Помпео директорот на ЦИА ќе стане наш нов државен секретар. Тој ќе...

Трамп quot го шутнал quot државниот секретар Тилерсон добил отказ еве кој ќе ја претставува политиката на САД во светот

Трамп "го шутнал" државниот секретар: Тилерсон добил отказ, еве кој ќе ја претставува политиката на САД во светот

Точка | пред 4 дена

Тој својата одлука ја објавил на Твитер. На местото директор на ЦИА доаѓа Џина Хаспел, прва жена на таа должност. Американскиот претседател Доналд Трамп го сменил државниот секретар Рекс Тилерсон. На негово...

Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон

Трамп го отпушти државниот секретар Рекс Тилерсон

+Инфо | пред 4 дена

На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео, а на чело на ЦИА е именувана Џина Хаспел, досегашен заменик директор, која е прва жена на врвот на оваа организација. Американскиот претседател...

Трамп го смени Тилерсон

Трамп го смени Тилерсон

Вечер | пред 4 дена

Претседателот на САД, Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон, јави „Вашингтон пост“. На местото на Тилерсон функцијата државен секретар ќе ја извршува досегашниот шеф на ЦИА, Мајкл Помпео....

Трамп го смени Тилеросн Мајк Помпео доаѓа на местото државен секретар на САД

Трамп го смени Тилеросн- Мајк Помпео доаѓа на местото државен секретар на САД

Сител | пред 4 дена

Loading Video... Доналд Трамп го разреши Рекс Тилеросн од функцијата државен секретар на САД. На негово место доага Мајк Помпео кој досега беше прв човек на ЦИА.  Американскиот претседател веста ја објави...

Сменет Рекс Тилерсон на челот на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Сменет Рекс Тилерсон, на челот на Стејт департментот е шефот на ЦИА

24 вести | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите...

Трамп го отпушти Државниот секретар Рекс Тилерсон

Трамп го отпушти Државниот секретар Рекс Тилерсон

Алсат-М | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите...

Трамп го смени Тилерсон Помпео назначен за нов американски државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, Помпео назначен за нов американски државен секретар

Независен | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени американскиот државен секретар Рекс Тилерсон. На неговото место е поставен Мајк Помпео, објави Трамп на Твитер. „Мајк Помпео, досегашниот директорот на ЦИА,...

Бомба од Белата куќа Трамп го отпушти државниот секретар Тилерсон

Бомба од Белата куќа: Трамп го отпушти државниот секретар Тилерсон!

Вечер Прес | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти др`авниот серкретар Рекс Тилерсон и ќе го замени со шефот на ЦИА Мајк Помпео. Трамп на Твитер ја објави оваа изненадувачка вест. Напиша дека Пемпео на...

Сменет Рекс Тилерсон на челот на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Сменет Рекс Тилерсон, на челот на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Слободен печат | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите...

Трамп го разреши Рекс Тилерсон за американски државен секретар заменувајќи го со директорот на ЦИА Мајк Помпео

Трамп го разреши Рекс Тилерсон за американски државен секретар, заменувајќи го со директорот на ЦИА, Мајк Помпео

Алфа | пред 4 дена

Американскиот претседател ја потврди веста со објава на неговиот Твитер профил. Донaлд Трамп го разреши американскиот државен секретар Рекс Тилерсон од Белата куќа, заменувајќи го со директорот на ЦИА,...

Трамп го смени Тилерсон

Трамп го смени Тилерсон

Локално | пред 4 дена

Претседателот на САД Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон, јави Вашингтон Пост. Според наводите на весникот, Тилерсон го замеил шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Тоа е знак за промена во тимот...

РОКАДИ ВО АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА Трамп го избрка државниот секретар Тилерсон од работа местото ќе го завземе директорот на ЦИА

РОКАДИ ВО АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА: Трамп го избрка државниот секретар Тилерсон од работа, местото ќе го завземе директорот на ЦИА

Infomax | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го менува Државниот Секретар, Рекс Тилерсон од неговата позиција, а најверојатно ќе го замени директорот на ЦИА, Мајк Помпео. Тилерсон беше во посета на Африка,...

Трамп го смени Тилерсон Помпео назначен за нов државен секретар на САД

Трамп го смени Тилерсон, Помпео назначен за нов државен секретар на САД

Република | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. – Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар. Од него чекаме фантастична работа. Џина Хаспел...

Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар

Пост | пред 4 дена

Свет Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не...

Тилерсон oчекувал да остане на позицијата државен секретар

Тилерсон oчекувал да остане на позицијата државен секретар

Рипост | пред 4 дена

Рекс Тилерсон очекувал да остане на позицијата државен секретар, не разговарал за негова можна оставка со претседателот Доналд Трамп и не ги знае причините за таквата одлука, соопшти денес заменик државниот...

Трамп преку Твитер објави дека Тилерсон е сменет

Трамп преку Твитер објави дека Тилерсон е сменет

Нова ТВ | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд  Трамп штотуку преку Твитер потврди дека државниот секретар Рекс Тилерсон е сменет и дека на негово место доаѓа досегашниот директор на ЦИА Мајк Помпео. -Мајк Помпео, директорот...

Трамп го смени Тилерсон Помпео нов државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, Помпео нов државен секретар

ТВ 21 | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон во момент на најавени преговори со Северна Кореја. – Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар....

Трамп го смени Тилерсон и прв пат во историјата постави жена на чело на ЦИА

Трамп го смени Тилерсон и прв пат во историјата постави жена на чело на ЦИА

еМАГАЗИН | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон во момент на најавени преговори со Северна Кореја. „Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар....

Трамп го смени Тилерсон Помпео нов државен секретар

Трамп го смени Тилерсон, Помпео нов државен секретар

Орбис | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени денеска државниот секретар Рекс Тилерсон. – Мајк Помпео, директор на ЦИА, ќе биде нашиот нов државен секретар. Од него чекаме фантастична работа. Џина Хаспел...

Трамп го отпушти Државниот секретар Рекс Тилерсон

Трамп го отпушти Државниот секретар Рекс Тилерсон

Рипост | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите...

Трамп го отпушти Државниот секретар Рекс Тилерсон

Трамп го отпушти Државниот секретар Рекс Тилерсон

Орбис | пред 4 дена

Rex Tillerson, chief executive officer of Exxon Mobile Corp., speaks at the 2012 CERAWEEK conference in Houston, Texas, U.S., on Friday, March 9, 2012. Exxon Mobil Corp. is moving toward the conclusion...

Трамп го разреши Рекс Тилерсон за американски државен секретар заменувајќи го со директорот на ЦИА Мајк Помпео

Трамп го разреши Рекс Тилерсон за американски државен секретар, заменувајќи го со директорот на ЦИА, Мајк Помпео

Пост | пред 4 дена

Свет Трамп го разреши Рекс Тилерсон за американски државен секретар, заменувајќи го со директорот на ЦИА, Мајк Помпео Американскиот претседател ја потврди веста со објава на неговиот Твитер профил. Донaлд...

Сменет Рекс Тилерсон на челот на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Сменет Рекс Тилерсон, на челот на Стејт департментот е шефот на ЦИА

Орбис | пред 4 дена

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени државниот секретар Рекс Тилерсон. На местото на Тилерсон е именуван шефот на ЦИА, Мајкл Помпео. Смената во тимот на Трамп се случува пред почетокот на преговорите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност