ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА БЕТОН ШТИП СВЕДОЧЕШЕ ПРОТИВ КАНЧЕСКА  МИЛЕВСКА

ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА „БЕТОН ШТИП“ СВЕДОЧЕШЕ ПРОТИВ КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА

Сакам Да Кажам | пред 4 дена

Сведок во случајот на СЈО „Тендери“ тврди дека обвинетата Елизабета Канческа – Милевска како министерка за култура во 2011 година му кажала градежната компанија „Бетон Штип“ АД Штип чиј што генерален директор...

Поранешен директор на  Бетон Штип  сведочеше против Канческа  Милевска

Поранешен директор на ,,Бетон Штип'' сведочеше против Канческа – Милевска

Инфо Центар | пред 4 дена

Сведок во случајот на СЈО „Тендери“ тврди дека обвинетата Елизабета Канческа – Милевска како министерка за култура во 2011 година му кажала градежната компанија „Бетон Штип“ АД Штип чиј што генерален директор...

Продолжи судењето за случајот Тендери  одложено рочиштето за Насилство во Центар

Продолжи судењето за случајот „Тендери“, одложено рочиштето за „Насилство во Центар“

МТВ 1 | пред 4 дена

Го разбирам обвинението како текст, но не можам да најдам во што се состои злоупотребата. Сè што сум сработила е законски и затоа не чувствувам вина, изјави поранешната министерка за култура, Елизабета...

Законите и процедурите не важат за СЈО Судиите под притисок ги туркаат предметите

Законите и процедурите не важат за СЈО: Судиите под притисок ги туркаат предметите

Курир | пред 4 дена

Целодневни маратонски судења, закажување рочишта секој втор ден, уморни записничарки, деконцентрирани обвинители и адвокати. Судењата за “бомбите” веќе не личат на ништо. Денеска на рочиштето за “шамарите”...

Сведочењето на Илија Бреслиски ќе докаже дека бил наместен тендерот за Музеј на ВМРО велат од СЈО

Сведочењето на Илија Бреслиски ќе докаже дека бил наместен тендерот за Музеј на ВМРО, велат од СЈО

Фокус | пред 4 дена

Од Специјалното јавно обвинителство велат дека прислушуваните разговори и сведочењето на Илија Бреслиски, кој бил генерален директор на ГТД „Бетон Штип“ АД Штип, ќе докаже дека бил наместен тендерот за...

Канчевска Милевска не чувствува вина за Тендери

Канчевска Милевска не чувствува вина за „Тендери“

Независен | пред 4 дена

Го прочитав обвинителниот акт, но како текст и не можам да најдам каде има злоупотреби од мене и од Комисијата. Затоа не чувствувам вина“, рече Елизабета Канеческа-Милевска, поранешната министерка за култура,...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“...

Нова Македонија | пред 4 дена

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“ Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија...

Канческа  Милевска не признава вина во Тендер

Канческа – Милевска не признава вина во „Тендер“

Бриф | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Алсат-М | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Локално | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

Канал 5 | пред 4 дена

Како невини се изјаснија е двете други обвинети, Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. - Го разбирам тоа што е напишано, но не можам никаде да најдам каде има злоупотреба во обвинението. Ќе...

Канческа Милевска Го разбирам обвинението но не можам да си најдам вина

Канческа Милевска: Го разбирам обвинението, но не можам да си најдам вина

A1on | пред 4 дена

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано,...

Елизабета Канческа Милевска разбира ама не чувствува вина за Тендери

Елизабета Канческа Милевска разбира ама не чувствува вина за “Тендери”

Вечер Прес | пред 4 дена

Елизабета Канческа-Милевска, екс министерка за култура и нејзините две соработнички Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска, на денешното  рочиште за предметот „Тендери“рекоа дека не чувствуваат...

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за Тендери

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за „Тендери“

Нетпрес | пред 4 дена

Поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска не се чуствува виновна, исто како и останатите членови на Комисијата за јавни набавки на кои им се суди за случајот „Тендери“, односно за...

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Макфакс | пред 4 дена

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова Цветковска. „Го разбирам тоа што е напишано,...

Судењето за Тендери започна првообвинета Канческа Милевска

Судењето за „Тендери“ започна, првообвинета Канческа Милевска

Р.С. Европа | пред 4 дена

Судењето за предметот „Тендери“ на СЈО во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска започна денеска во Кривичниот суд. Канческа Милеска се товари за злоупотреби со...

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Актуелно24 | пред 4 дена

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

24 вести | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за Тендери

Канчевска Милевска не се чуствува виновна за „Тендери“

Точка | пред 4 дена

Поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска не се чуствува виновна, исто како и останатите членови на Комисијата за јавни набавки на кои им се суди за случајот „Тендери“, односно за...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери  Ќе докажам дека нема никаква злоупотреба

Канческа- Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“: Ќе докажам дека нема никаква злоупотреба

Курир | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“...

Нова Македонија | пред 4 дена

Почна судењето за „Тендери“ Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“

Канал 5 | пред 4 дена

Второ и третообвинетите во предметот на СЈО  „Тендери“ се членови на Комисијата за јавни набавки. Обвинителот на СЈО, Стевчо Донев рече дека во постапката за јавни набавки треба да има транспарентност...

Канческа Милевска Го разбирам обвинението но не гледам злоупотреба

Канческа-Милевска: Го разбирам обвинението, но не гледам злоупотреба

Фокус | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, се изјасни дека не се чувствува виновна на денешното рочиште во Кривичниот суд по предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство....

Канческа Милевска Го разбирам обвинението но не можам никаде да најдам вина

Канческа-Милевска: Го разбирам обвинението, но не можам никаде да најдам вина

Слободен печат | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска вели дека го разбира обвинението од СЈО како текст, но не разбира на кој начин постои злоупотреба и тврди дека и таа и останатите две обвинети...

Канческа Милевска не можела да си најде вина во обвинението за неа

Канческа Милевска не можела да си најде вина во обвинението за неа

Прес 24 | пред 4 дена

Ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска седна на обвинителна клупа за случајот Тендери и истакна дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети Јулијана Угриновска...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“

Алсат-М | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните...

Судски рочишта за Тендери и за насилството во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и за насилството во Центар

Макфакс | пред 4 дена

Во Кривичниот суд треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство – „Тендери“ и  за насилството во општина Центар. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е...

Канческа Милевска Не можам да најдам злоупотреби во тендерот за Музејот на ВМРО

Канческа-Милевска: Не можам да најдам злоупотреби во тендерот за Музејот на ВМРО

+Инфо | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска-Милевска вели дека го разбира обвинението од СЈО како текст, но не разбира на кој начин постои злоупотреба и тврди дека и таа и останатите две обвинети...

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Вечер | пред 4 дена

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Телма | пред 4 дена

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната...

Рочишта за Тендери и Насилство во Центар во Кривичен суд

Рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“ во Кривичен суд

МТВ 1 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд за денеска се најавени рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во општина Центар“. Во вториот предмет се обвинети поранешниот премиер Никола...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар  Груевски и Канческа Милевска пак на обвинителна клупа

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“, Груевски и Канческа-Милевска пак на обвинителна клупа

МКД | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери" и „Насилство во oпштина Центар". Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска е...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Бриф | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

A1on | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Денеска рочишта Тендери и Насилства во Центар

Денеска рочишта „Тендери“ и „Насилства во Центар“

Нетпрес | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и за насилството во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и за насилството во Центар

Вечер | пред 4 дена

Во Кривичниот суд треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство – „Тендери“ и  за насилството во општина Центар. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“...

Нова Македонија | пред 4 дена

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Алсат-М | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Денеска рочишта Тендери и Насилства во Центар

Денеска рочишта „Тендери“ и „Насилства во Центар“

Точка | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

24 вести | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во Тендери ќе биде доказ против Канческа Милевска

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во „Тендери“ ќе биде доказ против Канческа-Милевска

Фокус | пред 4 дена

На денешното рочиште во предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство, судијата Осман Шабани треба да се произнесе по приговорите на одбраната која бара да биде отфрлено вештачењето, кое пак...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери” и „Насилство во Центар”

Слободен печат | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

СУДСКИ РОЧИШТА ЗА ТЕНДЕРИ И НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР

СУДСКИ РОЧИШТА ЗА „ТЕНДЕРИ“ И „НАСИЛСТВО ВО ЦЕНТАР“

Флеш | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Нови судски рочишта за Груевски Јанакиески и за Канчевска Милевска

Нови судски рочишта за Груевски, Јанакиески и за Канчевска-Милевска

+Инфо | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Канал 5 | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е првообвинета во предметот „Тендери“ за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните работи во Музејот на ВМРО, како дел од проектот...

Канческа Милевска Груевски и јанакиески денеска на обвинителна клупа

Канческа Милевска, Груевски и јанакиески денеска на обвинителна клупа

Прес 24 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Денеска ќе се суди за случаите Тендери и Насилство во Центар

Денеска ќе се суди за случаите „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Независен | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

Локално | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Канческа Милевска тврди дека не е виновна за Тендери

Канческа-Милевска тврди дека не е виновна за „Тендери“

еМАГАЗИН | пред 4 дена

Поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска на денешното рочиште за предметот „Тендери“ рече дека не чувствува вина за обвиненија што против неа ги поднесе СЈО. Како невини се изјаснија...

Одложено рочиштето за  Насилство во Општина Центар

Одложено рочиштето за „ Насилство во Општина Центар“

ТВ 21 | пред 4 дена

За денеска беше закажано судење за предметот „Насилство во општина Центар“ во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката...

Не можам да си најдам вина во обвинението им рече ексминистерката за култура на судиите

Не можам да си најдам вина во обвинението, им рече ексминистерката за култура на судиите

Sky | пред 4 дена

Ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, рече дека не се чувствува виновна, заедно со уште двете други обвинети – Јулијана Угриновска и Лидија Лазарова-Цветковска. „Го разбирам тоа што...

Судски рочишта за Тендери и за Насилството во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и за „Насилството во Центар“

Sky | пред 4 дена

Во кривичниот суд треба да се одржат рочишта за предметите на специјалното јавно обвинителство – „Тендери“ и за „Насилството во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска,...

Почна судењето за Тендери

Почна судењето за „Тендери“

ТВ 21 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска почна судењето за предметот „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска за злоупотреби со тендерот за изведување на градежните...

Тендери и насилство Груевски и Канческа Милевска денеска на суд

Тендери и насилство: Груевски и Канческа Милевска денеска на суд

Нова ТВ | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во Тендери ќе биде доказ против Канческа Милевска

Судот денеска треба да одлучи дали вештачењето во „Тендери“ ќе биде доказ против Канческа-Милевска

Пост | пред 4 дена

На денешното рочиште во предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство, судијата Осман Шабани треба да се произнесе по приговорите на одбраната која бара да биде отфрлено вештачењето, кое пак...

Судски рочишта за Тендери и Насилство во Центар

Судски рочишта за „Тендери“ и „Насилство во Центар“

ТВ 21 | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Тендери“ и „Насилство во Општина Центар“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска...

Груевски Јанакиески и Рангелова на суд Рочиште за Насилство во општина Центар на СЈО

Груевски, Јанакиески и Рангелова на суд: Рочиште за „Насилство во општина Центар“ на СЈО

еМАГАЗИН | пред 4 дена

За денеска е закажано судење за предметот „Насилство во општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој се обвинети поранешниот премиер, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт...

Канчевска Милевска во суд Рочиште за Тендери на СЈО

Канчевска Милевска во суд: Рочиште за „Тендери“ на СЈО

еМАГАЗИН | пред 4 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тендери“. Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска е првообвинета во овој...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност