Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Нетпрес | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

+Инфо | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Заедно со Чеферин во Скопје пристигнува и Ван Бастен

Заедно со Чеферин во Скопје пристигнува и Ван Бастен

Спортски | пред 6 дена

ФФМ во текот на вчерашниот ден објави дека во Скопје ќе пристигне претседателот на УЕФА, Александар Чеферин кој ќе присуствува на отварањето на сместувачкиот капацитет на модерниот тренинг центар „Петар...

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Пост | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Курир | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Вечер Прес | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Славниот Холандски фудбалер Марко Ван Бастен во Скопје

Славниот Холандски фудбалер Марко Ван Бастен во Скопје:

Радар | пред 6 дена

Делегации на УЕФА и ФИФА од утре ќе бидат гости на Фудбалската федерација на Македонија на официјалното отворање на новиот капитален проект во рамките на комплексот „Куќа на фудбалот“. Дел од делегацијата...

Ван Бастен ќе му прави друштво на Чеферин во Скопје

Ван Бастен ќе му прави друштво на Чеферин во Скопје!

Дерби | пред 6 дена

Фудбалската Федерација на Македонија во текот на вчерашниот ден детално објасни кој е поводот поради што Александар Чеферин ќе дојде во посета на македонската престолнина , а ова попладне соопшти дека...

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Слободен печат | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

И легендарниот Марко Ван Бастен ќе дојде во Скопје да го пофали Ѓорѓиоски

И легендарниот Марко Ван Бастен ќе дојде во Скопје да го пофали Ѓорѓиоски

Спорт 1 | пред 6 дена

Еден од најдобрите голгетери во историјата на фудбалот, Холанѓанецот Марко Ван Бастен, кој со Милан доминираше во 80-те и 90-те години од минатиот век, освојувајќи трофеи во ЛШ и на Апенините ќе дојде...

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА в четврток во Скопје

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА в четврток во Скопје

Сител | пред 6 дена

Марко Ван Бастен, легендарниот холандски фудбалер, сега во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

ФФМ работи согласно нејзината визија  Фудбалот на прво место  создаваме можности

ФФМ работи согласно нејзината визија: Фудбалот на прво место, создаваме можности

Фактор | пред 6 дена

Г. Филип Поповски-Генерален секретар во ФФМ Интензивно вложуваме во подобра фудбалска иднина! 1. На 15 февруари во рамките на куќата на фудбалот на ФФМ, свечено со присуство на Председателот на УЕФА, го...

Интензивно вложуваме во подобра фудбалска иднина Филип Поповски Генерален секретар во ФФМ

Интензивно вложуваме во подобра фудбалска иднина-Филип Поповски-Генерален секретар во ФФМ

Радар | пред 6 дена

На 15 февруари во рамките на куќата на фудбалот на ФФМ, свечено со присуство на Председателот на УЕФА, го отворате и делот планиран како сместувачки центар за фудбалери. Што се вклучува овој комплекс?...

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Рипост | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер Марко ван Бастен во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Марко ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Марко ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА во Скопје

Гол | пред 6 дена

Легендарниот холандски фудбалер, Марко ван Бастен ќе биде предводник на делегацијата на Светската Фудбалска федерација (ФИФА), која ќе пристигне во Македонија по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА

Марко Ван Бастен ќе ја предводи делегацијата на ФИФА

Sportmedia | пред 6 дена

Марко Ван Бастен, легендарниот холандски фудбалер, сега во улога на директор за технички развој во ФИФА, ќе ја предводи делегацијата на Светската куќа на фудбалот по повод отворањето на сместувачкиот капацитет...

Претседателот на УЕФА ќе гостува во Скопје на отворањето на новиот објект на ФФМ

Претседателот на УЕФА ќе гостува во Скопје на отворањето на новиот објект на ФФМ

Спорт Клуб | пред една недела

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот...

Чеферин на 15 февруари во Скопје

Чеферин на 15 февруари во Скопје

Алсат-М | пред една недела

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин на 15 февруари ќе престојува во Скопје, по повод отворањето на новата зграда во рамките на тренинг центарот „Петар Милошевски.“ Новиот објект кој е дел од комплексот...

Ѓорѓиоски и Чеферин ќе го отворат новиот капителен објект на ФФМ

Ѓорѓиоски и Чеферин ќе го отворат новиот капителен објект на ФФМ

МКД | пред една недела

Претседателот на европската куќа на фудбалот, Александар Чеферин ќе гостува во Скопје по повод свеченото пуштање во употреба на сместувачкиот капацитет од елитната академија кој се наоѓа во зградата на...

Претседателот на УЕФА в четврток доаѓа во Скопје

Претседателот на УЕФА в четврток доаѓа во Скопје

Top Sport | пред една недела

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, по повод официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“, в четврток ќе престојува во Скопје. Првиот човек на...

Претседателот на УЕФА  Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Претседателот на УЕФА, Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Канал 5 | пред една недела

Новиот капитален објект на ФФМ ќе биде пуштен во употреба в четврток на 15 февруари. Објектот во склоп на комплексот „Куќа на фудбалот“ во себе содржи сместувачки капацитет за учениците од ФФМ/УЕФА, елитната...

Чеферин ќе го отвори новиот капитален објект на ФФМ

Чеферин ќе го отвори новиот капитален објект на ФФМ

Вечер Прес | пред една недела

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот...

Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Слободен печат | пред една недела

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот...

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

Точка | пред една недела

По најавата за посетата на Александер Чеферин на македонската престолнина, Фудбалската Федерација на Македонија излезе и со поопширно објаснување за причината поради која претседателот на УЕФА ќе биде...

Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Чеферин гостин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Курир | пред една недела

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот...

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

ФФМ детално ја образложи посетата на Чеферин во Скопје

Дерби | пред една недела

По најавата за посетата на Александер Чеферин на македонската престолнина, Фудбалската Федерација на Македонија излезе и со поопширно објаснување за причината поради која претседателот на УЕФА ќе биде...

Чеферин доаѓа во Скопје  УЕФА со поддршка за ФФМ

Чеферин доаѓа во Скопје: УЕФА со поддршка за ФФМ

Скопје Инфо | пред една недела

Фудбалската Федерација на Македонија остави фантастичен впечаток во Европската куќа на фудбалот со одличната организација на европскиот Суперкуп кој се одржа во Скопје минатиот месец август, а сега овој...

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Радар | пред една недела

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот...

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Сител | пред една недела

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот...

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Александар Чеферин на отворањето на новиот капитален објект на ФФМ

Денар | пред една недела

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ќе го пречека Александар Чеферин, претседателот на УЕФА на официјалното отворање на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот...

Чеферин доаѓа во Скопје  УЕФА со поддршка за ФФМ

Чеферин доаѓа во Скопје: УЕФА со поддршка за ФФМ

Точка | пред една недела

Фудбалската Федерација на Македонија остави фантастичен впечаток во Европската куќа на фудбалот со одличната организација на европскиот Суперкуп кој се одржа во Скопје минатиот месец август, а сега овој...

Претседателот на УЕФА доаѓа во Скопје да го отвори интернатот во ФФМ

Претседателот на УЕФА доаѓа во Скопје да го отвори интернатот во ФФМ!

Спорт 1 | пред една недела

Претседателот на европската фудбалска унија (УЕФА), Словенецот Александар Чеферин в четврток ќе дојде во Скопје и заедно со првиот човек на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) заеднички ќе го отворат...

Чеферин доаѓа во Скопје  УЕФА со поддршка за ФФМ

Чеферин доаѓа во Скопје: УЕФА со поддршка за ФФМ

Дерби | пред една недела

Фудбалската Федерација на Македонија остави фантастичен впечаток во Европската куќа на фудбалот со одличната организација на европскиот Суперкуп кој се одржа во Скопје минатиот месец август, а сега овој...

Чеферин гостин на Ѓорѓиоски на отворањето на новата зграда на ФФМ

Чеферин гостин на Ѓорѓиоски на отворањето на новата зграда на ФФМ

Гол | пред една недела

Претседателот на Европската Фудбалската Федерација (УЕФА), Александер Чеферин ќе биде гостин во Македонија по повод отворањето на сместувачкиот капацитет во рамки на тренинг центарот „Петар Милошевски“ на 15 февруари.

Чеферин доаѓа на гости во Скопје  ФФМ ќе го пушти во употреба хотелот за младите селекции

Чеферин доаѓа на гости во Скопје, ФФМ ќе го пушти во употреба хотелот за младите селекции

Sportmedia | пред една недела

Фудбалската Федерација на Македонија во четврток ќе го промовира и пушти во употреба хотелот за младинските селекции, а гостин ќе биде првиот човек на УЕФА, Александер Чеферин Фудбалската Федерација на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност