На 28 февруари почнува судењето за тортура на Љубе Бошкоски

На 28 февруари почнува судењето за тортура на Љубе Бошкоски

Макфакс | пред 6 дена

Иако по жалба на специјалното јавно обвинителство, обвинението за предметот „Тортура“ е во Апелационот суд, Основниот суд Скппје 1 од Скопје на 28 февруари го закажа првото рочиште во овој предмет, потврдија...

На 28 февруари почнува судењето за тортура на Љубе Бошкоски

На 28 февруари почнува судењето за тортура на Љубе Бошкоски

Точка | пред 6 дена

Иако по жалба на специјалното јавно обвинителство, обвинението за предметот „Тортура“ е во Апелационот суд, Основниот суд Скппје 1 од Скопје на 28 февруари го закажа првото рочиште во овој предмет, потврдија...

За 28 февруари закажано судењето за Тортура

За 28. февруари закажано судењето за „Тортура“

A1on | пред 6 дена

Кривичниот суд за 28 февруари го закажа судењето за случајот на СЈО „Тортура”, во кој се обинети поранешниот прв човек на единицата „Алфа” Ивица Антевски – Пуки и уште петмина припадници на единицата на...

Судењето за Тортура треба да почне на 28 февруари но се чека на Апелација

Судењето за „Тортура“ треба да почне на 28 февруари, но се чека на Апелација

Локално | пред 6 дена

Кривичниот суд Скопје за 28 февруари го закажа првото рочиште од судскиот процес за случајот „Тортура“ на СЈО, во кој на шестмина припадници на единицата „Алфа“ ќе им се суди за апсењето на лидерот на...

Судењето за Тортура закажано за 28 февруари

Судењето за „Тортура“ закажано за 28 февруари...

Нова Македонија | пред 6 дена

Судењето за „Тортура“ закажано за 28 февруари Кривичниот суд за 28 февруари го закажа судењето за случајот на СЈО „Тортура", во кој се обинети поранешниот прв човек на единицата „Алфа" Ивица Антевски -...

 Алфите на крајот на февруари влегуваат во судница за апсењето на Бошковски

„Алфите“ на крајот на февруари влегуваат во судница за апсењето на Бошковски

МКД | пред 6 дена

Поранешниот прв човек на единицата „Алфа" Ивица Антевски – Пуки и уште петмина припадници на единицата на крајот на февруари ќе седнат на обвинителна клупа за апсењето на поранешниот министер за внатрешни...

За 28 февруари закажано судењето за Тортура

За 28 февруари закажано судењето за „Тортура“

Алсат-М | пред 6 дена

Кривичниот суд за 28 февруари го закажа судењето за случајот на СЈО „Тортура”, во кој се обинети поранешниот прв човек на единицата „Алфа” Ивица Антевски – Пуки и уште петмина припадници на единицата на...

За 28 февруари закажано судењето за Тортура

За 28 февруари закажано судењето за „Тортура“

Независен | пред 6 дена

Кривичниот суд за 28 февруари го закажа судењето за случајот на СЈО „Тортура", во кој се обинети поранешниот прв човек на единицата „Алфа" Ивица Антевски - Пуки и уште петмина припадници на единицата на...

За 28 февруари закажано судењето за Тортура

За 28 февруари закажано судењето за „Тортура”

Слободен печат | пред 6 дена

Кривичниот суд за 28 февруари го закажа судењето за случајот на СЈО „Тортура”, во кој се обинети поранешниот прв човек на единицата „Алфа” Ивица Антевски – Пуки и уште петмина припадници на единицата на...

Тортура На 28 февруари почнува судењето за апсењето на Љубе Бошкоски

Тортура: На 28 февруари почнува судењето за апсењето на Љубе Бошкоски

Нова ТВ | пред 6 дена

Кривичниот суд за 28 февруари го закажа судењето за случајот на СЈО „Тортура”, во кој се обинети поранешниот прв човек на единицата „Алфа” Ивица Антевски – Пуки и уште петмина припадници на единицата на...

Судењето за Тортура на СЈО закажано за 28 февруари

Судењето за „Тортура“ на СЈО закажано за 28 февруари

еМАГАЗИН | пред 6 дена

Кривичниот суд за 28 февруари го закажа судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство, „Тортура", во кој се обинети поранешниот прв човек на единицата „Алфа", Ивица Антевски - Пуки и уште петмина...

На 28 февруари почнува судењето за тортура на Љубе Бошкоски

На 28 февруари почнува судењето за тортура на Љубе Бошкоски

Вечер | пред 6 дена

Иако по жалба на специјалното јавно обвинителство, обвинението за предметот „Тортура“ е во Апелационот суд, Основниот суд Скппје 1 од Скопје на 28 февруари го закажа првото рочиште во овој предмет, потврдија...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност