Иванов се сретна со заменик претседателот на хрватската Влада Пејчиновиќ Буриќ

Иванов се сретна со заменик-претседателот на хрватската Влада, Пејчиновиќ Буриќ

A1on | пред 4 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со заменик-претседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ. Од...

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Макфакс | пред 4 дена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска. Двајцата соговорници констатираа...

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Вечер Прес | пред 4 дена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше средба со Марија Пејчиновиќ-Буриќ, заменик-претседател на владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска. Двајцата соговорници констатираа...

Иванов се срeтна со заменик претседателот на хрватската Влада Пејчиновиќ Буриќ

Иванов се срeтна со заменик-претседателот на хрватската Влада, Пејчиновиќ Буриќ...

Нова Македонија | пред 4 дена

Иванов се срeтна со заменик-претседателот на хрватската Влада, Пејчиновиќ Буриќ Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со  заменик-претседателот на Владата и министер за...

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Точка | пред 4 дена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше средба со Марија Пејчиновиќ-Буриќ, заменик-претседател на владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска. Двајцата соговорници констатираа...

Претседателот Иванов се сретна со хрватската вицепремиерка Марија Пејчиновиќ Буриќ

Претседателот Иванов се сретна со хрватската вицепремиерка Марија Пејчиновиќ Буриќ

Канал 5 | пред 4 дена

Според соопштението од кабинетот на претседателот Иванов , двајцата соговорници констатираа дека двете земји имаат пријателски односи со висок степен на меѓусебна доверба и заеднички заложби за унапредување...

Џафери Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

Џафери: Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

Макфакс | пред 4 дена

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска оствари средба Марија Пејчиновиќ-Буриќ, потпретседателка на Владата на Република Хрватска и министерка за надворешни и европски работи, која престојува...

Иванов се срeтна со хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ

Иванов се срeтна со хрватската вицепремиерка, Пејчиновиќ Буриќ

МТВ 1 | пред 4 дена

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево имаше средба со хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни и европски работи Пејчиновиќ Буриќ. Се заблагодарил за поддршката од Загреб за евроинтеграцискиот...

Џафери Пејчиновиќ Буриќ Членство во НАТО и ЕУ значи градење на стабилна држава

Џафери-Пејчиновиќ Буриќ: Членство во НАТО и ЕУ значи градење на стабилна држава

A1on | пред 4 дена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г.Талат Џафери, денеска оствари средба со г-ѓа Марија Пејчиновиќ-Буриќ, потпретседателка на Владата на Република Хрватска и министерка за надворешни...

Иванов се срeтна со заменик претседателот на хрватската Влада Пејчиновиќ Буриќ

Иванов се срeтна со заменик-претседателот на хрватската Влада, Пејчиновиќ Буриќ

Локално | пред 4 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со заменик-претседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ. Од...

Иванов  Пејчиновиќ Буриќ Билатералните спорови не треба да бидат пречка кон евроатлантскиот пат

Иванов – Пејчиновиќ Буриќ: Билатералните спорови не треба да бидат пречка кон евроатлантскиот пат

+Инфо | пред 4 дена

Иванов изразил задоволство од претстојната официјална посета на претседателот на Република Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ на Република Македонија и нејзиното учество на состанокот на лидерите на Процесот...

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Иванов и Буриќ разговараа за унапредување на регионалната соработка

Вечер | пред 4 дена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска. Двајцата соговорници констатираа...

Иванов оствари средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ заменик претседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски работи

Иванов оствари средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски работи

Прес 24 | пред 4 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ја прими Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на Владата и Министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска. Двајцата...

Џафери Значајна е поддршката од Хрватска за евро атлантските интеграции

Џафери: Значајна е поддршката од Хрватска за евро-атлантските интеграции

Точка | пред 4 дена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска оствари средба со Марија Пејчиновиќ-Буриќ, потпретседателка на владата на Република Хрватска и министерка за надворешни и европски работи, која престојува...

Иванов оствари средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ заменик претседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски работи

Иванов оствари средба со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на хрватската Влада и министер за надворешни и европски работи

Курир | пред 4 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ја прими Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседател на Владата и Министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска. Двајцата...

Џафери на средба со хрватската вицепремиерка Буриќ

Џафери на средба со хрватската вицепремиерка Буриќ

Телма | пред 4 дена

Џафери на средба со хрватската вицепремиерка Буриќ Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска се сретна со потпретседателката на хрватската Влада и министерка за надворешни...

Заев Пејчиновиќ Буриќ Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Заев-Пејчиновиќ Буриќ: Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

A1on | пред 4 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседателка на Владата...

Хрватска ќе ја поддржи Македонија во евроинтеграциите

Хрватска ќе ја поддржи Македонија во евроинтеграциите

Алсат-М | пред 4 дена

Македонија ќе ја има поддршката на Хрватска за побрза интеграција во НАТО и ЕУ, но откако ќе се реши проблемот со името со Грција. Ова беше ставот на хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни...

Заев Буриќ Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Заев-Буриќ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Телма | пред 4 дена

Заев-Буриќ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија Позитивните реформски промени и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија, оценила хрватската...

Џафери Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

Џафери: Значајна е поддршката од Хрватска за евроатланските интеграции

Вечер | пред 4 дена

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска оствари средба Марија Пејчиновиќ-Буриќ, потпретседателка на Владата на Република Хрватска и министерка за надворешни и европски работи, која престојува...

Средба Заев  Пејчиновиќ Буриќ Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Средба Заев - Пејчиновиќ Буриќ:Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Канал 5 | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи Пејчиновиќ Буриќ рече дека се видливи и за меѓународната заедница, освен во државава, позитивните промени во Република Македонија. Таа оцени дека премиерот...

Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Локално | пред 4 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседателка на Владата...

Заев Пејчиновиќ Буриќ Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Заев-Пејчиновиќ Буриќ: Охрабруваат позитивниот реформски дух и чекорите на добрососедство

Прес 24 | пред 4 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседателка на Владата...

Заев Буриќ Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Заев-Буриќ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Слободен печат | пред 4 дена

Позитивните реформски промени и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија, оценила хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ на денешната...

Заев Буриќ Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Заев-Буриќ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Независен | пред 4 дена

Позитивните реформски промени и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија, оценила хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ на денешната...

Заев  Буриќ Хрватските фирми се добредојдени во Македонија

Заев – Буриќ: Хрватските фирми се добредојдени во Македонија

+Инфо | пред 4 дена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров  денеска се сретна со Марија Пејчиновиќ Буриќ, заменик претседателка на Владата на Република Хрватска и министерка...

Хрватска поддршка за членство во евро атланското семејство

Хрватска поддршка за членство во евро-атланското семејство

Макфакс | пред 4 дена

На покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на земјава престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска,...

Димитров Пејчиновиќ Буриќ Хрватска ја поддржува Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

Димитров-Пејчиновиќ Буриќ: Хрватска ја поддржува Македонија на патот кон ЕУ и НАТО

A1on | пред 4 дена

Денеска на покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на Република Македонија престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на...

Хрватска поддршка за членство во евро атлантското семејство

Хрватска поддршка за членство во евро-атлантското семејство

Точка | пред 4 дена

По покана на министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во официјална посета на земјава престојуваше потпретседателот на владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска,...

Во оваа земја ќе може да патуваме само со лична карта

Во оваа земја ќе може да патуваме само со лична карта!

Вести24 | пред 4 дена

Набргу во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

Димитров по средбата со Буриќ Ни требаат вашите совети и вашата мудрост

Димитров по средбата со Буриќ: Ни требаат вашите совети и вашата мудрост

МКД | пред 4 дена

Министерката за надворешни работи Марија Пејчиновиќ Буриќ на Хрватска на денешната средба со македонскиот колега Никола Димитров во Скопје ја реафирмираше силната поддршка на нејзината земја и изрази надеж...

Пејчиновиќ Буриќ Поважен е патот кон ЕУ и реформите отколку целта

Пејчиновиќ Буриќ: Поважен е патот кон ЕУ и реформите, отколку целта

Локално | пред 4 дена

Шесте земји од Западен Балкан различно чекорат по патот кон ЕУ, при што, поважен е патот и квалитетното спроведување на реформите отколку целта, рече денеска шефицата на хрватската дипломатија, Марија...

Средба Димитров  Пејчиновиќ Буриќ Од членството во евро атланското семејство најголем бенефит ќе имa Македонија

Средба Димитров – Пејчиновиќ Буриќ: Од членството во евро-атланското семејство најголем бенефит ќе имa Македонија

Бриф | пред 4 дена

На покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на Република Македонија денеска престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на...

Хрватска поддршка за членство во евро атланското семејство

Хрватска поддршка за членство во евро-атланското семејство

Вечер | пред 4 дена

На покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на земјава престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска,...

Македонија се потпира на мудроста на Хрватска

Македонија се потпира на мудроста на Хрватска

+Инфо | пред 4 дена

Ова беше прва официјална посета на Република Македонија од страна на хрватски министер за надворешни работи по подолг период, а се очекува и министерот Димитров да оствари возвратна официјална посета на...

Пејчиновиќ Буриќ Квалитетните реформи ќе ја приближат Македонија до ЕУ

Пејчиновиќ Буриќ: Квалитетните реформи ќе ја приближат Македонија до ЕУ

Фактор | пред 4 дена

Хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ Буриќ при денешната посета на Македонија истакна дека само со квалитетни реформи ќе се доближиме поблиску до членството во НАТО...

Хрватска поддршка за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

Хрватска поддршка за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

МТВ 1 | пред 4 дена

Шансите за постигнување решение за името се намалуваат ако се поставуваат црвени линии, изјави шефот на дипломатијата Никола Димитров. Македонскиот министер за надворешни работи алудираше на изјавите од...

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ...

Нова Македонија | пред 4 дена

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос на нивното досегашно...

Пејчиновиќ Буриќ силна поддршка за членството на Македонија во ЕУ и НАТО

Пејчиновиќ Буриќ, силна поддршка за членството на Македонија во ЕУ и НАТО

Канал 5 | пред 4 дена

Пејчиновиќ Буриќ и Димитров остварија тет-а-тет средба  а потоа се одржаа  разговори во состав на делегациите на двете земји. Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија...

Заев Буриќ Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Заев-Буриќ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Сител | пред 4 дена

Позитивните реформски промени и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија, оценила хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ на денешната...

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Бриф | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Слободен печат | пред 4 дена

Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос на нивното досегашно спроведување и процесот за неа ќе се забрза по решавањето...

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

24 вести | пред 4 дена

Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос на нивното досегашно спроведување и процесот за неа ќе се забрза по решавањето...

Средба на Џафери со хрватскаата вицепремиерка Буриќ

Средба на Џафери со хрватскаата вицепремиерка Буриќ

Орбис | пред 4 дена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска се сретна со потпретседателката на хрватската Влада и министерка за надворешни и европски работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ, која...

Шефицата на хрватската дипломатија во посета на Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија во посета на Македонија

МТВ 1 | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Официјална посета на потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ на Република Македонија

Официјална посета на потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на Република Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ на Република Македонија

Опсервер | пред 4 дена

Денеска, на покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета на Република Македонија престојуваше потпретседателот на Владата и министер за надворешни и европски работи на...

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

A1on | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

ПЕЈЧИНОВИЌ БУРИЌ Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

ПЕЈЧИНОВИЌ-БУРИЌ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Рипост | пред 4 дена

Позитивните реформски промени и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија, оценила хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ на денешната...

Заев Буриќ Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Заев-Буриќ: Реформите и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија

Орбис | пред 4 дена

Позитивните реформски промени и политиките за добрососедство отвораат перспективи за Македонија, оценила хрватската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Пејчиновиќ-Буриќ на денешната...

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Макфакс | пред 4 дена

На покана на министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, потпретседателката на Владата и министерка за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ...

Министерката за надворешни работи на Хрватска денеска во Скопје

Министерката за надворешни работи на Хрватска денеска во Скопје

+Инфо | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Точка | пред 4 дена

На покана на министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, потпретседателката на Владата и министерка за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ...

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Кајгана | пред 4 дена

На покана на министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, потпретседателката на Владата и министерка за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ...

Министерката за надворешни работи на Хрватска во Скопје

Министерката за надворешни работи на Хрватска во Скопје

Канал 5 | пред 4 дена

Пејчиновиќ Буриќ и Димитров ќе имаат тет-а-тет средба  по која ќе следат разговори во состав на делегациите на двете земји. Таа ќе биде примена и од претседателот Ѓорге Иванов, претседателот на собранието...

Шефицата на хрватската дипломатија во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија во Македонија

Алсат-М | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Вечер Прес | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Шефицата на хрватската дипломатија во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија во Македонија

24 вести | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската дипломатија...

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Локално | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Шефицата на хрватската дипломатија Марија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Марија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Фактор | пред 4 дена

По покана од страна на шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денес во официјална посета на Република Македонија ќе престојува хрватската Вицепремиерка и министерка за надворешни работи и...

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Сител | пред 4 дена

Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос на нивното досегашно спроведување и процесот за неа ќе се забрза по решавањето...

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Курир | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Слободен печат | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Република | пред 4 дена

Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос на нивното досегашно спроведување и процесот за неа ќе се забрза по решавањето...

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Хрватската вицепремиерка на средби со државниот врв

Вечер | пред 4 дена

На покана на министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, потпретседателката на Владата и министерка за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Марија Пејчиновиќ...

Шефицата на хрватската дипломатија на средба со државниот врв

Шефицата на хрватската дипломатија на средба со државниот врв

Прес 24 | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Mинистерката за надворешни работи на Хрватска денеска во Скопје

Mинистерката за надворешни работи на Хрватска денеска во Скопје

МКД | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Шефицата на хрватската дипломатија е во посета на Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија е во посета на Македонија

Независен | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска, Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

Хрватска е за што побрз прием на Македонија во НАТО и ЕУ

ТВ 21 | пред 4 дена

Реформите се клучни за напредокот на секоја земја на патот кон Европската унија и НАТО, а Македонија е добар пример во однос на нивното досегашно спроведување и процесот за неа ќе се забрза по решавањето...

Шефицата на хрватската дипломатија на средба со државниот врв

Шефицата на хрватската дипломатија на средба со државниот врв

Република | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Шефицата на хрватската дипломатија Пејчиновиќ Буриќ во Македонија

Сител | пред 4 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија, на покана на шефот на македонската...

Работна посета на Министерот за надворешни работи на Република Полска Јацек Чапутович

Работна посета на Министерот за надворешни работи на Република Полска Јацек Чапутович

Опсервер | пред 4 дена

Вчера, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, беше домаќин на министерот за надворешни работи на Република Полска, Јацек Чапутович, кој престојува во работна посета на...

Македонците ќе патуваат во Босна и Херцеговина само со лични карти

Иновативност | пред 4 дена

По денешната посета на Македонија на претседавачот на советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ, во заедничка прес-конференција со премиерот Зоран Заев е најавено дека граѓаните на Македонија ќе можат...

Само со лична карта ќе може да се влегува и во БиХ

Само со лична карта ќе може да се влегува и во БиХ

Прес 24 | пред 5 дена

Босна и Херцеговина од денеска станува петтата земја, во која, македонските граѓани ќе можат да патуваат само со лична карта. Со потпишувањето на договорот од страна на претседавачот на советот на министри...

Заев  Чапутович Полска го поддржува членството на Македонија во НАТО и ЕУ

Заев - Чапутович: Полска го поддржува членството на Македонија во НАТО и ЕУ

МКД | пред 5 дена

Полска ја поддржува Република Македонија, како и земјите од Западен Балкан во ЕУ и НАТО интеграциите, истакнал Јацек Чапутович, министер за надворешни работи на Полска на средбата вечерва во Владата со...

Иванов на средба со Звиздиќ

Иванов на средба со Звиздиќ

Фокус | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов  денеска го прими Претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од Кабинетот на Иванов информираат дека двајцата соговорници...

Џафери Звиздиќ Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ

Џафери-Звиздиќ: Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ...

Нова Македонија | пред 5 дена

Џафери-Звиздиќ: Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери, денеска се сретна со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина...

Поддршка од Полска за интеграциите во ЕУ и НАТО

Поддршка од Полска за интеграциите во ЕУ и НАТО

Макфакс | пред 5 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и државниот секретар во МНР, Виктор Димовски, попладнево се сретна со Јацек...

Полска ја поддржува Македонија на патот кон евро атланските интеграции

Полска ја поддржува Македонија на патот кон евро-атланските интеграции

Вечер Прес | пред 5 дена

Полска ја поддржува Република Македонија, како и земјите од Западен Балкан во ЕУ и НАТО интеграциите, истакнал Јацек Чапутович, министер за надворешни работи на Полска на средбата вечерва во Владата со...

Заев Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евро атлантските интеграции

Заев-Чапутович: Полска ја поддржува Македонија во евро-атлантските интеграции

A1on | пред 5 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и државниот секретар во МНР, Виктор Димовски, попладнево се сретна со Јацек...

Заев  Чапутович Поддршка од Полска на евро атланските интеграции на Македонија

Заев - Чапутович: Поддршка од Полска на евро-атланските интеграции на Македонија

Канал 5 | пред 5 дена

Како што соопшти владината прес-служба, Чапутович, кој предводи полска делегација, придружувана од амбасадорот на Полска во земјава, Јацек Мултановски, ги поздрави реформите во државава и добрососедските...

Заев Чапутович Поддршка од Полска на евро атланските интеграции на Македонија

Заев-Чапутович: Поддршка од Полска на евро-атланските интеграции на Македонија

Прес 24 | пред 5 дена

Полска ја поддржува Република Македонија, како и земјите од Западен Балкан во ЕУ и НАТО интеграциите, истакнал Јацек Чапутович, министер за надворешни работи на Полска на средбата вечерва во Владата со...

Џафери Звиздиќ Посилна парламентарна соработка помеѓу Македонија и БиХ

Џафери-Звиздиќ: Посилна парламентарна соработка помеѓу Македонија и БиХ

Макфакс | пред 5 дена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денешната средба со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ, ја оцени како продолжение на добрата и пријателска соработка меѓу...

Заев  Чапутович Поддршка од Полска на евро атланските интеграции на Македонија

Заев – Чапутович: Поддршка од Полска на евро-атланските интеграции на Македонија

+Инфо | пред 5 дена

На средбата беа споделени искуства дека евро-атлантските интеграции значат политичка стабилност, но и шанси за економски развој, како и искажана благодарност за досегашната полска поддршка на Македонија...

Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции...

Нова Македонија | пред 5 дена

Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон...

Средба Иванов Звиздиќ

Средба Иванов-Звиздиќ

Р.С. Европа | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов го прими Претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од Кабинетот на Иванов информираат дека двајцата соговорници оцениле...

Заев Чапутович Полска со поддршка на евро атланските интеграции на Македонија

Заев-Чапутович: Полска со поддршка на евро-атланските интеграции на Македонија

Слободен печат | пред 5 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и државниот секретар во МНР, Виктор Димовски, попладнево се сретна со Јацек...

Џафери Звиздиќ Односите меѓу Македонија и БиХ бележат постојан прогрес

Џафери-Звиздиќ: Односите меѓу Македонија и БиХ бележат постојан прогрес

A1on | пред 5 дена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денешната средба со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, г. Денис Звиздиќ, ја оцени како продолжение на добрата...

Само со лична карта ќе може да се влегува и во Босна и Херцеговина

Само со лична карта ќе може да се влегува и во Босна и Херцеговина

MK News | пред 5 дена

Босна и Херцеговина од денеска станува петтата земја, во која, македонските граѓани ќе можат да патуваат само со лична карта. Со потпишувањето на договорот од страна на претседавачот на советот на министри...

Поддршка од Полска за интеграциите во ЕУ и НАТО

Поддршка од Полска за интеграциите во ЕУ и НАТО

Вечер | пред 5 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и државниот секретар во МНР, Виктор Димовски, попладнево се сретна со Јацек...

Заев  Чапутович Поддршка од Полска на евро атланските интеграции на Македонија

Заев – Чапутович: Поддршка од Полска на евро-атланските интеграции на Македонија

Пост | пред 5 дена

Полска ја поддржува Република Македонија, како и земјите од Западен Балкан во ЕУ и НАТО интеграциите, истакнал Јацек Чапутович, министер за надворешни работи на Полска на средбата вечерва во Владата со...

Димитров Чапутович Полска останува лојален поддржувач на евроатлантските аспирации на Македонија

Димитров-Чапутович: Полска останува лојален поддржувач на евроатлантските аспирации на Македонија

Макфакс | пред 5 дена

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска беше домаќин на неговиот полски колега, Јацек Чапутович, кој престојува во работна посета на земјава. Како што информираат од МНР, работната посета...

Во оваа земја ќе може да патуваме само со лична карта

Во оваа земја ќе може да патуваме само со лична карта!

Скопје24 | пред 5 дена

Набргу во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

Средба Заев Чапутович Поддршка од Полска на евро атланските интеграции на Македонија

Средба Заев-Чапутович: Поддршка од Полска на евро-атланските интеграции на Македонија

Република | пред 5 дена

Полска ја поддржува Република Македонија, како и земјите од Западен Балкан во ЕУ и НАТО интеграциите, истакнал Јацек Чапутович, министер за надворешни работи на Полска на средбата вечерва во Владата со...

Средба Иванов Звиздиќ Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Средба Иванов-Звиздиќ: Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Макфакс | пред 5 дена

Македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, денеска го прими претседавачот со Советот на министрите на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Како што информираат од претседателскиот Кабинет, двајцата соговорници...

Џафери Звиздиќ Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ

Џафери-Звиздиќ: Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ

Прес 24 | пред 5 дена

Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери, денеска се сретна со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина Денис Звиздиќ. Посетата ја оцени како продолжение на добрата и пријателска...

Џафери  Звиздиќ На ред е авионско поврзување на Скопје и Сараево

Џафери – Звиздиќ: На ред е авионско поврзување на Скопје и Сараево

+Инфо | пред 5 дена

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денешната средба со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ, ја оцени како продолжение на добрата и пријателска соработка меѓу...

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ Звиздиќ

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ, Звиздиќ

A1on | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Димитров Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров-Чапутович: Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

A1on | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

Димитров Чапутович Полска останува лојален поддржувач на евро атлантските аспирации на Македонија

Димитров-Чапутович: Полска останува лојален поддржувач на евро-атлантските аспирации на Македонија

Точка | пред 5 дена

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска му беше домаќин на својот полски колега, Јацек Чапутович, кој престојува во работна посета на земјава. Како што информираат од МНР, работната посета...

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ Звиздиќ

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ, Звиздиќ

Сител | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Средба Иванов  Звиздиќ Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Средба Иванов – Звиздиќ: Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Кајгана | пред 5 дена

Македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, денеска го прими Претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Како што информираат од претседателкиот кабинет, двајцата соговорници...

Заев  Чапутович Поддршка од Полска на евро атланските интеграции на Македонија

Заев - Чапутович: Поддршка од Полска на евро-атланските интеграции на Македонија

Сител | пред 5 дена

Полска ја поддржува Република Македонија, како и земјите од Западен Балкан во ЕУ и НАТО интеграциите, истакнал Јацек Чапутович, министер за надворешни работи на Полска на средбата вечерва во Владата со...

Димитров Чапутович Полска останува лојален поддржувач на евро атлантските аспирации на Македонија

Димитров-Чапутович: Полска останува лојален поддржувач на евро-атлантските аспирации на Македонија

Вечер | пред 5 дена

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска му беше домаќин на својот полски колега, Јацек Чапутович, кој престојува во работна посета на земјава. Како што информираат од МНР, работната посета...

Иванов Звиздиќ Евроинтеграцијата на Западен Балкан од суштинско значење за регионалната стабилност

Иванов- Звиздиќ: Евроинтеграцијата на Западен Балкан од суштинско значење за регионалната стабилност

МТВ 1 | пред 5 дена

„Евроинтеграцијата на државите од Западен Балкан е од суштинско значење за регионалната стабилност и развој. Да се искористи моментумот кога Брисел конечно ни го посветува потребното внимание“, констатирано...

Средба Иванов Звиздиќ Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Средба Иванов-Звиздиќ: Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Точка | пред 5 дена

Македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, денеска го прими претседавачот со Советот на министрите на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Како што информираат од претседателскиот Кабинет, двајцата соговорници...

Димитров Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров-Чапутович: Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

+Инфо | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

Димитров и Црнадак потпишаа спогодба Во Босна и Херцеговина со лична карта

Димитров и Црнадак потпишаа спогодба: Во Босна и Херцеговина со лична карта

Вечер Прес | пред 5 дена

Граѓаните на Република Македонија и на Босна и Херцеговина ќе можат да влегуваат во двете држави и со лична карта. Ова им го овозможува Спогодбата за условите за патување на државјаните на двете земји...

Средба Иванов  Звиздиќ Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Средба Иванов – Звиздиќ: Македонија и БиХ треба да го искористат вниманието што ЕУ го покажува за Балканот

Вечер | пред 5 дена

Македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, денеска го прими Претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Како што информираат од претседателкиот кабинет, двајцата соговорници...

Иванов се сретна со Звиздиќ

Иванов се сретна со Звиздиќ

+Инфо | пред 5 дена

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска го прими претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Двајцата соговорници оценија дека двете држави ги карактеризираат традиционално...

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ Звиздиќ

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ, Звиздиќ

Слободен печат | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Иванов  Звиздиќ Да го искористиме моментот на заинтересираност на ЕУ за Балканот

Иванов – Звиздиќ: Да го искористиме моментот на заинтересираност на ЕУ за Балканот

Локално | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Димитров Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров-Чапутович:Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Локално | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

Џафери Звиздиќ Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ

Џафери-Звиздиќ: Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ

Сител | пред 5 дена

Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери, денеска се сретна со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина Денис Звиздиќ. Посетата ја оцени како продолжение на добрата и пријателска...

Претседателот Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БиХ Денис Звиздиќ

Претседателот Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ

Прес 24 | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими Претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од Кабинетот на Иванов информираат дека двајцата соговорници...

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ Звиздиќ

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ, Звиздиќ

Независен | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Средба на Иванов со претседавачот со Советот на министри на БиХ Денис Звиздиќ

Средба на Иванов со претседавачот со Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ

Курир | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими Претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од Кабинетот на Иванов информираат дека двајцата соговорници...

Димитров Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров-Чапутович:Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Прес 24 | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

Димитров Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров-Чапутович:Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Независен | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

Димитров Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров-Чапутович:Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Слободен печат | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

Во Босна и Херцеговина од денес само со лична карта

Во Босна и Херцеговина од денес само со лична карта

GostivarPress.mk | пред 5 дена

Како што беше најавено од денес македонските граѓани ќе влегуваат во Босна и Херцеговина само со лична карта, исто како и граѓаните на Босна и Херцеговина во Македонија, соопшти премиерот Зоран Заев на...

Само со лична карта ќе влегуваме во уште една земја од соседството

Само со лична карта ќе влегуваме во уште една земја од соседството

Фактор | пред 5 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во Скопје се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ, а имаше и средба помеѓу владини...

Џафери Звиздиќ Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ

Џафери-Звиздиќ: Посилна соработка меѓу парламентите на Македонија и БиХ

ТВ 21 | пред 5 дена

Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери, денеска се сретна со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина Денис Звиздиќ. Посетата ја оцени како продолжение на добрата и пријателска...

Само со лична карта ќе може да се влегува и во Босна и Херцеговина

Само со лична карта ќе може да се влегува и во Босна и Херцеговина

Сител | пред 5 дена

Embedded video for Само со лична карта ќе може да се влегува и во Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина од денеска станува петтата земја, во која, македонските граѓани ќе можат да патуваат само со лична...

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ Звиздиќ

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ, Звиздиќ

Сител | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Само со лична карта ќе може да се влезе во БиХ

Само со лична карта ќе може да се влезе во БиХ

Денар | пред 5 дена

Набргу во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

Уште во една држава може да патуваме само со лична карта

Уште во една држава може да патуваме само со лична карта

Актуелно24 | пред 5 дена

Набргу во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

Димитров Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров-Чапутович: Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Сител | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

МНР Потпишана Спогодба за услови на патување меѓу Македонија и Босна и Херцеговина

МНР: Потпишана Спогодба за услови на патување меѓу Македонија и Босна и Херцеговина

Опсервер | пред 5 дена

Денес, во Владата на Република Македонија, беше одржана средба на владините делегации на Република Македонија и Босна и Херцеговина предводени од претседатeлот на Владата на Република Македонија, Зоран...

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БиХ Звиздиќ

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БиХ, Звиздиќ

Република | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

Нетпрес | пред 5 дена

Граѓаните од Македонија и БиХ од сега ќе можат да ги поминуваат границите на двете земји само со лични карти. Ова го договориле премиерот, Зоран Заев, и претседавачот на советот на министри на БиХ, Денис...

Заев  Звиздиќ Работиме на сплотен регион насочен кон ЕУ

Заев – Звиздиќ: Работиме на сплотен регион насочен кон ЕУ

Бриф | пред 5 дена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во Скопје се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ, а имаше и средба помеѓу владини...

Димитров  Чапутович Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Димитров – Чапутович: Полска ја поддржува Македонија во евроатланските интеграции

Република | пред 5 дена

Македонија и Полска отсекогаш имале позитивни односи, пријателски и блиски, со многу разбирање. Полска ја поддржува РМ на патот кон НАТО и кон ЕУ. Економската соработка се подобрува и има можности во иднина...

Во Босна и Херцеговина од денеска ќе се патува со лична карта

Во Босна и Херцеговина од денеска ќе се патува со лична карта

Бриф | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

KARIERA.mk | пред 5 дена

Набргу во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

A1on | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

Макфакс | пред 5 дена

Наскоро во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката прес-конференција...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

Идивиди | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

Алфа | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ Звиздиќ

Иванов се сретна со претседавачот на Советот на министри на БИХ, Звиздиќ

ТВ 21 | пред 5 дена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ. Од кабинетот на Иванов соопштија дека двајцата соговорници...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

Канал 5 | пред 5 дена

Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министри на БиХ Денис Звиздиќ. Премиерот Заев на заедничка прес-конференција истакнаа дека ова е веќе пракса...

Македонците од денеска во БиХ само со лична карта

Македонците од денеска во БиХ само со лична карта...

Нова Македонија | пред 5 дена

Македонците од денеска во БиХ само со лична карта Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа...

Министерот за надворешни работи на Полска во посета на Македонија

Министерот за надворешни работи на Полска во посета на Македонија

МТВ 1 | пред 5 дена

Јацек Чапутович, министерот за надворешни работи на Полска денеска е во Скопје. Тој ќе има средба со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров. На средбата ќе биде отворена полско- македонската...

Звиздиќ во посета на Македонија во БиХ од денеска само со лична карта

Звиздиќ во посета на Македонија, во БиХ од денеска само со лична карта

МТВ 1 | пред 5 дена

Свечен пречек за претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ на платото пред Владата на Република Македонија. Тој беше пречекан од премиерот Зоран Заев, при што беа интонирани...

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

Точка | пред 5 дена

Набргу во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

Претседавачот на Советот на министри на БиХ Звиздиќ пристигна во Владата

Претседавачот на Советот на министри на БиХ, Звиздиќ пристигна во Владата

A1on | пред 5 дена

Советот на министри на Босна и Херцеговина, заедно со претседавачот Денис Звиздиќ во моментов е на средба со премиерот Зоран Заев. Предвидено е тие да потпишат договори за соработка меѓу двете држави....

Претедавачот на БиХ Звездиќ пристигна во Влада

Претедавачот на БиХ, Звездиќ пристигна во Влада

Макфакс | пред 5 дена

Советот на министри на Босна и Херцеговина, заедно со претседавачот Денис Звиздиќ во моментов е на тет-а-тет средба со премиерот Зоран Заев. Предвидено е тие да потпишат договори за соработка меѓу двете...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

24 вести | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Македонците во БиХ од денеска ќе патуваат само со лична карта

Македонците во БиХ од денеска ќе патуваат само со лична карта

Скопје Инфо | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот, Денис Звиздиќ, денеска престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија. Граѓаните...

Заев Во Босна и Херцеговина ќе се влегува со лични карти

Заев: Во Босна и Херцеговина ќе се влегува со лични карти

МКД | пред 5 дена

Македонските граѓани ќе влегуваат во Босна и Херцеговина само со лична карта, исто како и граѓаните на Босна и Херцеговина во Македонија, соопшти премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

Слободен печат | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Од денес и во Босна може да се патува само со лична карта

Од денес и во Босна може да се патува само со лична карта

Вечер | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот, Денис Звиздиќ, денеска престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија. Граѓаните...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Нетпрес | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. „ На средбата, министерот...

Заев Во Босна и Херцеговина само со лични карти

Заев: Во Босна и Херцеговина само со лични карти

+Инфо | пред 5 дена

Македонските граѓани ќе влегуваат во Босна и Херцеговина само со лична карта, исто како и граѓаните на Босна и Херцеговина во Македонија, соопшти премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Точка | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. „На средбата, министерот...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

Алсат-М | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Македонците во БиХ од денеска ќе патуваат само со лична карта

Македонците во БиХ од денеска ќе патуваат само со лична карта

Прес 24 | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот, Денис Звиздиќ, денеска престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија. Граѓаните...

Од денес во Босна и Херцеговина може да се патува и со лична карта

Од денес во Босна и Херцеговина може да се патува и со лична карта

Таратур | пред 5 дена

Македонски граѓани, веќе од денес ќе може да патуваат во Босна и Херцеговина само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

A1on | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија....

 Живо Заедничка прес конференција Заев Звиздиќ

(Живо) Заедничка прес-конференција Заев-Звиздиќ

Локално | пред 5 дена

Зоран Заев, премиерот на Македонија, на прес-конференција со Претседавачот на советот на министри на БиХ Денис Звиздиќ  најави дека граѓаните на двете земји ќе поминуваат граница во БиХ и во Македонија,...

Во БиХ од сега ќе се патува само со лична карта

Во БиХ од сега ќе се патува само со лична карта

Прес 24 | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот, Денис Звиздиќ, денеска престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија. Граѓаните...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

A1on | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. – На средбата, министерот...

Претседавачот на БиХ Звиздиќ пристигна во Влада

Претседавачот на БиХ, Звиздиќ пристигна во Влада

Точка | пред 5 дена

Советот на министри на Босна и Херцеговина, заедно со претседавачот Денис Звиздиќ во моментов е на тет-а-тет средба со премиерот Зоран Заев. Предвидено е тие да потпишат договори за соработка меѓу двете...

Во БиХ од сега само со лична карта

Во БиХ од сега само со лична карта

Фокус | пред 5 дена

Граѓаните од Македонија и БиХ од сега ќе можат да ги поминуваат границите на двете земји само со лични карти. Ова го договориле премиерот, Зоран Заев, и ретседавачот на советот на министри на БиХ, Денис...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Курир | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. – На средбата, министерот...

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

Република | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Прес 24 | пред 5 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ денеска и утре (12 и 13 март) ќе престојува во официјална посета на Македонија. Пејчиновиќ Буриќ...

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ и делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ и делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

24 вести | пред 5 дена

Денеска и утре во официјална посета на Mакедонија ќе дојде и вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ. Пејчиновиќ Буриќ  ќе има средби со...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

24 вести | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, Чапутович  ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. На средбата, министерот...

Шефот на полската дипломатија Чапутович денеска во Скопје на средба спо Димитров

Шефот на полската дипломатија Чапутович денеска во Скопје на средба спо Димитров

МКД | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. На средбата, министерот...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Вечер Прес | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. – На средбата, министерот...

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Канал 5 | пред 5 дена

Пејчиновиќ Буриќ денеска ќе има средби со претставници на Заедницата на Хрватите во Република Македонија и со хрватски стопанственици. Утре, како што соопшти хрватското МНР, Пејчиновиќ Буриќ ќе се сретне...

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Прес 24 | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија....

Македонците во БиХ од денеска ќе патуваат само со лична карта

Македонците во БиХ од денеска ќе патуваат само со лична карта

Република | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот, Денис Звиздиќ, денеска престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија. Граѓаните...

Во Босна и Херцеговина од денес само со лична карта ФОТО ВИДЕО

Во Босна и Херцеговина од денес само со лична карта (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановски муабети | пред 5 дена

loading... Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во Скопје се сретна со претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ, а имаше и средба помеѓу...

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Локално | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија....

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Сител | пред 5 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ денеска и утре (12 и 13 март) ќе престојува во официјална посета на Македонија. Пејчиновиќ Буриќ...

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

Во Босна и Херцеговина само со лична карта

Sky | пред 5 дена

Набргу во Босна и Херцеговина македонските граѓани ќе може да патуваат само со лична карта, најавија премиерот Зоран Заев и претседавачот на Советот на министрите на БиХ, Денис Звиздиќ, на заедничката...

ВО БИХ СО ЛИЧНА КАРТА Македонските граѓани ќе можат да патуваат само со лична карта во Босна и Херцеговина

ВО БИХ СО ЛИЧНА КАРТА: Македонските граѓани ќе можат да патуваат само со лична карта во Босна и Херцеговина

Infomax | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Од денеска во БиХ само со лична карта

Од денеска во БиХ само со лична карта

Скопје24 | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Македонците ќе патуваат во Босна и Херцеговина само со лични карти

Иновативност | пред 5 дена

По денешната посета на Македонија на претседавачот на советот на министри на БиХ, Денис Звиздиќ, во заедничка прес-конференција со премиерот Зоран Заев е најавено дека граѓаните на Македонија ќе можат...

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ во посета на Македонија

Република | пред 5 дена

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ денеска и утре (12 и 13 март) ќе престојува во официјална посета на Македонија. Пејчиновиќ Буриќ...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Република | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. – На средбата, министерот...

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Сител | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија....

Во БиХ од денеска само со лична карта

Во БиХ од денеска само со лична карта

ТВ 21 | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Република | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија....

Во Босна и Херцеговина ќе се влегува со лични карти

Во Босна и Херцеговина ќе се влегува со лични карти

Тера | пред 5 дена

Македонските граѓани ќе влегуваат во Босна и Херцеговина само со лична карта, исто како и граѓаните на Босна и Херцеговина во Македонија, соопшти премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со...

Делегација на Советот на министри на БиХ во Македонија

Делегација на Советот на министри на БиХ во Македонија

Рипост | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија....

НАСКОРО И АВИОНСКА ЛИНИЈА СКОПЈЕ САРАЕВО Македонците од денеска само со лична карта во БиХ

НАСКОРО И АВИОНСКА ЛИНИЈА СКОПЈЕ-САРАЕВО: Македонците од денеска само со лична карта во БиХ

Рипост | пред 5 дена

Граѓаните на Македонија и на Босна и Херцеговина од денеска ќе може да патуваат во двете земји само со лична карта. Спогодбата за оваа можност ја потпишаа денеска премиерот Зоран Заев и претседавачот на...

Свечен пречек на делегацијата на Босна и Херцеговина

Свечен пречек на делегацијата на Босна и Херцеговина

Пост | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Босна и Херцеговина, предводена од Претседавачот на Советот, Денис Звиздиќ, ја започна еднодневната официјална посета на Република Македонија. Премиерот Зоран Заев...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Сител | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. - На средбата, министерот...

Во БиХ од сега само со лична карта

Во БиХ од сега само со лична карта

10 без 10 | пред 5 дена

Граѓаните од Македонија и БиХ од сега ќе можат да ги поминуваат границите на двете земји само со лични карти. Ова го договориле премиерот, Зоран Заев, и претседавачот на советот на министри на БиХ, Денис...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Пост | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. – На средбата, министерот...

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

Шефот на полската дипломатија во посета на Македонија

ТВ 21 | пред 5 дена

Министерот за надворешни работи на Полска, Јацек Чапутович, денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, во тек на која ќе има средба со македонскиот колега Никола Димитров. – На средбата, министерот...

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

ТВ 21 | пред 5 дена

Делегација на Советот на министри на Република Босна и Херцеговина, предводена од претседавачот на Советот Денис Звиздиќ, денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Република Македонија....

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ и делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

Хрватската вицепремиерка Пејчиновиќ Буриќ и делегација на Советот на министри на БиХ во посета на Македонија

10 без 10 | пред 5 дена

Денеска и утре во официјална посета на Mакедонија ќе дојде и вицепремиерката и министерка за надворешни работи и европски прашања на Хрватска Марија Пејчиновиќ Буриќ. Пејчиновиќ Буриќ  ќе има средби со...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност