Во Големо Црско пронајдена граната од 110 милиметри

Во Големо Црско пронајдена граната од 110 милиметри...

Нова Македонија | пред 4 дена

Во Големо Црско пронајдена граната од 110 милиметри Во село Големо Црско, Кичевско, пронајдена е граната од 110 милиметри од германско производство, според проценките на експертите од Првата светска војна....

Кичевец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Кичевец во дворот пронашол граната од Прва светска војна...

Нова Македонија | пред 4 дена

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна Кичевчанецот Г.Н.(57)  при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар - 110 мм од Првата светска војна. Како...

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Макфакс | пред 4 дена

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната. Според полицијата, вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска...

Кичевчанец си го чистел дворот и нашол граната од Прва светска војна

Кичевчанец си го чистел дворот и нашол граната од Прва светска војна

Курир | пред 4 дена

Кичевчанецот Г.Н.(57)  при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската...

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Вечер | пред 4 дена

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната. Според полицијата, вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска...

Чистел двор  пронашол граната

Чистел двор, пронашол граната

Република | пред 4 дена

Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување. Тие утврдиле дека станува збор за артилериска граната со калибар од 110...

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Канал 5 | пред 4 дена

Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Кичево. Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување пронајдената експлозивна направа била подигната за понатамошна постапка.

Чистел двор  пронашол граната

Чистел двор, пронашол граната

Точка | пред 4 дена

Кичевец пронашол граната чистејчи го дворот, информираше МВР. Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување. Тие утврдиле...

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

A1on | пред 4 дена

Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската...

Жител на Кичево нашол граната во дворот

Жител на Кичево нашол граната во дворот

Слободен печат | пред 4 дена

Во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) вчера пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници...

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна...

Нова Македонија | пред 4 дена

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна Кичевчанецот Г.Н.(57)  при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар - 110 мм од Првата светска војна. Како...

Граната од Прва светска војна пронајдена во двор во Кичево

Граната од Прва светска војна пронајдена во двор во Кичево

Бриф | пред 4 дена

При чистење на сопствениот двор во Кичево, вчера Г.Н.(57) пронашол граната од Првата светска војна. Тој веднаш пријавил во полиција. Артилериска граната е калибар – 110 мм и набрзо по пријавата Дирекцијата...

Чистел двор  пронашол граната

Чистел двор, пронашол граната

Нетпрес | пред 4 дена

Кичевец пронашол граната чистејчи го дворот, информираше МВР. Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување. Тие утврдиле...

Кичевчанец нашол граната додека го чистел дворот

Кичевчанец нашол граната додека го чистел дворот

Прес 24 | пред 4 дена

Во Полициската станица Кичево вчера се јавил кичевчанец кој пријавил дека нашол граната додека си го чистел дворот од куќата. Се работи за 57-годишниот Г.Н. кој вчера пријавил дека при чистење на дворот...

Кичевец нашол граната од Прва светска војна во својот двор

Кичевец нашол граната од Прва светска војна во својот двор

Фокус | пред 4 дена

При чистење на дворот од сопствената куќа 57-годишниот Г.Н. пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување пронајдената...

Во дворот нашол артилериска граната

Во дворот нашол артилериска граната

МКД | пред 4 дена

Вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната. Пронајдената артилериска граната е калибар 110 мм од Првата светска...

Кичевчанец нашол граната од Прва светска војна во својот двор

Кичевчанец нашол граната од Прва светска војна во својот двор

Фокус | пред 4 дена

При чистење на дворот од сопствената куќа 57-годишниот Г.Н. пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување пронајдената...

Кичеец нашол граната во дворот

Кичеец нашол граната во дворот

+Инфо | пред 4 дена

Во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) вчера пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници...

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Sky | пред 4 дена

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната. Според полицијата, вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска...

Кичевченец го чистел дворот  тоа што го пронајде ја крена полицијата на нозе

Кичевченец го чистел дворот, тоа што го пронајде ја крена полицијата на нозе

Сител | пред 4 дена

Вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар - 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници...

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

ТВ 21 | пред 4 дена

Кичевчанецот Г.Н.(57)  при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност