Металург му гостува на Загреб Вардар го чека Целје

Металург му гостува на Загреб, Вардар го чека Целје...

Нова Македонија | пред 6 дена

Ракометарите на Загреб ги имаат вториот најдобар напад со 379 реализации (29,1 по натпревар) и втората најдобра одбрана со 333 примени гола (25,6 по натпревар) веднаш зад македонскиот првак Вардар Ракометарите...

Вардар домаќин на Цеље а Металург гостува во Загреб

Вардар домаќин на Цеље, а Металург гостува во Загреб

Сител | пред 6 дена

Во регионалната ракометна СЕХА лида денеска и утре на програмата се дуелите од 14.коло. Актуелниот шампион во ова натпреварување Вардар, вечерва пред своите симпатизери (20:45 часот) ќе го угости тимот...

Штербик Вардар може да се победи само самиот себе сакам сите среќни да се разделиме

Штербик: Вардар може да се победи само самиот себе, сакам сите среќни да се разделиме!

Гол | пред 6 дена

Еден од најдобрите светски голмани Арпад Штербик дојде напомош во Хрватска и со своите одбрани ѝ донесе злато на Шпанија , а сега се фокусира на Вардар , каде ја игра последната сезона во кариерата. Вардарци...

Вардар против Целје ќе ја продолжува перфектната серија во СЕХА лигата

Вардар против Целје ќе ја продолжува перфектната серија во СЕХА-лигата

24 Ракомет | пред 6 дена

Екипата на Вардар која е лидер во СЕХА-лигата со 12 победи и едно реми на досегашните 13 средби денеска од 20:45 часот го игра мечот против Целје на кој се очекува да ја продолжи одличната серија. Сите...

Металург му гостува на Загреб во желба за нови бодови во СЕХА

Металург му гостува на Загреб во желба за нови бодови во СЕХА

24 Ракомет | пред 6 дена

Денеска и утре ќе бидат одиграни средбите од 14. коло во СЕХА-лигата, а македонските тимови натпреварите ги играат вечерва од 19 и од 20:45 часот. Први на терен излагаат металурзите кои се во Загреб и...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

МТВ 1 | пред 6 дена

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Флеш | пред 6 дена

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

НЕМА ПАРИ АМА ИМА ЖЕЛБА Металург по изненадување во Загреб

НЕМА ПАРИ АМА ИМА ЖЕЛБА: Металург по изненадување во Загреб

Sportmedia | пред 6 дена

Ракометарите на Металург по кој знае кој пат покажаа дека се посилни и поголеми од сите проблеми, па така уште еднаш собраа сили и отпатуваа за Загреб, каде попладнево (19 часот) се среќаваат со хрватскиот...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Канал 5 | пред 6 дена

„Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место. -Целје е добра екипа со млади играчи, и играчи кои исто така имаат искуство....

Арпад Штербик На 1 јуни сакам сите да бидеме задоволни од сезоната

Арпад Штербик: На 1 јуни сакам сите да бидеме задоволни од сезоната

24 Ракомет | пред 6 дена

Екипата на Вардар и сезонава е фаворит за освојување на титулата во СЕХА-лигата, а се очекува и нов пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Повеќето ракометари се во одлична форма, но некако...

Целје стравува од Вардар Тие се шампиони и моќен колектив со силни играчи на сите позиции

Целје стравува од Вардар: Тие се шампиони и моќен колектив со силни играчи на сите позиции

Гол | пред 6 дена

Актуелниот шампион во СЕХА лигата, Вардар денес ќе го пречека тимот на Целје Пивоварна Лашко, кого го победи на првиот меч одигран на гости со 28-31. По дуелот со ПСЖ во рамки од Лигата на шампионите (ЛШ),...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Алсат-М | пред 6 дена

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Пост | пред 6 дена

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

Сарачевиќ Металург има фина екипица

Сарачевиќ: Металург има фина „екипица“

24 Ракомет | пред 6 дена

Ракометарите на Загреб загубија на последниот натпревар од Лигата на шампионите против Висла Плоцк, па ќе сакаат да ја искористат средбата со Металург во СЕХА Лигата, како добра подготовка за следниот...

Сухолезник Да се задржи Вардар под 30 гола

Сухолезник: Да се задржи Вардар под 30 гола

Sportmedia | пред 6 дена

Барселона викендов во Лигата на шампионите ја прекина победничката серија на европскиот првак Вардар, а вечерва (20:45 часот) Целје е екипата која ќе се обиде да го стори истото на регионалната сцена....

ЦРВЕНО ЦРНИТЕ НА ЧЕКОР ДО ПРВО МЕСТО  Вардар вечерва играат против Целје

ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ НА ЧЕКОР ДО ПРВО МЕСТО: „Вардар“ вечерва играат против „Целје“

Рипост | пред 6 дена

Ракометарите на „Вардар“ вечер го пречекуваат словенечкиот претставник „Целје“ во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде...

Металурзи се опарија

Металурзи се опарија

Флеш | пред 7 дена

Дали е ставен крај на напнатата ситуација од мината недела во Автокоманда или ова е само затишје пред нова бура, ќе дознаеме наскоро. Во меѓувреме ракометарите на Металург се „опарија“ и заминаа на мегдан...

Затишје пред нова бура или  Металурзи се опарија и заминаа на мегдан со Загреб

Затишје пред нова бура или…? Металурзи се опарија и заминаа на мегдан со Загреб

24 Ракомет | пред 7 дена

Дали е ставен крај на напнатата ситуација од мината недела во Автокоманда или ова е само затишје пред нова бура, ќе дознаеме наскоро. Во меѓувреме ракометарите на Металург се „опарија“ и заминаа на мегдан...

Ракометарите на Металург се смилуваа отпатуваа во Загреб

Ракометарите на Металург се смилуваа, отпатуваа во Загреб

Sportmedia | пред 7 дена

И покрај финансиските проблеми и натаму неподмирените долгови, ракометарите на тимот од Автокоманда ќе го одиграат утрешниот дуел со ППД Загреб во рамките на СЕХА-лигата. Штрајкот во Автокоманда е одложен....

Сарачевиќ Играме против Металург кој нема императив во СЕХА нашата цел е само победа

Сарачевиќ: Играме против Металург кој нема императив во СЕХА, нашата цел е само победа

Гол | пред една недела

Утре, екипата на ППД Загреб ќе го одигра првиот официјален меч пред својата публика во 2018 година. На гости кај хрватскиот прволигаш доаѓа Металург, кој загуби во Скопје во првиот меѓусебен меч во регионалната...

Целје форсира брз центар но ние сме спремни за таква игра

Целје форсира брз центар, но ние сме спремни за таква игра

Вечер Прес | пред една недела

Македонскиот ракометен шампион Вардар утре (20.30 часот) го пречекува тимот на Целје во рамките на Регионалната СЕХА Лига. . „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот во регионалното натпреварување,...

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

Sportmedia | пред една недела

Иван Чупиќ нема да биде во составот на Вардар за утрешната средба против Целје во рамките на СЕХА-лигата. Нема одмор за Вардар. По поразот од Барселона, македонскиот тим веќе го чекаат СЕХА-обврски. Раул...

Раул Гонзалес Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

Раул Гонзалес: Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

Sportmedia | пред една недела

Раул Гонзалес повикува на максимално внимание пред мечот на европскиот првак Вардар против Целје во рамките на СЕХА лигата. Раул Гонзалес повикува на максимално внимание пред мечот на европскиот првак...

Металург замина за Загреб

Металург замина за Загреб

РК Металург | пред една недела

Македонскиот вицешампион пред малку замина за Загреб, каде утре го чека средба со екипата на ППД Загреб. Се работи за натпревар од 14. коло на СЕХА-лигата, кој е закажан со почеток во 19 часот. Овие две...

Јања Војводиќ Дуелот од есенскиот дел против Целје ни е поука за утре

Јања Војводиќ: Дуелот од есенскиот дел против Целје ни е поука за утре

24 Ракомет | пред една недела

На пет кола до крајот на регуларниот дел од СЕХА-лигата, Вардар е убедливо на врвот со 12 победи и едно реми, а веќе е јасно дека актуелниот освојувач на трофејот ќе го брани истиот и годинава на фајнл-фор...

Раул Целје е добра екипа која игра брз центар нам ни требаат натпревари за да се воиграме

Раул: Целје е добра екипа која игра брз центар, нам ни требаат натпревари за да се воиграме

Гол | пред една недела

Утре, актуелниот шампион во СЕХА лигата, Вардар на домашен терен ќе го пречека Целје Пивоварна Лашко , кого го победи на претходните три меѓусебни дуели во регионалната лига. Тренерот на вардарци, Раул...

Раул Гонзалес Целје игра брз центар но подготвени сме за таква игра

Раул Гонзалес: Целје игра брз центар, но подготвени сме за таква игра

24 Ракомет | пред една недела

Утре во Скопје гостува екипата на Целје против која Вардар ќе одигра нов меч во СЕХА-лигата. Средбата почнува од 20:45 часот, а Вардар е фаворит за нов триумф и се очекува да нема никаков проблем за да...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност