BMW во 2017 продаде рекордни 2 08 милиони возила

BMW во 2017 продаде рекордни 2,08 милиони возила

USB | пред 2 месеци

BMW Group објави дека во годината зад нас оствариле рекордна продажба на возила, дури 2,08 милиони примероци од нивните модели. Во извештајот беа вброени автомобилите на BMW, Mini, Rolls Royce и BMW Motorrad....

BMW во 2017 продаде рекордни 2 08 милиони возила

BMW во 2017 продаде рекордни 2,08 милиони возила

Кајгана | пред 2 месеци

BMW Group објави дека во годината зад нас оствариле рекордна продажба на возила, дури 2,08 милиони примероци од нивните модели. Во извештајот беа вброени автомобилите на BMW, Mini, Rolls Royce и BMW Motorrad....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност