Николовски  Тутунарите ќе добијат повисоки субвенции

Николовски: Тутунарите ќе добијат повисоки субвенции

Локално | пред 6 дена

Tутунарите ќе добиваат повисоки субвенции почнувајќи од реколтата 2017 година, информираше денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски. Тој рече дека се направени измени...

Тутунарите ќе добијат поголеми субвенции за новата реколта

Тутунарите ќе добијат поголеми субвенции за новата реколта

Точка | пред 6 дена

Владата на денешната седница во уредбата за директни плаќања за 2018 година ја дефинира висината на субвенциите за килограм предаден тутун. Со уредбата, почнувајќи од реколтата 2017 година, тутунарите...

Николовски најави повисоки субвенции за тутунарите

Николовски најави повисоки субвенции за тутунарите

Прес 24 | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

Николовски  Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Николовски: Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Слободен печат | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

Владата ги зголеми субвенциите за тутунопроизводителите

Владата ги зголеми субвенциите за тутунопроизводителите

Алсат-М | пред 6 дена

И покрај препораките на Светската здравствена организација да се лимитираат количините на произведен тутун, Владата ги зголеми субвенциите за тутунопроизводителите. Од Министерството за земјоделство велат...

Тутунарите ќе добијат поголеми субвенции за новата реколта

Тутунарите ќе добијат поголеми субвенции за новата реколта

Макфакс | пред 6 дена

Владата на денешната седница во Уредбата за директни плаќања за 2018 година, ја дефинираше висината на субвенциите за килограм предаден тутун. Со Уредбата, почнувајќи од реколтата 2017 година, тутунарите...

Николовски  Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Николовски: Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

A1on | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. „Владата...

За новата реколта тутунарите ќе добијат поголеми субвенции

За новата реколта тутунарите ќе добијат поголеми субвенции

Денар | пред 6 дена

Владата на денешната седница во уредбата за директни плаќања за 2018 година ја дефинира висината на субвенциите за килограм предаден тутун. Со уредбата, почнувајќи од реколтата 2017 година, тутунарите...

Николовски  Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Николовски: Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Канал 5 | пред 6 дена

Тоа, како што рече, на денешната прес-конференција е овозможено со прифаќањето на уредбата за директни плаќања за 2018 година донесена на денешната седница на Владата со која е дефинирано субвенцијата...

Повисоки субвенции за тутун за новата реколта

Повисоки субвенции за тутун за новата реколта

Бриф | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

Повисоки субвенции за тутун  законско укинување на евидентните листови

Повисоки субвенции за тутун, законско укинување на евидентните листови

МТВ 1 | пред 6 дена

Тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции. Владата воведува три нивоа на поддршка- 80 денари за прва класа, 70 за втора, проценетата трета и останатите класи од државната каса ќе се субвенционираат со...

Владата ги зголеми субвенциите за тутун

Владата ги зголеми субвенциите за тутун

Независен | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

Тутунарите ќе се офајдат   се зголемуваат субвенциите за тутун

Тутунарите ќе се офајдат – се зголемуваат субвенциите за тутун

Вечер Прес | пред 6 дена

Воведовме субвенционирање на три нивоа. Субвенцијата за прва класа тутун ќе изнесува 80 денари по килограм, што е прво ниво, за втора класа обезбедени се 70 денари, што е второ ниво, трето ниво на субвенционирање...

Николовски  Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Николовски: Поголеми субвенции за тутун за новата реколта...

Нова Македонија | пред 6 дена

Николовски: Поголеми субвенции за тутун за новата реколта Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјоделство,...

Повисоки субвенции за тутун за новата реколта

Повисоки субвенции за тутун за новата реколта

+Инфо | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

Николовски  Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Николовски: Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Сител | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

Владата донесе одлука да ги зголеми субвенциите за тутун

Владата донесе одлука да ги зголеми субвенциите за тутун

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

Тутунарите ќе добијат поголеми субвенции за новата реколта

Тутунарите ќе добијат поголеми субвенции за новата реколта

Вечер | пред 6 дена

Владата на денешната седница во Уредбата за директни плаќања за 2018 година, ја дефинираше висината на субвенциите за килограм предаден тутун. Со Уредбата, почнувајќи од реколтата 2017 година, тутунарите...

Николовски  Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Николовски: Поголеми субвенции за тутун за новата реколта

Пост | пред 6 дена

Почнувајќи од реколтата за 2017 година тутунарите ќе добиваат повисоки субвенции за килограм предаден тутун, најави денеска министерот за земјодлество, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. Тоа,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност