Шилегов Споменикот на Ќосето не е на Град Скопје затоа не може да го подарува

Шилегов: Споменикот на Ќосето не е на Град Скопје, затоа не може да го подарува!

Вечер Прес | пред 4 дена

Споменикот на Андон Јанев-Ќосето, кој пред еден месец беше тргнат од постаментот пред Врховниот суд не е на Град Скопје и затоа не може да биде подарен на Сопиште, од каде што изразија подготвеност да...

Шилегов Сопиште не може да го добие споменикот на Ќосето

Шилегов: Сопиште не може да го добие споменикот на Ќосето

Алсат-М | пред 4 дена

Властите на Град Скопје конечно успеаја го отстранија базаментот на споменикот на Ќосето кој беше поставен пред судовите. Иако Советот на општина Сопиште за утре има закажано седница за повторно да побара...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Локално | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила...

Нова Македонија | пред 4 дена

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје....

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Алсат-М | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Локално | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Скопје Инфо | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов  Ќосето не е платен а за него се води и судска постапка

Шилегов: „Ќосето“ не е платен, а за него се води и судска постапка

Бриф | пред 4 дена

По потпишувањето на Договор меѓу Министерството за транспорт и врски и ЗЕЛС за пренесување на правото на трајно користење, управување и одржување на информацискиот систем www.gradezno-zemiste.mk, градоначалникот...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

A1on | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Вечер | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Слободен печат | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов за Ќосето Сопиште може да посака што сака мора да има ред

Шилегов за Ќосето: Сопиште може да посака што сака, мора да има ред

Прес 24 | пред 4 дена

Премиерот Зоран Заев денеска на новинарско прашање дали ќе и го дадат споменикот на Андон Јанев-Ќосето на општина Сопиште, рече дека Ќосето е сопственост на Здружението за духовно обединување на Сетинци,...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Канал 5 | пред 4 дена

Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната самоуправа на Република Македонија (ЗЕЛС) Петре Шилегов. На новинарско прашање дали ќе и го дадат споменикот...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Бриф | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Алфа | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Прес 24 | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

+Инфо | пред 4 дена

Споменикот на Ќосето е предемет на судска постапка поради тоа што Здружението го нема платено. Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Сител | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Забраната за моторни возила на Водно останува на сила

Забраната за моторни возила на Водно останува на сила

Нова ТВ | пред 4 дена

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска изјави дека забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила и најави дека дополнително ќе соопштат дали и какви мерки понатаму ќе преземе...

Шилегов Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

ТВ 21 | пред 4 дена

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател...

Во среда ќе се решава за Ќосето  препукување меѓу Град Скопје и Сопиште

Во среда ќе се решава за Ќосето - препукување меѓу Град Скопје и Сопиште

Прес 24 | пред 5 дена

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во општина Сопиште кои сочинуваат мнозинство, по секоја цена го сакаат споменикот на Андон Лазов Ќосето. За тоа советот ќе решава уште еднаш во среда. Сепак, од Град Скопје велат...

Препукувања меѓу Град Скопје и Сопиште за споменикот на Ќосето

Препукувања меѓу Град Скопје и Сопиште за споменикот на Ќосето

Алсат-М | пред 5 дена

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во општина Сопиште кои сочинуваат мнозинство, по секоја цена го сакаат споменикот на Андон Лазов Ќосето. За тоа советот ќе решава уште еднаш в среда, бидејќи за првото гласање...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност