Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

USB | пред 2 месеци

Google избриша 60 игри од нивната апликација Play Store, од кои поголемиот дел беа наменети за деца, откако сигурносната фирма Check Point откри баг кој прикажувал порнографски содржини во игрите. Некои...

Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

Кајгана | пред 2 месеци

Google избриша 60 игри од нивната апликација Play Store, од кои поголемиот дел беа наменети за деца, откако сигурносната фирма Check Point откри баг кој прикажувал порнографски содржини во игрите. Некои...

Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

GSM | пред 2 месеци

Google избриша 60 игри од нивната апликација Play Store, од кои поголемиот дел беа наменети за деца, откако сигурносната фирма Check Point откри баг кој прикажувал порнографски содржини во игрите.. Некои...

Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

Google избриша 60 игри од Play Store поради порнографски реклами

Локално | пред 2 месеци

Google избриша 60 игри од нивната апликација Play Store, од кои поголемиот дел беа наменети за деца, откако сигурносната фирма Check Point откри баг кој прикажувал порнографски содржини во игрите. Некои...

Google Play Store поддршката доаѓа за нови Chromebooks

Google Play Store поддршката доаѓа за нови Chromebooks

Телефони | пред 2 месеци

Google продолжува со напорите да овозможи работа со апликациите, сервисите и игрите во PlayStore за Google Chromebook таблетите и на таа листа ќе додаде 10 нови модели со што ќе се збогати корисничкото...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност