Ексклузивно од Томас Бах Договор за излегување на Северна и Јужна Кореја под исто знаме е постигнат 4 часа пред церемонијата

Ексклузивно од Томас Бах: Договор за излегување на Северна и Јужна Кореја под исто знаме е постигнат 4 часа пред церемонијата

Слободен печат | пред 6 дена

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, го посетил студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно открил детали дека договорот со претставниците на Северна...

Навивачките од Пјонгјанг ќе одат в затвор ако нешто згрешат

Навивачките од Пјонгјанг ќе одат в затвор ако нешто згрешат

+Инфо | пред 6 дена

Присуството на официјалниот тим на навивачки на Северна Кореја не може да помине незабележано на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја. Младите навивачки гледаа како швајцарскиот тим на хокеј...

Бах Договорот меѓу двете Кореи за заедничко излегување под исто знаме беше постигна на 4 часа пред почетокот на ЗОИ

Бах: Договорот меѓу двете Кореи за заедничко излегување под исто знаме беше постигна на 4 часа пред почетокот на ЗОИ

Спорт Клуб | пред 6 дена

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, го посети студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно откри детали дека договорот со претставниците на Северна...

Ексклузивно Претседателот на ИОК Томас Бах открива како спортистите од Јужна и Северна Кореја излегле под едно знаме

Ексклузивно: Претседателот на ИОК,Томас Бах, открива како спортистите од Јужна и Северна Кореја излегле под едно знаме…

Екран | пред 6 дена

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет ( ИОК ), Томас Бах, го посетил студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно открил детали дека договорот со претставниците на...

Навивачките од Северна Кореја ќе одат в затвор ако нешто згрешат

Навивачките од Северна Кореја ќе одат в затвор ако нешто згрешат

Слободен печат | пред 6 дена

Присуството на официјалниот тим на навивачки на Северна Кореја не може да помине незабележано на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја. Младите навивачки гледаа како швајцарскиот тим на хокеј...

Бах Договорот меѓу двете Кореи за заедничко излегување под исто знаме беше постигна на 4 часа пред почетокот на ЗОИ

Бах: Договорот меѓу двете Кореи за заедничко излегување под исто знаме беше постигна на 4 часа пред почетокот на ЗОИ

Слободен печат | пред 6 дена

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, го посети студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно откри детали дека договорот со претставниците на Северна...

Томас Бах Гледајќи ги спортистите од редот на Кореја како се држат за раце и уживаат во моментите кои ја испишуваат историјата  тоа е непроценливо

Томас Бах: Гледајќи ги спортистите од редот на Кореја, како се држат за раце и уживаат во моментите кои ја испишуваат историјата – тоа е непроценливо

Бизнис вести | пред 6 дена

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет ( ИОК ), Томас Бах, го посети студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно откри детали дека договорот со претставниците на Северна...

ТОМАС БАХ  Во последен момент се договоривме претставниците од Кореја да се држат за раце

ТОМАС БАХ: „Во последен момент се договоривме претставниците од Кореја да се држат за раце“

Популарно | пред 6 дена

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет ( ИОК ), Томас Бах, го посети студиото на Дискавери и Еуроспорт во Пјонгчанг и притоа ексклузивно откри детали дека договорот со претставниците на Северна...

Навивачките од Северна Кореја ќе одат в затвор ако нешто згрешат

Навивачките од Северна Кореја ќе одат в затвор ако нешто згрешат

Република | пред 6 дена

Присуството на официјалниот тим на навивачки на Северна Кореја не може да помине незабележано на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја. Младите навивачки гледаа како швајцарскиот тим на хокеј...

 Ние успеавме да ги обединиме двете Кореи сега на ред се политичарите

„Ние успеавме да ги обединиме двете Кореи, сега на ред се политичарите“

Спорт 1 | пред една недела

Зимските Олимписки игри (ЗОИ) во јужнокорејски Пјонгчанг ги обедини двете Кореи, Северна и Јужна, кои одамна имаат затегнати односи, но на најголемиот зимски спортски настан, Корејците настапуваат обединето...

Спортски дух или пропаганда Навивачките со маски на Ким ги тресат ЗОИ 2018

Спортски дух или пропаганда: Навивачките со маски на Ким ги тресат ЗОИ 2018

Кајгана | пред една недела

Славната навивачка група на Северна Кореја се најде во контроверзна ситуација поради маските што навивачките ги носеа за време на хокеј натпревар на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг. Некои локални...

Шефот на МОК планира да ја посети Северна Кореја

Шефот на МОК планира да ја посети Северна Кореја

Локално | пред една недела

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), Томас Бах, ќе ја посети Северна Кореја по крајот на зимските олимписки игри во Пјонгчанг (Република Кореја), пренесува Ројтерс. Посетата е дел од...

Томас Бах ќе ја посети Северна Кореја до крајот на Олимписките игри

Томас Бах ќе ја посети Северна Кореја до крајот на Олимписките игри

Гол | пред една недела

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), Германецот Томас Бах, ќе ја посети Северна Кореја во последните денови  од Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг. Како дел од договорот меѓу МОК,...

Томас Бах Олимпијадата ги спои двете Кореи на потег се политичарите

Томас Бах: Олимпијадата ги спои двете Кореи, на потег се политичарите

Нова ТВ | пред една недела

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) го направи своето со обединување на спортистите од Јужна Кореја и од Северна Кореја за Игрите во Пјонгчанг, останатото е работа на политичарите. Ова е пораката...

Од Северна во Јужна Кореа дошле и навивачки кои прекрасно пејат

Од Северна во Јужна Кореа дошле и навивачки кои прекрасно пејат

Off.net.mk | пред една недела

Најнеобична поддршка на ЗОИ во Пјонгчанг се 230 навивачки на Северна Кореа кои дошле на Игрите облечени во исти палта и црни шапки. Ова не е првпат Северна Кореа да праќа навивачки на меѓународни турнири,...

Тајни агенти ги чуваат олимпијците од Северна Кореја

Тајни агенти ги чуваат олимпијците од Северна Кореја

Вечер Прес | пред една недела

Многу луѓе ја напуштија Северна Кореја и допатуваа кај соседот во Пјонгчанг за да бидат дел од Зимските олимписки огри. Односите меѓу двете држави се крајно компликувани, но спортистите од Северна Кореја...

ЗОИ како шанса за пребегнување Се очекуваат ли дезертирања на Севернокорејци

ЗОИ како шанса за пребегнување: Се очекуваат ли дезертирања на Севернокорејци?

Факултети | пред една недела

( Фото: Reuters ) Моментално во Јужна Кореја живеат 31.000 лица што во изминатите децении на различни начини пребегнале од северниот во слободниот, јужен дел од Корејскиот Полуостров. Иако се потребни...

Хакиран преносот од Зимските олимписки игри

Хакиран преносот од Зимските олимписки игри

Кумановски муабети | пред една недела

loading... Кој е виновен за хакерскиот напад на церемонијата за отворање на Зимските олимписки игри останува тајна, но организаторите и официјално потврдија дека до нападот навистија дошло објави Engadget....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност