Пиштолџијата Савидис објасни која му била намерата при влетувањето на теренот

„Пиштолџијата“ Савидис објасни која му била намерата при влетувањето на теренот

Дерби | пред 4 дена

Првиот човек на ПАОК, Иван Савидис ја шокираше комплетната светска јавност откако го прекина големото дерби со АЕК во неделата и кога влета на теренот со пиштол на својот ремен, а бидејќи сето ова резултираше...

Савидис Не требаше да влезам со пиштол но сакав да спречам човечки жртви

Савидис: Не требаше да влезам со пиштол, но сакав да спречам човечки жртви

МКД | пред 4 дена

Сопственикот на ПАОК, Иван Газидис се извини поради тоа што влезе со пиштол во теренот на мечот со АЕК но вели дека тој и неговото семејство се жртви во целата ситуација. Човекот кој го прекина фудбалот...

Савидис Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Савидис: Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Точка | пред 4 дена

Претседателот на ПАОК, Иван Савидис, за кого во неделата дознаа сите оние што го следат фудбалот, откако со пиштол влета на теренот за време на дербито ПАОК-АЕК, со соопштение се огласи во јавноста. „Немав...

Савидис Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Савидис: Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Top Sport | пред 4 дена

Претседателот на ПАОК, Иван Савидс, за кого во неделата дознаа сите оние што го следат фудбалот, откако со пиштол влета на теренот за време на дербито ПАОК-АЕК, со соопштение се огласи во јавноста. „Немав...

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК  АЕК

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК - АЕК

Независен | пред 4 дена

Два пати се извинува претседателот и сопственик на грчкиот фудбалски клуб ПАОК од Солун, за инцидентите во неделата вечерта. Во писмена изјава објавена на официјалниот сајт на клубот, Иван Савидис, и на...

На грчкото фудбалско првенство му се заканува исклучување од ФИФА

На грчкото фудбалско првенство му се заканува исклучување од ФИФА

Алсат-М | пред 4 дена

По инцидентот на натпреварот ПАОК-АЕК, на грчкото фудбалско првенство му се заканува исклучување од ФИФА или таканаречен спортски Грекзит. Веста ја соопшти лично грчкиот заменик министер за култура и спорт,...

Савидис Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Савидис: Јас сум заложник на болниот фудбалски систем во Грција

Вечер | пред 4 дена

" alt= Претседателот на ПАОК, Иван Савидс, за кого во неделата дознаа сите оние што го следат фудбалот, откако со пиштол влета на теренот за време на дербито ПАОК-АЕК, со соопштение се огласи во јавноста....

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК  АЕК

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК - АЕК

Канал 5 | пред 4 дена

Во писмена изјава објавена на официјалниот сајт на клубот, Иван Савидис, и на почетокот и на крајот им се извинува на „навивачите на ПАОК, на сите грчки навивачи на светската фудбалска заедница“, вели...

Савидис се извини за инцидентот на натпреварот во Солун

Савидис се извини за инцидентот на натпреварот во Солун

+Инфо | пред 4 дена

Савидис вели дека жали за она што се случило и дека е свесен дека немал право да влезе на терен на начинот на кој го сторил тоа. Два пати се извинува претседателот и сопственик на грчкиот фудбалски клуб...

Се огласи газдата пиштолџија Јас сум заложник на болниот систем во Грција

Се огласи газдата пиштолџија: Јас сум заложник на болниот систем во Грција

Спорт Клуб | пред 4 дена

Сопственикот на ПАОК Иван Савидис се најде во центарот на вниманието откако во неделата вечер вечер влета на теренот со пиштол, видно изреволтиран од судењето на мечот со АЕК. Се започна кога во 90. минута...

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК  АЕК

Савидис се извини за случувањата на натпреварот ПАОК – АЕК

Вечер Прес | пред 4 дена

Два пати се извинува претседателот и сопственик на грчкиот фудбалски клуб ПАОК од Солун, за инцидентите во неделата вечерта. Во писмена изјава објавена на официјалниот сајт на клубот, Иван Савидис, и на...

Кој е газдата со пиштолот и пријател на Путин

Кој е газдата со пиштолот и пријател на Путин?!

Вечер Прес | пред 4 дена

Иван Савидис, сопственикот и претседател на грчкиот гигант ПАОК, е најзаслужен за прекинот кој се случи во дерби пресметката со директниот ривал за шампионската титула, екипата на АЕК. Во судиското продолжение...

Василијадис Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Василијадис: Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

A1on | пред 4 дена

Заменик министерот за спорт во грчката Влада, Јоргос Василијадис изјави дека е подготвен за сценарио Грегзит, односно дека Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ќе ја исфрли Грција и грчките клубови...

Претседателот на ПАОК се извини Заложник сум на болниот систем во Грција

Претседателот на ПАОК се извини: Заложник сум на „болниот систем“ во Грција

Спорт 1 | пред 4 дена

Првиот човек на ПАОК, Иван Савидис, преку соопштение се извини зашто влегол на теренот со пиштол, откако на неговиот клуб му беше поништен гол во мечот со екипата на АЕК. До фудбалската јавност беше испратено...

Василијадис Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Василијадис: Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Канал 5 | пред 4 дена

Тамошната Влада го прекина првенството по хаосот во Солун на дуелот ПАОК – АЕК кога на терен со пиштол околу појасот втрча сопственикот на црно-белите Иван Савидис сакајќи да се пресмета со судијата кој...

Василијадис Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Василијадис: Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Спорт М | пред 4 дена

Заменик министерот за спорт во грчката Влада, Јоргос Василијадис изјави дека е подготвен за сценарио Грегзит, односно дека Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ќе ја исфрли Грција и грчките клубови...

Василијадис Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Василијадис: Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Слободен печат | пред 4 дена

Заменик министерот за спорт во грчката Влада, Јоргос Василијадис изјави дека е подготвен за сценарио Грегзит, односно дека Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ќе ја исфрли Грција и грчките клубови...

Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

Ако продолжат нередите ќе има фудбалски Грегзит

+Инфо | пред 4 дена

Василијадис смета дека сопственикот на ПАОК, Савидис за инцидентот на стадионот „Тумба“ треба да добие огромна финансиска казна. Заменик министерот за спорт во грчката Влада, Јоргос Василијадис изјави...

Грција Фудбалот како мегдан за пресметка на тајкуните

Грција: Фудбалот како мегдан за пресметка на тајкуните

DW | пред 4 дена

Во неделата, сопственикот на ПАОК Иван Савидис влезе вооружен на фудбалскиот терен. Моќникот мина без казна. Тој е само еден од бројните примери за наталожените проблеми во грчкиот фудбал. Не е ништо ново...

Влегол на терен со пиштол за да спаси животи

Влегол на терен со пиштол за да спаси животи!?

Sportmedia | пред 4 дена

Милионерот Иван Савидис се извини за своето однесување и за направениот прекин на дербито против АЕК Газдата на грчкиот прволигаш ПАОК, Иван Савидис веќе неколку дена е во центарот на светското внимание,...

Василијадис Нека има и фудбалски Грегзит ако продолжат нередите

Василијадис: Нека има и фудбалски Грегзит ако продолжат нередите

Нова ТВ | пред 4 дена

Јоргос Василијадис, заменик министер за спорт во грчката Влада, порача дека е подготвен и за „Грегзит“ за смирување на ситуацијата на фудбалската сцена во земјата. А, такво сценарио би значело суспендирање...

Сопственикот на ПАОК се извини Сакав да ги заштитам навивачите ќе се борам за фер фудбал

Сопственикот на ПАОК се извини: Сакав да ги заштитам навивачите, ќе се борам за фер фудбал

Република | пред 4 дена

Во писмена изјава објавена на официјалниот сајт на клубот, Иван Савидис на почетокот и на крајот им се извинува на „навивачите на ПАОК, на сите грчки навивачи на светската фудбалска заедница“, вели дека...

Нешто повеќе за газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на теренот на дербито против АЕК

Нешто повеќе за газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на теренот на дербито против АЕК

24 фудбал | пред 4 дена

Грчката влада одлучи да го суспендира привремено тамошниот фудбал по инцидентот на дербито помеѓу ПАОК и АЕК каде газдата на домашниот тим вооружен влезе на теренот. Иван Савидис, првиот човек на ПАОК...

Кој е Иван Савидис газдата на ПАОК кој влета на терен со пиштол

Кој е Иван Савидис, газдата на ПАОК кој влета на терен со пиштол?

Index24 | пред 4 дена

Иван Савидис, сопственик и претседател на фудбалскиот клуб ПАОК денеска е на насловните страни на европските медиуми, откако пред самиот крај на натпреварот против АЕК, синоќа со пиштол влезе на терен...

САВИДИС Заложник сум на болниот систем на Грција

САВИДИС: Заложник сум на „болниот систем“ на Грција

Рипост | пред 4 дена

Претседателот и сопственик на грчкиот фудбалски клуб ПАОК од Солун, два пати се извинува за инцидентите во неделата вечерта. Во писмена изјава објавена на официјалниот сајт на клубот, Иван Савидис, и на...

Дали законот ќе важи за Савидис казна и до милион евра

Дали законот ќе важи за Савидис: казна и до милион евра!

Sportmedia | пред 4 дена

Во исклучителни случаи, се отстапува од правилникот и се изрекнуваат посебни мерки... Грција сеуште се опоравува од невидениот скандал и потезите на контроверзниот сопственик на ПАО, Иван Савидис, односно...

ПОРАДИ СОЛУНСКИОТ СКАНДАЛ ФИФА ја исфрла Грција

ПОРАДИ СОЛУНСКИОТ СКАНДАЛ: ФИФА ја исфрла Грција?

Sportmedia | пред 4 дена

Светската фудбалска федерација би можела да ја суспендира грчката федерација и да забрани настап во меѓународните натпреварувања по ради неверојатниот инцидент на средбата ПАОК-АЕК... Светската фудбалска...

Владата го суспендираше фудбалското првенство во Грција

Владата го суспендираше фудбалското првенство во Грција

Алфа | пред 5 дена

По серијата инциденти во фудбалскиот шампионат владата на Грција реши да го прекине натпреварувањето. Грчката влада го суспендираше фудбалското првенство на неопределено време по инцидентот во Солун кога...

Фудбалското првенство во Грција прекинато на неопределено време

Фудбалското првенство во Грција прекинато на неопределено време

Локално | пред 5 дена

По вчерашниот скандал во Солун, кога Иван Савидис, сопственикот на ПАОК, по поништен гол против АЕК влета вооружен на теренот за да се соочи со судијата, владата на Грција го суспендираше грчкото фудбалско...

Драма на синоќешното дерби во грчкото првенство помеѓу ПАОК и АЕК

Драма на синоќешното дерби во грчкото првенство помеѓу ПАОК и АЕК

За забава | пред 5 дена

Иван Савидис, претседателот на ПАОК влезе во теренот со пиштол и им се закануваше на судиите поради поништен гол во финишот од натпреварот. На главниот судија не му остана ништо друго освен да го прекине...

Жестока реакција на ФИФА Грците остануваат без членство и настап во европските натпреварувања

Жестока реакција на ФИФА: Грците остануваат без членство и настап во европските натпреварувања!?

Спорт 1 | пред 5 дена

ФИФА реагираше по скандалот, кој го направи претседателот на ПАОК, Иван Савидис кој се појави на теренот со пиштол на крајот ан дербито против АЕК во борбата за прво место на табелата. На овој настан не...

Кој е Иван Савидис газдата на ПАОК кој вчера со пиштол влета на терен

Кој е Иван Савидис, газдата на ПАОК кој вчера со пиштол влета на терен?

За Се | пред 4 дена

Иван Савидис, сопственик и претседател на фудбалскиот клуб ПАОК денеска е на насловните страни на европските медиуми, откако пред самиот крај на натпреварот против АЕК, синоќа со пиштол влезе на терен...

Кој е Иван Савидис Грчкиот пиштолџија пријател на Путин

Кој е Иван Савидис? Грчкиот пиштолџија пријател на Путин

МКД | пред 5 дена

Иван Савидис, сопственикот и претседател на ПАОК е „заслужен“ што грчките власти го суспендираа домашниот фудбал откако на мечот со АЕК влезе со пиштол во теренот. Многумина се прашуваат кој е овој човек?...

 Савидис на никој не се заканувал има дозвола за оружје и тоа не е прекршок

„Савидис на никој не се заканувал, има дозвола за оружје и тоа не е прекршок“

Спорт 1 | пред 5 дена

Портпаролот на првиот човек на ПАОК, Иван Савидис, дал интервју за една руска новинарска агенција, на која и објаснил што се случувало на натпреварот. Портпаролот на Савидис објаснил зошто претседателот...

Грчката полиција во потера по сопственикот на ПАОК издаде налог за негово апсење откако влета на теренот со пиштол

Грчката полиција во потера по сопственикот на ПАОК, издаде налог за негово апсење откако влета на теренот со пиштол

Бркај работа | пред 5 дена

Откако на мечот во Грција помеѓу ПАОК и АЕК, во кој претседателот на домашниот тим, Иван Савидис, излезе на терен со пиштол и бараше правда од главниот судија, кој не призна погодок во корист на неговата...

Полицијата трага по газдата на ПАОК првенството прекината

Полицијата трага по газдата на ПАОК, првенството прекината

Канал 5 | пред 5 дена

Веднаш по големиот инцидент грчката влада  одржала итен состанок  на кој одлучи да го прекине фудбалското првенство на неопределено време. Контроверзниот сопственик на ПАОК Савиди с инаку синоќа незадоволен...

Се вмеша и државниот врв Се прекинува првенството грчките клубови остануваат без Европа

Се вмеша и државниот врв: Се прекинува првенството, грчките клубови остануваат без Европа?

Точка | пред 5 дена

Зачестените инциденти кои што се случуваат на фудбалските стадиони во Грција го натераа државниот врв од Атина итно да реагира. Неверојатни сцени беа забележани синоќа во Солун, па воопшто не зачудува...

Кој е Иван Савидис  газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на терен

Кој е Иван Савидис - газдата на ПАОК кој со пиштол влезе на терен?

Off.net.mk | пред 5 дена

Политичар и бизнисмен кој во минатото служел војска во Советската армија. Важи за 30-ти најбогат човек на светот кој го спаси ПАОК од гаснење во 2012 . Необично, секоја година мирно ги проследуваше дуелите...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

A1on | пред 5 дена

Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот шампионат на неодредено време по скандалот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис на дуелот против АЕК влезе во теренот со пиштол во обид да...

Можеби вака треба и кај нас Суспендирано грчкото првенство може и да не се доигра

Можеби вака треба и кај нас: Суспендирано грчкото првенство, може и да не се доигра

Спорт Клуб | пред 5 дена

Драмата што синоќа се случи на дербито од грчкото првенство меѓу ПАОК и АЕК ќе остави долготрајни последици за фудбалот кај нашиот јужен сосед. Претседателот на ПАОК, Иван Савидис влезе во теренот со пиштол...

Ципрас го прекина фудбалското првенство на Грција

Ципрас го прекина фудбалското првенство на Грција

Нетпрес | пред 5 дена

Грчката Влада донесе одлука да се прекине фудбалското првенство на Грција по синоќешниот инцидент на дербито меѓу „ПАОК“ и „АЕК“ кога сопственикот на ПАОК со пиштол го нападна судијата. Премиерот  Алексис ...

Прекинато првенството во Грција по инцидентот со сопственикот на Паок

Прекинато првенството во Грција по инцидентот со сопственикот на Паок

Р.С. Европа | пред 5 дена

Грчката Влада донесе одлука да го прекине фудбалското првенство на неодредено време по инцидентот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис влезе на терен за време на натпреварот на неговиот клуб...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Вечер Прес | пред 5 дена

Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот шампионат на неодредено време по скандалот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис на дуелот против АЕК влезе во теренот со пиштол во обид да...

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК

Курир | пред 5 дена

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун. Грчката полиција трага по Иван Савидис...

Премиерот Ципрас го суспендираше грчкото фудбалско првенство

Премиерот Ципрас го суспендираше грчкото фудбалско првенство

МКД | пред 5 дена

По состанокот помеѓу грчкиот премиер Алексис Ципрас и министерот за спорт на Грција, Гиоргос Василиадис донесена е одлука да се суспендира фудбалското првенство во оваа земја по немилите сцени кои се случуваа...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Top Sport | пред 5 дена

Грчката влада реши на неодредено време да го прекине фудбалскиот шампионат по скандалот што се случи синоќа на натпреварот ПАОК-АЕК во Солун. Грчката Супер лига е прекината бидеќи синоќа претседателот...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Сител | пред 5 дена

По вчерашниот скандал во Солун , грчката влада одлучи да го прекине фудбалското првенство на неодредено време. Националната лига е прекината откако сопственикот на  ПАОК, Иван Савидис на мечот против АЕК...

Црно му се пишува на газдата на ПАОК Издаден налог за негово апсење

Црно му се пишува на газдата на ПАОК: Издаден налог за негово апсење

Точка | пред 5 дена

Грчките медиуми и натаму со голема неверица ги пренесуваат драматичните случувања од теренот на мечот меѓу ПАОК и АЕК, на кој во главна улога се најде претседателот на домаќините, Иван Савидис кој одлучи...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Канал 5 | пред 5 дена

По денешната средба на грчкиот премиерот Алексис Ципрас и заменик министерот за спорт, Јоргос Василијадис е донесена одлука да се прекине шампионатот. - Одлучивме да прекине првенството. Нема да продолжи...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Слободен печат | пред 5 дена

Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот шампионат на неодредено време по скандалот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис на дуелот против АЕК влезе во теренот со пиштол во обид да...

Голем пресврт По заканата со пиштол и пораката Готов си  објавено е дека судијата го признал поништениот гол на ПАОК

Голем пресврт: По заканата со пиштол и пораката "Готов си", објавено е дека судијата го признал поништениот гол на ПАОК

Index24 | пред 5 дена

Судијата кој поради закана од вооружениот претседател на ПАОК и спортскиот директор на тој клуб, по поништениот гол го прекинал дербито од првенството со АЕК, во извештајот наведува дека голот сепак го...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Независен | пред 5 дена

Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот шампионат на неодредено време по скандалот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис на дуелот против АЕК влезе во теренот со пиштол во обид да...

Грција го суспендираше фудбалското првенство по примитивниот инцидент во Солун

Грција го суспендираше фудбалското првенство по примитивниот инцидент во Солун

24 фудбал | пред 5 дена

Грчкиот премиер Алксис Ципрас и министерот за спорт на Грција, Гиоргос Василиадис имаа состанок по кој донесоа одлука да се суспендира фудбалското првенство во оваа земја на неопределено време. Синоќа...

Грчката влада го суспендираше фудбалското првенство

Грчката влада го суспендираше фудбалското првенство

Off.net.mk | пред 5 дена

По гангстерското однесување на газдата на ПАОК кој се шеташе како шериф на терен со пиштол, владата донесе одлука сите натпревари од првата грчка лига да бидат во прекин на неодредено време. Соопштението...

КОЈ Е ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ Милјардер пријател на Путин и сопственик на пола Грција

КОЈ Е ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ? Милјардер, пријател на Путин и сопственик на пола Грција

Таратур | пред 5 дена

Иван Савидис, сопственик и претседател на ПАОК денес е на насловните страни на сите европски медиуми, откако за време на натпреварот против АЕК со пиштол влезе на терен за да се објаснува со главниот судија....

КОЈ Е ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ Милјардер пријател на Путин и сопственик на пола Грција

КОЈ Е ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ? Милјардер, пријател на Путин и сопственик на пола Грција

Спортски | пред 5 дена

Иван Савидис, сопственик и претседател на ПАОК денес е на насловните страни на сите европски медиуми, откако за време на натпреварот против АЕК со пиштол влезе на терен за да се објаснува со главниот судија....

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

+Инфо | пред 5 дена

По денешната средба на грчкиот премиерот Алексис Ципрас и заменик министерот за спорт, Јоргос Василијадис е донесена одлука да се прекине шампионатот. Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

Грчката влада го прекина фудбалското првенство по хаосот во Солун

ТВ 21 | пред 5 дена

Владата на Грција одлучи да го прекине фудбалскиот шампионат на неодредено време по скандалот во Солун кога сопственикот на ПАОК Иван Савидис на дуелот против АЕК влезе во теренот со пиштол во обид да...

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

A1on | пред 5 дена

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун. Грчката полиција трага по Иван Савидис...

Официјално Суспендирана грчката Суперлига

Официјално: Суспендирана грчката Суперлига

Прес 24 | пред 5 дена

По вчерашниот инцидент во Солун во дербито за титулата помеѓу ПАОК и АЕК, но и поради неколкуте слични инциденти на дерби мечевите, грчката Суперлига и официјално е суспендирана на неодредено време. Тоа...

Се разгледува ригорозна казна  грчките клубови две години без Европа

Се разгледува ригорозна казна – грчките клубови две години без Европа!?

Спортски | пред 5 дена

Честите инциденти кои се случуваат на фудбалските стадиони во Грција го примораа државниот врв на итна реакција. Неверојатните сцени видени во текот на вчерашниот натпревар помеѓу ПАОК и АЕК (претседателот...

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК

Бриф | пред 5 дена

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун. Грчката полиција трага по Иван Савидис...

Официјално Суспендирана грчката Суперлига

Официјално: Суспендирана грчката Суперлига

Спорт 1 | пред 5 дена

По вчерашниот инцидент во Солун во дербито за титулата помеѓу ПАОК и АЕК, но и поради неколкуте слични инциденти на дерби мечевите, грчката Суперлига и официјално е суспендирана на неодредено време. Тоа...

АЕК Се исплашивме за животот на нашите играчи кога сопственикот на ПАОК влета на теренот со пиштол

АЕК: Се исплашивме за животот на нашите играчи кога сопственикот на ПАОК влета на теренот со пиштол

A1on | пред 5 дена

Раководството на АЕК од Атина се огласи со соопштение по немилите сцени на дербито со ПАОК кога во теренот влезе сопственикот на клубот од Солун со пиштол на појасот и тргна кон судијата да бара правда...

Грчкото првенството прекинато ПАОК мора да се исфрли во Втора лига

Грчкото првенството прекинато, ПАОК мора да се исфрли во Втора лига!

Македонски Спорт | пред 5 дена

Владата одлучи да фудбалскиот шампионат да биде прекинат по најновите нереди на натпреварите По последните случувања во фудбалскиот шампионат на Грција и нов прекин на натпревар, премиерот Алексис Ципрас...

Претседателот на грчки ПАОК со пиштол влета на терен и избори победа за својот тим

Претседателот на грчки ПАОК со пиштол влета на терен и “избори” победа за својот тим

Денар | пред 5 дена

Бизарна, но исто така многу вознемирувачка сцена на дербито во грчкото првенство помеѓу ПАОК и АЕК. Дуел кој можеше да одлучи за шампион на Грција, кој по многу долго време можеби нема да биде Олимпијакос,...

Со пиштол на терен Суспендирана грчката фудбалска лига

Со пиштол на терен: Суспендирана грчката фудбалска лига!

Спорт365 | пред 5 дена

Грчката фудбалска лига е суспендирана денеска на неопределено време… Оваа одлука е донесена откако сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун, Иван Савидис влезе на теренот со пиштол околу појасот....

Голем пресврт По заканата со пиштол и пораката quot Готов си quot  објавено е дека судијата го признал поништениот гол на ПАОК

Голем пресврт: По заканата со пиштол и пораката "Готов си", објавено е дека судијата го признал поништениот гол на ПАОК

Точка | пред 5 дена

Судијата кој поради закана од вооружениот претседател на ПАОК и спортскиот директор на тој клуб, по поништениот гол го прекинал дербито од првенството со АЕК, во извештајот наведува дека голот сепак го...

Обинителот побарал апсење на Иван Савидис

Обинителот побарал апсење на Иван Савидис

Top Sport | пред 5 дена

По скандалот што синоќа се случи на стадионот „Тумба“ во Солун, грчкото обвинителство дало налог за апсење на претседателот на ПАОК, Иван Савидис. Сликите од стадионот на ПАОК молскавично ја обиколија...

 Помисливме што ако полуди и почне да пука со пиштолот

„Помисливме што ако полуди и почне да пука со пиштолот?“

Спорт 1 | пред 5 дена

По невидениот скандал кој синоќа се случи на „Тумба“ во Солун во дербито за титула помеѓу ПАОК и атински АЕК, кој беше прекинат во судиското надополнување откако во теренот влета газдата на црно-белите...

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Грчката влада го прекина фудбалското првенство

За Се | пред 5 дена

По вчерашниот скандал во Солун , грчката влада одлучи да го прекине фудбалското првенство на неодредено време. Националната лига е прекината откако сопственикот на  ПАОК, Иван Савидис на мечот против АЕК...

АЕК Помисливме што ако полуди и почне да пука

АЕК: Помисливме што ако полуди и почне да пука

Канал 5 | пред 5 дена

- Се случи невидено нешто во грчкиот фудбал. Помисливме што ако тој полуди и го извади пиштолот. Бевме исплашени за нашите играчи, за нивните животи. Овој преседан не смее да помине како многу други претходни...

Хаос во фудбалското дерби во Грција Газдата на ПАОК влетал со пиштол на теренот

Хаос во фудбалското дерби во Грција: Газдата на ПАОК влетал со пиштол на теренот

Канал 5 | пред 5 дена

Натпреварот вреден титула (АЕК 54, ПАОК 52 бода) во дополнителното време беше прекинат откако судијата, призна, па поништи гол за ПАОЛ, за потоа да следуваат бројни инциденти. ПАОК во 90-тата минута успеа...

Израсна во Ростов Путин го направи милијардер а со тобако империјата ја купи пола Грција

Израсна во Ростов, Путин го направи милијардер, а со тобако-империјата ја купи пола Грција

Спорт 1 | пред 5 дена

Иван Савидис е газдата на солунски ПАОК, кој направи скандал вчера откако со пиштол влета на теренот на стадионот „Тумба“ во Солун за време на дербито на солунските црно-бели против АЕК Атина во дербито...

Газдата на ПАОК ќе го гони полицијата

Газдата на ПАОК ќе го гони полицијата

Спорт Клуб | пред 5 дена

Грчката полиција трага по сопственикот и претседател на ПАОК, Иван Савидис откако контроверзниот бизнисмен вчера со пиштол влезе на теренот незадоволен од одлуките на судијата Најсилното првенство на Грција...

Поранешен руски мајор и близок пријател на Путин Кој е Иван Савидис газдата на ПАОК кој вчера со пиштол влета на терен

Поранешен руски мајор и близок пријател на Путин: Кој е Иван Савидис, газдата на ПАОК кој вчера со пиштол влета на терен

Република | пред 5 дена

Иван Савидис, сопственик и претседател на фудбалскиот клуб ПАОК денеска е на насловните страни на европските медиуми, откако пред самиот крај на натпреварот против АЕК, синоќа со пиштол влезе на терен...

Сопственикот на ПАОК влета на терен со пиштол на појасот

Сопственикот на ПАОК влета на терен со пиштол на појасот

Прес 24 | пред 5 дена

Грчката полиција трага по Иван Савидис и четири лица од неговото обезбедување, откако вчера влетаа на терен за време на натпреварот ПАОК – АЕК, откако судијата поништи гол за домаќинот во 90та минута....

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен со пиштол

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен со пиштол

+Инфо | пред 5 дена

Грчката полиција трага по Иван Савидис и четири лица од неговото обезбедување, откако вчера влетаа на терен за време на натпреварот ПАОК – АЕК, откако судијата поништи гол за домаќинот во 90та минута....

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Алсат-М | пред 5 дена

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун. Грчката полиција трага по Иван Савидис...

Издаден налог за апсење на газдата на ПАОК кој вчера со пиштол влезе на теренот да дели правда

Издаден налог за апсење на газдата на ПАОК кој вчера со пиштол влезе на теренот да дели правда

МКД | пред 5 дена

Грчката полиција трага по сопственикот и претседател на ПАОК, Иван Савидис откако контроверзниот бизнисмен вчера со пиштол влезе на теренот за да дели правда со судијата Најсилното првенство на Грција...

Полицијата издаде налог за апсење на газдата на ПАОК

Полицијата издаде налог за апсење на газдата на ПАОК

Спортски | пред 5 дена

Вчера на грчките фудбалски терени се случи голем инцидент на мечот помеѓу ПАОК и АЕК, во кој претседателот на домашниот тим, Иван Савидис, излезе на терен со пиштол. Првиот човек на клубот од Солун на...

АЕК Помисливме што ако полуди и почне да пука

АЕК: Помисливме што ако полуди и почне да пука

+Инфо | пред 5 дена

Сопственикот на клубот од Солун со пиштол на појасот тргна кон судијата да бара правда за поништениот гол во последната минута. Раководството на АЕК од Атина се огласи со соопштение по немилите сцени на...

ГАЗДАТА НА ПАОК СО ПИШТОЛ ВЛЕТА НА ТЕРЕН И ГО ПРЕКИНА ДЕРБИТО СО АЕК

ГАЗДАТА НА ПАОК СО ПИШТОЛ ВЛЕТА НА ТЕРЕН И ГО ПРЕКИНА ДЕРБИТО СО АЕК

Сакам Да Кажам | пред 5 дена

Големото дерби на грчкиот фудбал помеѓу ПАОК и АЕК беше прекинато во самиот финиш на средбата, откако претседателот на солунскиот клуб влета на терен со пиштол. Носејќи оружје за појасот, Иван Савидис...

Црно му се пишува на газдата на ПАОК Издаден налог за негово апсење

Црно му се пишува на газдата на ПАОК: Издаден налог за негово апсење

Дерби | пред 5 дена

Грчките медиуми и натаму со голема неверица ги пренесуваат драматичните случувања од теренот на мечот меѓу ПАОК и АЕК, на кој во главна улога се најде претседателот на домаќините, Иван Савидис кој одлучи...

Со одлука на Владата Грчката фудбалска лига во прекин на неодредено

Со одлука на Владата: Грчката фудбалска лига во прекин на неодредено

Нова ТВ | пред 5 дена

Фото: skysports.com Грчкото фудбалско првенство е ставено под мраз на неодредено време. Одлуката за мирување на „бубамарата“ ја донесе Владата на јужниот сосед по консултациите на премиерот Алексис Ципрас...

По заканите со пиштол судијата го призна голот на ПАОК

По заканите со пиштол, судијата го призна голот на ПАОК

Македонски Спорт | пред 5 дена

Домаќините дадоа гол во 90 минута, линискиот судија не го крена знаменцето, но главниот арбитар досуди офсајд. Тоа предизвика бурна реакција и прекин... Нови моменти околу скандалот на мечот меѓу ПАОК...

Грчките медиуми открија каква порака добил судијата од претседателот на ПАОК кој посегна по пиштолот

Грчките медиуми открија каква порака добил судијата од претседателот на ПАОК кој посегна по пиштолот

Точка | пред 5 дена

Грчките медиуми и натаму со голема неверица ги пренесуваат драматичните случувања од теренот на мечот меѓу ПАОК и АЕК, на кој во главна улога се најде претседателот на домаќините кој одлучи да ги решава...

Вонредна мерка Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Вонредна мерка: Грчката влада го прекина фудбалското првенство

Република | пред 5 дена

Прекин на фудбалскиот шампионат во Грција е одлуката која ја донесоа премиерот на земјата Алекси Ципрас, заедно со заменик министерот на спорт, Јордос Василаидис. Засега нема одлука, кога и како ќе продолжи...

Наместо титула ПАОК може да биде исфрлен од лигата

Наместо титула, ПАОК може да биде исфрлен од лигата

Sportmedia | пред 5 дена

Челниците на АЕК упатија барање до Министерството за спорт на Грција, Фудбалската федерација на Грција и до УЕФА, солунскиот ПАОК да биде исфрлен од елитниот ранг, а исто така да им одреди строги санкции...

Велепресврт Откако му се заканија со пиштол судијата го призна голот на ПАОК по натпреварот

Велепресврт: Откако му се заканија со пиштол, судијата го призна голот на ПАОК по натпреварот!

Спорт 1 | пред 5 дена

Судијата кој поради заканите од огнено оружје од страна на претседателот на ПАОК и спортскиот директор на тој клуб поради поништен гол, го прекина дерби натпреварот со АЕК, но сепак во извештајот наведува...

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Сител | пред 5 дена

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун. Грчката полиција трага по Иван Савидис...

Газдата на ПАОК со пиштол влезе на теренот и му се закани на судијата

Газдата на ПАОК со пиштол влезе на теренот и му се закани на судијата

Македонски Спорт | пред 5 дена

Нов скандал во грчкиот шампионат. Дербито меѓу ПАОК и АЕК прекинато откако првиот човек на солунскиот клуб влезе на теренот со пиштол Како што привршува шампионатот во Грција, така скандалите се се поголеми....

По низата нереди и инциденти грчката влада го суспендира фудбалското првенство

По низата нереди и инциденти грчката влада го суспендира фудбалското првенство

Гол | пред 5 дена

По синоќешниот голем инцидент на дербито меѓу ПАОК и АЕК , но и по низата на вакви немили сцени на грчките стадиони, домашното фудбалското првенство и официјално е суспендирано на неопределено време. Оваа...

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Република | пред 5 дена

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун. Грчката полиција трага по Иван Савидис...

Фудбалско револверашко однесување во Грција

Фудбалско револверашко однесување во Грција

Инфо Центар | пред 5 дена

Натпреварот не го дочека својот крај поради немилите сцени во финишот на натпреварот, кога на ПАОК му беше поништен регуларен гол за 1:0 со кој ќе дојдеше до важна победа во борбата за титулата. Следуваше тотален...

КОЈ Е ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ  Половина Грција е негова близок е со Путин

КОЈ Е „ГАЗДАТА СО ПИШТОЛОТ": Половина Грција е негова, близок е со Путин...

Sportmedia | пред 5 дена

Иван Савидис, сопственикот и претседателот на ПАОК е најзалсужниот за прекинот на дербито за шампионската титула во Грција, дуелот на водечкиот АЕК и ПАОК, затоа што во судиското надополнение втрча на...

Со пиштол на ременот газдата на ПАОК му се заканил на судијата Ти си мртов човек

Со пиштол на ременот, газдата на ПАОК му се заканил на судијата: Ти си мртов човек!

Република | пред 5 дена

Грчките медиуми и натаму со неверување ги пренесуваат драматичните случувања од теренот на мечот меѓу ПАОК и АЕК, на кој во главна улога се најде сопственикот на домаќините кој одлучи да ги решава работите...

Владата на Грција го суспендираше фудбалското првенство

Владата на Грција го суспендираше фудбалското првенство

Sportmedia | пред 5 дена

Премиерлот Алексис Ципрас и заменикот министер за спорт се одлучија на овој непопуларен потег Прекин на фудбалскиот шампионат во Грција е одлуката која ја донесоа премиерот на земјата Алекси Ципрас, заедно...

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

Налог за апсење на сопственикот на ПАОК откако влета на терен на вчерашниот натпревар со АЕК

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Налог за апсење, во рамките на 24 часовната постапка согласно грчките закони, е издаден, според грчките медиуми, за сопственикот на фудбалскиот клуб ПАОК од Солун. Грчката полиција трага по Иван Савидис...

На СКАНДАЛОТ му нема крај Судиите по два часа го признале голот на ПАОК

На СКАНДАЛОТ му нема крај: Судиите по два часа го признале голот на ПАОК

Спорт Клуб | пред 5 дена

Кај нашиот јужен сосед ништо ново кога станува збор за фудбалот каде што на негоа се гледа буквално како војна. Синоќешното дерби помеѓу ПАОК И АЕК не се доигра откако во 90. минута му беше поништен гол...

Грчките медиуми открија каква порака добил судијата од претседателот на ПАОК кој посегна по пиштолот

Грчките медиуми открија каква порака добил судијата од претседателот на ПАОК кој посегна по пиштолот

Дерби | пред 5 дена

Грчките медиуми и натаму со голема неверица ги пренесуваат драматичните случувања од теренот на мечот меѓу ПАОК и АЕК, на кој во главна улога се најде претседателот на домаќините кој одлучи да ги решава...

Грчката полиција го гони сопственикот на ПАОК издаде налог за негово апсење

Грчката полиција го гони сопственикот на ПАОК, издаде налог за негово апсење

Гол | пред 5 дена

По вчерашниот инцидент на мечот во Грција помеѓу ПАОК и АЕК , во кој претседателот на домашниот тим, Иван Савидис, излезе на терен со пиштол и бараше правда од главниот судија, кој не призна погодок во...

Хаос во Солун сопственикот на ПАОК ги бркаше судиите со пиштол

Хаос во Солун, сопственикот на ПАОК ги бркаше судиите со пиштол!

Сител | пред 5 дена

Нов инцидент во грчкото првенство и тоа повторно во Солун каде играа првиот и вториот тим во првенството ПАОК и АЕК. Хаосот настана во последните минути од средбата на популарната Тумба кога домашните...

Сопственикот на грчки  Паок влета со пиштол на теренот да дели правда

Сопственикот на грчки ,,Паок“ влета со пиштол на теренот да дели правда

Ако | пред 5 дена

Вознемирувачки снимки од фудбалскиот дуел меѓу грчките тимови на ,,Паок“ и ,,АЕК“ го обиколија регионот . Дуелот е прекинат во деведесетата минута заради обидот на сопственикот на Паок да се пресмета со...

Го признал голот и го прекинал мечот Извештајот на судијата на грчкото дерби каде сопственикот на ПАОК влета со пиштол

Го признал голот и го прекинал мечот: Извештајот на судијата на грчкото дерби каде сопственикот на ПАОК влета со пиштол

Република | пред 5 дена

Синоќешното дерби во грчката прва лига помеѓу ПАОК И АЕК не се доигра откако во 90. минута му беше поништен гол на тимот до Солун за победа. Потоа се случи огромна мешаница кога во терен влета сопственикот...

По заканите со пиштол и пораките готов си  судијата го призна голот на ПАОК

По заканите со пиштол и пораките „готов си“, судијата го призна голот на ПАОК

Sportmedia | пред 5 дена

Голем скандал се случи на грчкото дерби меѓу ПАОК и АЕК, кога домаќините дадоа гол во 90 минута и беа на чекор од титулата во првенството, но тогаш судијата го поништи погодокот поради офсајд Голем скандал...

Сопственикот на солунски Паок со пиштол влезе на терен на фудбалскиот натпревар со Аек

Сопственикот на солунски „Паок“ со пиштол влезе на терен на фудбалскиот натпревар со „Аек“

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Големиот дерби-натпревар во грчката фудбалска лига меѓу „Паок“ и „Аек“, кој требаше да биде решавачки за титулата беше прекинат откако по поништувањето на голот за победа на солунски „Паок“, претседателот...

ХАОС НА ТУМБА  Газдата мафташе со пиштол сакаше да се пресмета со судијата

ХАОС НА “ТУМБА“: Газдата „мафташе" со пиштол, сакаше да се пресмета со судијата

Sportmedia | пред 5 дена

Дерби дуелот на грчкиот шампионат во кој почнаа да играат, но не завршија ПАОК и АЕК е прекинат откако се случија големи немири во самиот финиш... Уште еден хаотичен меч на „Тумба" во Солун, и уште еден...

Претседателот на ПАОК шета со пиштол по теренот

Претседателот на ПАОК шета со пиштол по теренот

Top Sport | пред 6 дена

Дербито во грчката Суперлига помеѓу ПАОК и АЕК не го дочека крајот, откако во финишот на домашниот тим му беше поништен гол за водство 1:0. Потоа на стадионот Тумба во Солун настана вистински хаос. Играчите...

Прекинато дербито ПАОК АЕК Судијата им поништи гол на домаќините вооружениот сопственик на ПАОК влета на терен

Прекинато дербито ПАОК-АЕК: Судијата им поништи гол на домаќините, вооружениот сопственик на ПАОК влета на терен

Дерби | пред 6 дена

Грчкото фудбалско првенство денеска доживеа уште еден сериозен потрес, откако беше прекинато дербито ПАОК-АЕК и тоа во судиското продолжение. Натпреварот кој има влијание во трката за шампионската титула...

Лудило во Солун Судијата поништи гол во 90 та па на терен излезе газдата  со пиштол

Лудило во Солун: Судијата поништи гол во 90-та, па на терен излезе газдата – со пиштол!

Спорт 1 | пред 6 дена

Дербито меѓу ПАОК и АЕК, на „Тумба“ не го дочека крајот, иако влезе во 90. минута. Токму во неа почна еден опасен заплет. Резултатот беше 0-0, кога од една мешаница во шеснаесетникот ПАОК постигна гол....

Прекинато големото дерби претсеателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

Прекинато големото дерби, претсеателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

Спортски | пред 6 дена

Дерби натпреварот на 25. коло во грчката Суперлига се играше во Солун, каде ПАОК го пречека АЕК. Натпреварот не го дочека својот крај поради немилите сцени во финишот на натпреварот, кога на ПАОК му беше...

Лудило во Солун На ПАОК му поништија гол за титула газдата се симна на терен да ги тепа судиите

Лудило во Солун: На ПАОК му поништија гол за титула, газдата се симна на терен да ги тепа судиите

Спорт Клуб | пред 6 дена

Нема да биде чудо ако во Грција се случи фудбалска војна во следните недели до крајот на сезоната. Тукушто се смирија страстите од одземените бодови на ПАОК, денеска се случи нов скандал. Во дербито на...

Нов хаос во Солун дербито Паок  Аек со неславен крај

Нов хаос во Солун, дербито Паок - Аек со неславен крај

Off.net.mk | пред 6 дена

На денот на клучниот меч против АЕК, грчкиот сојуз му ја укина казната на Паок од три бода после што вечерва меѓусебниот дуел АЕК го почна со 54 бода, а Паок со 52 пред преполниот стадион „Тумба“. Дербито...

Скандалозно  газдата на ПАОК влета со пиштол в терен и го прекина дербито со АЕК

Скандалозно - газдата на ПАОК влета со пиштол в терен и го прекина дербито со АЕК!

Гол | пред 5 дена

Дербито за титула на грчкиот фудбал меѓу ПАОК и АЕК не го дочека крајот, откако по поништувањето на голот за победа на солунски ПАОК, претседателот на клубот, Иван Савидис влета в терен, носејќи пиштол...

Прекинато големото дерби претсеателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

Прекинато големото дерби, претсеателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

Република | пред 6 дена

Дерби натпреварот на 25. коло во грчката Суперлига се играше во Солун, каде ПАОК го пречека АЕК. Натпреварот не го дочека својот крај поради немилите сцени во финишот на натпреварот, кога на ПАОК му беше...

ПРЕКИНАТО ГОЛЕМОТО ДЕРБИ:Претсеателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

Infomax | пред 6 дена

Дерби натпреварот на 25. коло во грчката Суперлига се играше во Солун, каде ПАОК го пречека АЕК. Натпреварот не го дочека својот крај поради немилите сцени во финишот на натпреварот, кога на ПАОК му беше...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност