Криптовалути во Јужна Кореја нема да смее да има

Криптовалути во Јужна Кореја нема да смее да има

Интересно | пред 2 месеци

Јужна Кореја ќе преземе законси мерки за да го заштити финансискиот пазар, со тоа што законски ќе забрани тргување со криптовалути. Главната цел на одлуката е да се избегне нестабилноста со биткоинот.

Биткоин во Јужна Кореја ќе се забрани со закон

Биткоин во Јужна Кореја ќе се забрани со закон

Телефони | пред 2 месеци

Јужна Кореја ќе ги забрани криптовалутите , исто како што е забрането со закон и во Македонија. Целта за забраната е да ја исклучи несигурноста со биткоинот на финансискиот пазар. Само мал број на луѓе...

Му се гледа ли крајот на биткоинот

Му се гледа ли крајот на биткоинот?

Exclusive | пред 2 месеци

Во Јужна Кореја е во тек “војна” помеѓу службените власти и регулатори против криптовалутите и компаниите кои се занимаваат со нив. Претходно оваа недела беше објавена рација во шест најголеми менувачници...

На биткоинот му се гледа крајот   технолошки најразвиена земја планира забрана на тргување со криптовалути

На биткоинот му се гледа крајот - технолошки најразвиена земја планира забрана на тргување со криптовалути

Прес 24 | пред 2 месеци

“Властите во овој случај го третираат биткоинот и другите криптовалути како коцкање и сметаат дека во оваа област се случува нешто илегално”, изјавиле сопствениците на менувачниците кои се под истрага....

Путин  Битокоин  Сами сте си виновни

Путин: Битокоин? Сами сте си виновни

Република | пред 2 месеци

Рускиот претседател Владимир Путин се вклучи во дебатата за биткоинит. Тој истакна дека ќе биде потребна законска регулатива за криптовалутите, но, според него во моментов целиот ризик и одговорност ги...

Биткоинот пред целосен крах  Една од технолошки најразвиените земји планира да ги забрани криптовалутите

Биткоинот пред целосен крах: Една од технолошки најразвиените земји планира да ги забрани криптовалутите

Република | пред 2 месеци

Во Јужна Кореја е во тек “војна” помеѓу службените власти и регулатори против криптовалутите и компаниите кои се занимаваат со нив. Претходно оваа недела беше објавена рација во шест најголеми менувачници...

Кина планира да стави крај на копањето биткоин на нејзина територија

Кина планира да стави крај на копањето биткоин на нејзина територија

Off.net.mk | пред 2 месеци

Со тоа што 70 од глобалното копање биткоин отпаѓа на Кина, таа е најважната земјата за секојдневното функционирање и цена на крипто-валутата. Од ваква позиција Кина има намера да го укине копањето биткоин...

Јужна Кореја планира да забрани тргување со криптовалути

Јужна Кореја планира да забрани тргување со криптовалути

USB | пред 2 месеци

Во Јужна Кореја е во тек “војна” помеѓу службените власти и регулатори против криптовалутите и компаниите кои се занимаваат со нив. Претходно оваа недела беше објавена рација во шест најголеми менувачници...

Јужна Кореја најави забрана за тргување со крипто валути

Јужна Кореја најави забрана за тргување со крипто-валути

IT.mk | пред 2 месеци

Властите од Јужна Кореја објавија дека планираат да забранат тргување со крипто-валути. Главна причина за забраната е да се оневозможи неплаќањето на данок. Речиси веднаш по објавата, започна и падот на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност