Од споменикот на Ќосето не остана ништо отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Актуелно24 | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Точка | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран...

Од споменикот на Ќосето остана уште грамадата ФОТО

Од споменикот на Ќосето остана уште грамадата ФОТО

+Инфо | пред 4 дена

И денеска продолува отстранувањето на постаментот од поранешниот споменик на Андон Лазов Јанев – Ќосето пред Судска палата. Претходно споменикот на Ќосето беше отстранет од пред Врховниот суд на 22 февруари...

Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Скопје Инфо | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран...

Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

A1on | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд. На неговото место, сега треба да никне „дрво за човекови права“ на кое ќе биде изгравиран...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Макфакс | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд. На неговото место, сега треба да никне „дрво за човекови права“ на кое ќе биде изгравиран...

Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Слободен печат | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Кајгана | пред 4 дена

о три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд. На неговото место, сега треба да никне „дрво за човекови права“ на кое ќе биде изгравиран...

Остранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Остранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Слободен печат | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Вечер | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд. На неговото место, сега треба да никне „дрво за човекови права“ на кое ќе биде изгравиран...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Sky | пред 4 дена

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран...

Силната арматура го одложи отстранувањето на постаментот на Ќосето

Силната арматура го одложи отстранувањето на постаментот на Ќосето

24 вести | пред 6 дена

Започнаа со полна пареа, но се откажаа по неколку часа. Постаментот на кој беше поставен споменикот на Андон Лазев- Јанев Ќосето ќе се урива во наредните неколку дена. Oд улици и патишта кои се надлежни...

Срушен и постаментот на кој стоеше споменикот на Андон Јанев  Ќосето а Албанските се уште го красат Чаир

Срушен и постаментот на кој стоеше споменикот на Андон Јанев - Ќосето, а Албанските се уште го „красат“ Чаир

Алфа | пред 6 дена

Откако општина Центар среде ноќ и буквално шверцерски го отстрани споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд, денеска се острануваше и постаментот на кој беше поставен споменикот. Откако општина...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност