Не е точна веста дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали

Не е точна веста дека Груевски утре ќе оди на суд за да ги слуша снимените материјали!

Курир | пред 5 дена

Во дел од медиумите се појави информација дека утре поранешниот премиер Никола Груевски ќе се појави на суд, но овој пат да ги слуша незаконски стекнатите материјали кои се дел од доказната постапка. Дознаваме...

Судот бара Груевски да се клонира Во исто време да седи во една судница а во друга просторија во судот да слуша снимки

Судот бара Груевски да се клонира: Во исто време да седи во една судница, а во друга просторија во судот да слуша снимки

Курир | пред 5 дена

Остана нејасно што побараа судиите Огнен Ставрев и Осман  Шабани од Никола Груевски. Тие му закажаа рочиште на Груевски за случајот ТНТ за 15-ти февруари, четврток, и му кажаа дека во понеделник, вторник...

Груевски Судии кога читаат некои нивни одлуки  ги читаат што побрзо за да што побрзо заврши срамот

Груевски: Судии кога читаат некои нивни одлуки - ги читаат што побрзо, за да што побрзо заврши срамот

Алфа | пред 5 дена

Судството се претвора во една класична политичка гилотина и гледаме едно заробено судство. Гледаме судии кои се во непријатна ситуација и извршен е притисок врз нив. Судството се претвора во една класична...

Одложено е судското рочиште за Траекторија

Одложено е судското рочиште за „Траекторија“

24 вести | пред 5 дена

Во судница читаше од телефон, надвор од судот од ливче, но и во двата случаи поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека како обвинет не му се гарантираат елементарните права на одбрана. Судиите...

Груевски Кога судиите ги читаат нивните одлуки ги читаат побрзо за срамот да биде помал

Груевски: Кога судиите ги читаат нивните одлуки, ги читаат побрзо, за срамот да биде помал

Република | пред 5 дена

Никола Груевски, почесниот претседател на ВМРО ДПМНЕ смета дека судството се претвора во класична политичка гилотина и според него постои заробено судство. – Гледаме судии кои се во непријатна ситуација...

Груевски утре наместо на судење ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на Космос

Груевски утре, наместо на судење, ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на „Космос“

Вечер Прес | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот ТНТ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“....

Груевски утре наместо на судење ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на Космос

Груевски утре, наместо на судење, ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на „Космос“

A1on | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот ТНТ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“....

Наместо судење Груевски ќе има можност утре да ги слуша бомбите за Космос

Наместо судење, Груевски ќе има можност утре да ги слуша „бомбите“ за Космос

Слободен печат | пред 5 дена

Експремиерот Груевски утре нема да се појави на рочиштето за „ТНТ“, предмет во кој е обвинет, затоа што ќе ги преслушува „бомбите“ од кои произлегол овој случај. Одбраната на Груевски за Макфакс потврдила...

Груевски Би можел да побарам плата и канцеларија колку често сум во суд

Груевски: Би можел да побарам плата и канцеларија колку често сум во суд...

Нова Македонија | пред 5 дена

Груевски: Би можел да побарам плата и канцеларија колку често сум во суд Толку често ме повикуваат во суд што почнувам да се чувствувам како да доаѓам на работа и да побарам канцеларија и плата, изјави...

Груевски  Рабирам дека Судот е под политички притисок но секој судија треба да одлучува по законите

Груевски: : Рабирам дека Судот е под политички притисок, но секој судија треба да одлучува по законите

ТВ Нова | пред 5 дена

По паузата од еден час дадена на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, поранешниот премиер Никола Груевски побара збор и ги повтори барањата да бидат отфрлени како докази СМС пораките бидејќи начинот...

Одложено судењето за Траекторија  Груевски вели судот работи под политички притисок

Одложено судењето за Траекторија – Груевски вели судот работи под политички притисок

MK News | пред 5 дена

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата адвокатите на обвинетите, но и поранешниот премиер Никола Груевски продолжија да изнесуваат нови...

Груевски утре наместо на судење ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Груевски утре наместо на судење, ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Макфакс | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“....

Толку често сум во суд што почнувам да се чувствувам како да доаѓам на работа

Толку често сум во суд што почнувам да се чувствувам како да доаѓам на работа

Идивиди | пред 5 дена

Толку често ме повикуваат во суд што почнувам да се чувствувам како да доаѓам на работа и да побарам канцеларија и плата, изјави поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски,...

Груевски утре наместо на судење ќе ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Груевски утре наместо на судење, ќе ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Кајгана | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати. Рочиште...

Груевски Толку сум редовен во судот што ми доаѓа да си побарам канцеларија и плата

Груевски: Толку сум редовен во судот што ми доаѓа да си побарам канцеларија и плата

МКД | пред 5 дена

Толку сум редовен овде во судот што веќе ми доаѓа да си побарам канцеларија и плата овде, рече денес во изјава за медиумите поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по...

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата толку често доаѓам

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата, толку често доаѓам

Локално | пред 5 дена

Во судот веќе доаѓам толку често што треба да ми дадат канцеларија, а и да добивам плата, изјави поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски пред новинарите по завршувањето...

Груевски СМС пораки не може да бидат доказ пред суд

Груевски: СМС пораки не може да бидат доказ пред суд

Нетпрес | пред 5 дена

По паузата од еден час дадена на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, поранешниот премиер Никола Груевски побара збор и ги повтори барањата да бидат отфрлени како докази СМС пораките бидејќи начинот...

Груевски утре наместо на судење ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на Космос

Груевски утре, наместо на судење, ќе може во судот да ги слуша бомбите за уривањето на „Космос“

Точка | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“....

Судијата Бошевски Јавното објавување на бомбите не ја намалува нивната доказна вредност

Судијата Бошевски: Јавното објавување на „бомбите“ не ја намалува нивната доказна вредност

МКД | пред 5 дена

По истакнатите барања и приговори на судењето за случајот „Траекторија " судијата Горан Бошевски пресече, 315 прислушувани разговори кои СЈО ги понуди како доказ против обвинетите Никола Груевски, Миле...

 Траекторија одложена за 1 март

„Траекторија“ одложена за 1 март

Канал 5 | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски во судницата побара од Судот  да ги отфрли СМС пораките како недозволен доказ, бидејќи, како што рече, нивната содржина може многу лесно да се манипулира, а и дека невозможно...

Груевски вели дека во судот може веќе да му се даде канцеларија и плата

Груевски вели дека во судот може веќе да му се даде канцеларија и плата

Фактор | пред 5 дена

Eкс премиерот и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вели дека во судот доаѓа толку често што треба да ми дадат канцеларија, а и да добива плата. Ова Груевски го изјави денеска пред новинарите...

Судењето за Траекторија одложено за 1 март

Судењето за „Траекторија“ одложено за 1 март

Р.С. Европа | пред 5 дена

Судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ е одложено за 1 март, во кој меѓу другите обвинет е поранешниот премиер Никола Груевски. Тој на денешното рочиште повторно побара да бидат отфрлени како докази...

Груевски утре наместо на судење ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Груевски утре наместо на судење, ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Точка | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“....

Груевски побара канцеларија во судот и плата

Груевски побара канцеларија во судот и плата

Вечер Прес | пред 5 дена

По бурни адвокатски приговори и едночасовната пауза, судијата Горан Бошевски, денес го одложи судското рочиште за 1-ви март за случајот “Траекторија”,во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

Кајгана | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски побара СМС-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“. „За нивната вистинитост никој не гарантира низ колку раце...

Груевски Рабирам дека Судот е под политички притисок но секој судија треба да одлучува согласно законите

Груевски: Рабирам дека Судот е под политички притисок, но секој судија треба да одлучува согласно законите

Курир | пред 5 дена

По паузата од еден час дадена на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, поранешниот премиер Никола Груевски побара збор и ги повтори барањата да бидат отфрлени како докази СМС пораките бидејќи начинот...

Откажано судското рочиште за Траекторија

Откажано судското рочиште за „Траекторија“

24 вести | пред 5 дена

Бараме еднаков третман како оној што му се дава од овој суд на Заев, се пожали екс премиерот Никола Груевски на денешното судско рочиште за случајот „Траекторија“. Тој побара одбраната да добие копија...

 Траекторија одложена за 1 март

„Траекторија“ одложена за 1 март

Алсат-М | пред 5 дена

За 1 март е одложено судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата толку често доаѓам

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата, толку често доаѓам

Локално | пред 5 дена

Во судот веќе доаѓам толку често што треба да ми дадат канцеларија, а и да добивам плата, изјави поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски пред новинарите по завршувањето...

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

+Инфо | пред 5 дена

Поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното судење по предметот „Траекторија“ изјави дека судството е претворено во политичка гилотина. Според него судот не се однесува исто кон обвинителите и кон...

Груевски побара канцеларија и плата во судот

Груевски „побара“ канцеларија и плата во судот

Флеш | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска од Судскиот совет на скопска единица побара да се донесе формално решение во однос на одбиеното барање и 13 од вкупно 315 снимки да не бидат доказ во постапката...

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата

Прес 24 | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска се појави на рочиштето за случајот Тректорија, за блиндираниот Мерцедес. Груевски изјави дека бара еднаков третман како оној кој судот му го дава на Зоран Заев....

 Траекторија одложена за 1 март

„Траекторија“ одложена за 1 март...

Нова Македонија | пред 5 дена

„Траекторија“ одложена за 1 март За 1 март е одложено судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот...

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

Макфакс | пред 5 дена

Смс-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, побара експремиерот Никола Груевски на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“.  „За нивната вистинитост никој не гарантира, низ колку раце...

 Траекторија одложена за 1 март

„Траекторија“ одложена за 1 март

Локално | пред 5 дена

За 1 март е одложено судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Случај Траекторија  За Груевски и неговите адвокати спорни се смс пораките

Случај „Траекторија“: За Груевски и неговите адвокати спорни се смс-пораките

Независен | пред 5 дена

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се противи судот да ги изведе како доказ СМС пораките кои ги предложи Специјалното јавно обвинителство, а се однесуваат на случајот  „Траекторија“,...

Груевски Толку често доаѓам во суд што треба да ми дадат канцеларија и плата

Груевски: Толку често доаѓам во суд што треба да ми дадат канцеларија и плата

Фокус | пред 5 дена

Судството е претворено во политичка гилотина, изјави поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното судење по предметот „Траекторија“. Според него судот не се однесува исто кон обвинителите и кон одбраната,...

 Траекторија заглави во приговори  Груевски Се чувствувам како да доаѓам на работа

„Траекторија“ заглави во приговори – Груевски: Се чувствувам како да доаѓам на работа

ТВ 21 | пред 5 дена

СМС пораките да не бидат докази во постапката, побара екс премиерот Никола Груевски на денешното рочиште за случајот Траекторија. Овој процес никако да започне. Уште од старт заглави со приговори на адвокатите...

АКО САКАА ОБВИНЕТИТЕ ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ЌЕ ГИ ПРЕСЛУШАА БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ РЕАГИРАШЕ СЈО НА ПОСТОЈАНИТЕ ОДЛОЖУВАЊА НА СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ

АКО САКАА, ОБВИНЕТИТЕ ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ЌЕ ГИ ПРЕСЛУШАА БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РЕАГИРАШЕ СЈО НА ПОСТОЈАНИТЕ ОДЛОЖУВАЊА НА СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ

Сакам Да Кажам | пред 5 дена

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 за предметот „Траекторија“ кај што е обвинет експремиерот Никола Груевски, кажа дека одбраната прави сè за да не може...

ГРУЕВСКИ ОД ТЕЛЕФОН ЦЕЛО ВРЕМЕ ЧИТА ЕДНИ ИСТИ ПРИГОВОРИ МУ СЕ ПОЖАЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА ОД СЈО НА СУДИЈАТА НА ТРАЕКТОРИЈА

ГРУЕВСКИ ОД ТЕЛЕФОН ЦЕЛО ВРЕМЕ ЧИТА ЕДНИ ИСТИ ПРИГОВОРИ, МУ СЕ ПОЖАЛИ ОБВИНИТЕЛКАТА ОД СЈО НА СУДИЈАТА НА „ТРАЕКТОРИЈА“

Сакам Да Кажам | пред 5 дена

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на денешното судење за предметот „Траекторија“ му кажа на судијата Горан Бошевски дека обвинетиот Никола Груевски од мобилниот телефон му чита од збор до збор исти,...

Груевски Во судот доаѓам толку често што треба да ми дадат канцеларија и плата

Груевски: Во судот доаѓам толку често што треба да ми дадат канцеларија и плата

Слободен печат | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска од Судскиот совет на скопска единица побара да се донесе формално решение во однос на одбиеното барање и 13 од вкупно 315 снимки да не бидат доказ во постапката...

Груевски побара канцеларија и плата во судот

Груевски „побара“ канцеларија и плата во судот

+Инфо | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска од Судскиот совет на скопска единица побара да се донесе формално решение во однос на одбиеното барање и 13 од вкупно 315 снимки да не бидат доказ во постапката...

Груевски за Траекторија ги спори СМС пораките СДСМ и СЈО можеле да ги менуваат

Груевски за „Траекторија“ ги спори СМС-пораките, СДСМ и СЈО можеле да ги менуваат

Локално | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски во продолжението на рочиштето за случајот „Траекторија“ побара од судот да ги отфрли СМС-пораките како недозволен доказ, бидејќи, како што рече, не може да се утврди...

Груевски Се бориме за основни права во постапката судот да го почитува законот

Груевски: Се бориме за основни права во постапката, судот да го почитува законот

Сител | пред 5 дена

Embedded video for Груевски: Се бориме за основни права во постапката, судот да го почитува законот Екс-премиерот Груевски на шега побара плата и канцеларија во Кривичен, бидејќи само оваа недела има 5...

Рочиште за случајот Траекторија во Кривичен суд

Рочиште за случајот „Траекторија“ во Кривичен суд

МТВ 1 | пред 5 дена

Уште едно рочиште за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство. Одбраната во Кривичниот суд побара одложување на судењето, поради недобивање на записникот од 31-ви јануари. Специјалната...

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

Точка | пред 5 дена

СМС-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, побара експремиерот Никола Груевски на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“. „За нивната вистинитост никој не гарантира низ колку раце...

Одложено судењето за Траекторија  Груевски вели судот работи под политички притисок

Одложено судењето за Траекторија - Груевски вели судот работи под политички притисок

Прес 24 | пред 5 дена

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата адвокатите на обвинетите, но и поранешниот премиер Никола Груевски продолжија да изнесуваат нови...

Судот затрупан со приговори  Груевски вели дека судот работи под политички притисок

Судот затрупан со приговори - Груевски вели дека судот работи под политички притисок

24 вести | пред 5 дена

Повторно беше одложено судењето за случајот „Траекторија“, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата која судијата ја даде за да одлучи за денешните приговори на одбраната кои исто така беа одбиени,...

Чаша вода за Груевски во судница се закашла набројувајќи ги предлозите до судот

Чаша вода за Груевски во судница, се закашла, набројувајќи ги предлозите до судот

МКД | пред 5 дена

По паузата за случајот "Траекторија", Груевски побара збор и наведе дека има неколку барања до судијата Горан Бошевски. Додека зборуваше,  Груевски неколку пати се закашла, по што една од членовите на...

 Бомбите ќе се користат како доказ во Траекторија

„Бомбите“ ќе се користат како доказ во „Траекторија“

Алсат-М | пред 5 дена

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

24 вести | пред 5 дена

Во Кривичниот суд  продолжува судењето за  предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски...

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

A1on | пред 5 дена

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот...

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Макфакс | пред 5 дена

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот...

 Траекторија на пауза за одбраната да ги подигне записниците

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците...

Нова Македонија | пред 5 дена

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски,...

Груевски бара од судијата да го спроведува законот кога му суди

Груевски бара од судијата да го спроведува законот кога му суди

МКД | пред 5 дена

Бараме само да го спроведете законот, искоментира Никола Груевски, надоврзувајќи се на барањата и приговорите на неговиот адвокатски тим кој денес во случајот „Траекторија“ околу еден час повторно истакнуваше...

АКО САКАА ОБВИНЕТИТЕ ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ЌЕ ГИ ПРЕСЛУШАА БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ РЕАГИРАШЕ СЈО НА ПОСТОЈАНИТЕ ОДЛОЖУВАЊА НА СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ

АКО САКАА, ОБВИНЕТИТЕ ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ЌЕ ГИ ПРЕСЛУШАА БОМБИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РЕАГИРАШЕ СЈО НА ПОСТОЈАНИТЕ ОДЛОЖУВАЊА НА СУДЕЊАТА ПРОТИВ ГРУЕВСКИ

Сакам Да Кажам | пред 5 дена

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 за предметот „Траекторија“ кај што е обвинет експремиерот Никола Груевски, кажа дека одбраната прави сè за да не може...

Обвинителката Лиле Стефановска ја обвини одбраната во Траекторија дека го одложува судењето

Обвинителката Лиле Стефановска ја обвини одбраната во „Траекторија“ дека го одложува судењето

Фокус | пред 5 дена

Сите предлози и забелешки се даваат со цел одлагање, а не подготовка на одбраната, рече специјалната јавна обвинителка, Лиле Стефановска, на денешното судење во случајот „Траекторија“, како одговор на...

Рочиштето за Траекторија почна без записник

Рочиштето за „Траекторија“ почна без записник

Нетпрес | пред 5 дена

Скандалозно започна во средата рочиштето за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Траекторија“, кога одбраната го побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатите...

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Точка | пред 5 дена

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Тоа го побара и адвокатот Дончо...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија“

Канал 5 | пред 5 дена

Обвинетите присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. На почетокот, судијата Бошевски ги одби предлозите на одбраната од претходното рочиште да им бидат предадени доказите...

Рочиште за предметот на СЈО Траекторија

Рочиште за предметот на СЈО „Траекторија“

Р.С. Европа | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс-министерот за транспорт и врски...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија”

Слободен печат | пред 5 дена

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Груевски до судиите Бараме да го спроведете законот

Груевски до судиите: Бараме да го спроведете законот

Флеш | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на судското рочиште за Траекторија, изјави дека бара од судијката само да го спроведе законот, пренесе МКД.МК. Откако судијата Горан Бошевски, кој ја води постапката...

Груевски до судиите Бараме да го спроведете законот

Груевски до судиите: Бараме да го спроведете законот

Прес 24 | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на судското рочиште за Траекторија, изјави дека бара од судијката само да го спроведе законот, пренесе МКД.МК. Откако судијата Горан Бошевски, кој ја води постапката...

Продолжи судењето за предметот Траекторија во кој обвинет е Никола Груевски

Продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинет е Никола Груевски

Таратур | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски...

Адвокатот на Груевски немал записник бара одложување на судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара одложување на судењето

Прес 24 | пред 5 дена

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Обвинителката Лиле Стефанова...

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во Траекторија

Одбиен предлогот на одбраната аудио снимките да не се користат како доказ во „Траекторија”

Слободен печат | пред 5 дена

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“...

Нова Македонија | пред 5 дена

Продолжи судењето за „Траекторија“ Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски,...

Траекторија одложена Груевски и одбраната со нови приговори

Траекторија одложена, Груевски и одбраната со нови приговори

Нова ТВ | пред 5 дена

Судењето за случајот „Траекторија“ денеска поворно е одложено, бидејќи и по одбиените приговори и по паузата која судијата ја даде за да одлучи за денешните приговори на одбраната кои исто така беа одбиени,...

Судијата им објасни на Груевски и Јанакиески зошто бомбите ќе се користат судската постапка

Судијата им објасни на Груевски и Јанакиески зошто „бомбите“ ќе се користат судската постапка

Фокус | пред 5 дена

Судијата Горан Бошевски и на денешното судење во Кривичниот суд ги одби приговорите на одбраната која ги застапува обвинетите Никола Груевски, Миле Јанакиески и Љупчо Георгиевски, во предметот „Траекторија“,...

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“

Канал 5 | пред 5 дена

Обвинетите присуствуваат на денешното рочиште што го води судијата Горан Бошевски. Судењето за „Траекторија“ на 31 јануари почна од почеток бидејќи беше променет судечкиот совет. Адвокатите на пбвинеите...

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

Одбиен предлогот на одбраната на Груевски аудио снимките да не се користат како докази

Прес 24 | пред 5 дена

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Аудио снимките ќесе користат како доказ во Траекторија

Аудио снимките ќесе користат како доказ во „Траекторија“

Локално | пред 5 дена

Во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Во Траекторија 315 бомби доказен материјал

Во „Траекторија“ 315 „бомби“ доказен материјал

+Инфо | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски...

Груевски Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата толку често доаѓам

Груевски: Во судот треба да ми дадат канцеларија и плата, толку често доаѓам

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Во судот веќе доаѓам толку често што треба да ми дадат канцеларија, а и да добивам плата, изјави поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски пред новинарите по завршувањето на денешното рочиште за

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во Траекторија

Обвинетите бараат смс пораките да не се докази во „Траекторија“

+Инфо | пред 5 дена

Пред почетокот на денешната главна расправа за случајот „Траекторија“ судијата Горан Бошевски соопшти дека судот ги одбива како неосновани десетината предлози на адвокатите на одбраната. Приговорите беа...

Груевски за Траекторија ги спори СМС пораките СДСМ и СЈО можеле да ги менуваат

Груевски за „Траекторија“ ги спори СМС-пораките, СДСМ и СЈО можеле да ги менуваат

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски во продолжението на рочиштето за случајот „Траекторија“ побара од судот да ги отфрли СМС-пораките како недозволен доказ, бидејќи, како што рече, не може да се утврди...

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“

Независен | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски...

Скандалозно судење за Траекторија  Денешното судење започна без записник судијата мува не го лази

Скандалозно судење за „Траекторија“: Денешното судење започна без записник, судијата мува не го лази

Курир | пред 5 дена

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да се произнесат за претходните решенија...

Груевски утре наместо на судење ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Груевски утре наместо на судење, ќе може да ги слуша бомбите за уривањето на Космос во судот

Вечер | пред 5 дена

Експремиерот Никола Груевски, кој е еден од обвинетите во случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на комплексот „Космос“, утре нема да се појави на закажаното судење, потврдија дел од неговите адвокати за „Макфакс“....

Во Траекторија 315 аудио снимки доказен материјал од прислушувани разговори

Во „Траекторија“ 315 аудио-снимки доказен материјал од прислушувани разговори

+Инфо | пред 5 дена

Скопје, 14 февруари 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски,...

Oдложено судското рочиште за случајот Траекторија

Oдложено судското рочиште за случајот „Траекторија“

Рипост | пред 5 дена

За 1 март е одложено судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

A1on | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

Груевски побара канцеларија и плата во судот

Груевски „побара“ канцеларија и плата во судот

Пост | пред 5 дена

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска од Судскиот совет на скопска единица побара да се донесе формално решение во однос на одбиеното барање и 13 од вкупно 315 снимки да не бидат доказ во постапката...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Алсат-М | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

За сомневањата за провизија од договорите за автопатите денеска во суд Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски

За сомневањата за провизија од договорите за автопатите денеска во суд Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски

МКД | пред 5 дена

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Трааекторија". Во овој случај обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешните министри Владимир...

 Траекторија одложена за 1 март

„Траекторија“ одложена за 1 март

Пост | пред 5 дена

За 1 март е одложено судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Груевски Пешевски Jанакиески и Георгиевски на судење за Tраекторија

Груевски, Пешевски, Jанакиески и Георгиевски на судење за „Tраекторија“

24 вести | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

Траекторија  Бомбите остануваат докази одбраната одолговлекува

Траекторија: „Бомбите“ остануваат докази, одбраната одолговлекува

Нова ТВ | пред 5 дена

Фото Телма Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски,...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија”

Слободен печат | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“...

Нова Македонија | пред 5 дена

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски,...

Груевски побара СМС пораките за Траекторија да бидат отфрлени како докази судијата одби

Груевски побара СМС пораките за Траекторија да бидат отфрлени како докази, судијата одби

ТВ 21 | пред 5 дена

Судот да ги отфрли СМС пораките како докази побара од судијата експремиерот Никола Груевски на денешното рочиште за предметот Траекторија. Начинот на кој СЈО ги прибавило СМС пораките а ги дава како доказ...

Груевски Си ги бараме нашите права судија

Груевски: Си ги бараме нашите права, судија

Вечер | пред 5 дена

СМС-пораките на СЈО да не бидат доказ против него, побара експремиерот Никола Груевски на продолжението од судењето за случајот „Траекторија“.  „За нивната вистинитост никој не гарантира низ колку раце...

Скандал на судењето за Траекторија  Судењето започна без записник

Скандал на судењето за „Траекторија“: Судењето започна без записник

Република | пред 5 дена

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да се произнесат за претходните решенија...

Судство или пародија  Рочиштето за Траекторија започна без записник

Судство или пародија – Рочиштето за „Траекторија“ започна без записник

Република | пред 5 дена

Oдбраната на денешното судење за случајот „Траекторија“ побара записник од минатото рочиште, но тоа не беше овозможено. Адвокатот на одбраната истакна дека не може да се произнесат за претходните решенија...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Независен | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

Груевски Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа

Груевски, Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа

Прес 24 | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

Продолжи судењето за провизиите за кинеските автопати

Нова ТВ | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Локално | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

 Траекторија на пауза за одбраната да ги подигне записниците

„Траекторија“ на пауза за одбраната да ги подигне записниците

ТВ 21 | пред 5 дена

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот...

РОЧИШТЕ ТРАЕКТОРИЈА  Пауза за одбраната да ги подигне записниците

РОЧИШТЕ „ТРАЕКТОРИЈА“: Пауза за одбраната да ги подигне записниците

Рипост | пред 5 дена

Во Кривичниот суд е дадена пауза од еден час на судското рочиште за случајот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот...

Адвокатот на Груевски немал записник бара да се одложи судењето

Адвокатот на Груевски немал записник, бара да се одложи судењето

Вечер | пред 5 дена

Димитар Дангов, еден од адвокатите на четворицата обвинети во случајот „Траекторија“, рече дека бара да се одложи судењето зашто го немал добиено записникот од 31 јануари. Истото го побара и адвокатот...

Продолжи судењето за Траекторија

Продолжи судењето за „Траекторија“

Пост | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

ТВ 21 | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење

Рипост | пред 5 дена

Во Кривичниот суд закажано е рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт и врски Миле...

Груевски Пешевски Јанакиески и Георгиевски на судење за Траекторија

Груевски, Пешевски, Јанакиески и Георгиевски на судење за „Траекторија“

Пост | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, екс министерот за транспорт...

Груевски Пешевски и Јанакиески на суд Рочиште за Траекторија

Груевски, Пешевски и Јанакиески на суд: Рочиште за „Траекторија“

еМАГАЗИН | пред 5 дена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот „Траекторија“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во кој се обвинети поранешниот премиер, Никола Груевски, поранешниот вицепремиер,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност