Николоски  Само отворено ВМРО ДПМНЕ е рецепт за успех

Николоски: Само отворено ВМРО-ДПМНЕ е рецепт за успех

Прес 24 | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ е историски а и секако во дејствувањето на политичката партија секогаш била прозападна ориентирана политичка партија и претходно организација, која што се стремела за независна македонска држава...

Николоски  Доколку излезе надвор од рамките на ОН во спорот за името  Македонија е единствена која ќе загуби

Николоски: Доколку излезе надвор од рамките на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

Прес 24 | пред 2 месеци

Во интервју за телевизија Сител, еден од новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кажа дека партијата и историски, а и во дејствувањето како политичка партија секогаш била прозападно...

Николоски  Не треба да има мајоризација на малцинството над мнозинството и обратно

Николоски: Не треба да има мајоризација на малцинството над мнозинството и обратно

Фактор | пред 2 месеци

Александар Николоски, еден од тројцата нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека неговата партија секогаш се залагала за евроатлантски интеграции и се стремела за независна македонска држава која...

Николоски  Само отворено ВМРО ДПМНЕ е рецепт за успех

Николоски: Само отворено ВМРО-ДПМНЕ е рецепт за успех

Република | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ е историски а и секако во дејствувањето на политичката партија секогаш била прозападна ориентирана политичка партија и претходно организација, која што се стремела за независна македонска држава...

Николоски  Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името  Македонија е единствена која ќе загуби

Николоски: Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

Лидер | пред 2 месеци

Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ е Македонија час поскоро да стане членка на НАТО алијансата и час поскоро да почне преговори со ЕУ и успешно да ги заврши и стане членка на унијата, во интервју за телевизија Сител...

Николоски  Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името  Македонија е единствена која ќе загуби

Николоски: Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

Република | пред 2 месеци

Во интервју за телевизија „Сител“, еден од новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кажа дека партијата и историски, а и во дејствувањето како политичка партија секогаш била прозападно...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност