Автомобил без управувач и педали

Автомобил без управувач и педали!?

Авто Плус | пред 3 дена

GM покажа внатрешност на своето идно автономно возило, без волан и педали Се претпоставува дека Националната управа за безбедност во сообраќајот (NHTSA) ќе ги одобри автономните автомобили за заедничко...

General Motors претстави автомобил без волан и педали

General Motors претстави автомобил без волан и педали

USB | пред 3 дена

Компанијата General Motors претстави самоуправувачки автомобил наречен Cruise AV кој е базиран на Chevrolet Bolt. Автомобилот се очекува да се појави на патиштата кон почетокот на 2019 година. Она по што...

Автомобил на  General Motors   без волан и педали

Автомобил на “General Motors” без волан и педали

За забава | пред 3 дена

Автомобилот кој се очекува да се појави на патиштата кон почетокот на 2019 година е изум на компанијата “General Motors”  и е самоуправувачки автомобил наречен “Cruise AV” кој е базиран на “Chevrolet Bolt”....

General Motors претстави автономен автомобил без волан и педала за гас

Иновативност | пред 3 дена

Нема да ви треба волан за да ги возите беспилотните автомобили од иднината. General Motors штотуку не донесе поблиску до таа иднина со својот Cruise AV. Автомобилот нема волан за управување, педали ни...

 General Motors  претстави автомобил без волан и педали

“General Motors” претстави автомобил без волан и педали

Точка | пред 3 дена

Компанијата “General Motors” претстави самоуправувачки автомобил наречен “Cruise AV” кој е базиран на “Chevrolet Bolt”. Автомобилот се очекува да се појави на патиштата кон почетокот на 2019 година. Она...

ГМ претстави автомобил без волан и педали

ГМ претстави автомобил без волан и педали

A1on | пред 4 дена

Компанијата Џенерал Моторс претстави самоуправувачки автомобил Круз АВ, базиран на Шевролет Болт. Автомобилто се очекува да се појави на патиштата на почетокот на 2019 година. Овој електричен автомобил...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност