Како ракометните воини на чело со  Ел Команданте  ги скротија словенците

Како ракометните воини на чело со „Ел Команданте“ ги скротија словенците

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Најдобрите македонски ракометари долго чекаа и на крајот дочекаа за да им се одмаздат на Словенците за поразите во двата последни меча. Голема победа за Македонија на мечот со Словенија со 25:24, на стартот...

Голема победа за Македонија  Словенија падна во трилер мечот во Загреб

Голема победа за Македонија: Словенија падна во трилер мечот во Загреб

Прес 24 | пред 2 месеци

Голема победа за Македонија на мечот со Словенија со 25:24, на стартот на на Европското првенство, што е прв пат нашата репрезентација да победи на стартот. Најефикасен за Македонија беше Дејан Манасков...

МЕГАГАЛЕРИЈА   Црвено жолта тоа е боја за која живот даваме

МЕГАГАЛЕРИЈА: „Црвено-жолта тоа е боја за која живот даваме…“

Спорт М | пред 2 месеци

Голема победа за Македонија на мечот со Словенија со 25:24, на стартот на на Европското првенство, што е прв пат нашата репрезентација да победи на стартот.

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ  Словенија падна пред Македонската фаланга

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ: Словенија падна пред Македонската фаланга!

Infomax | пред 2 месеци

Најефикасен за Македонија беше Дејан Манасков со 8 голови, Кире Лазаров имаше 7 гола и беа најзаслужни за победата на Македонија. Голема победа за Македонија на мечот со Словенија со 25:24, на стартот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност