Јанушев ВМРО ДПМНЕ е најмоќната најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Прес 24 | пред 2 месеци

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните им ги честиташе новогодишните, божиќни празници и Василица, им...

Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ

Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Канал 5 | пред 2 месеци

Ја врати позицијата потпретседател на партијата, избра нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и нов состав на извршниот комитет во кој се најде и еден од реформаторите.  За новините во ВМРО-ДПМНЕ  во вестите ...

Јанушев Идеите на партиското раководство ќе бидат преточени во новиот статут на ВМРО

Јанушев: Идеите на партиското раководство ќе бидат преточени во новиот статут на ВМРО

Фокус | пред 2 месеци

Новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денес порача дека најголем дел од идеите на новото партиско раководство ќе бидат преточени во новиот статут на партијата. -Тоа нешто што последниот...

Што ќе значат кадровските смени во партиските органи на ВМРО ДПМНЕ

Што ќе значат кадровските смени во партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ?

24 вести | пред 2 месеци

Измени и модернизација на статутот на партијата ќе бидат главните цели на новиот кадровски состав во ВМРО-ДПМНЕ велат дел од новоизбраните членови кои добија важни функции во најголемата опозициска партија....

Јанушев ВМРО ДПМНЕ е најмоќната најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Република | пред 2 месеци

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните им ги честиташе новогодишните, божиќни празници и Василица, им...

Мицковски Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО

Мицковски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО

Фокус | пред 2 месеци

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Телма по изборот на нов Извршен комитет на партијата изјави дека не се кандидирал по налог и сугестија на поранешниот лидер Никола Груевски, туку на барање на...

Поранешните функционери на ВМРО без коментар за промените во партијата

Поранешните функционери на ВМРО без коментар за промените во партијата

Алсат-М | пред 2 месеци

Блиските луѓе на поранешниот лидер на ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоски, Илија Димовски, Трајко Вељановски, Никола Поповски, денеска одбија да зборуваат и да објаснат за тоа која ќе биде нивната улога во...

Митко Јанчев Александар Николовски и Владо Мисајловски  потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски – потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Канал 5 | пред 2 месеци

Сето ова , вели лидерот Христијан Мицковски е во насока на брзо преструктуирање на партијата и застанување на здрави нозе со цел издејствување на предвремени избори и водство на следна влада. За потпретседатели...

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски, исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф | пред 2 месеци

Oткако  Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет на опозициската партија се потврдија шпекулациите дека од ова партиско тело ќе бидат „исфрлени“ тие што се спротиставија на изборот на...

ВМРО ДПМНЕ со нов ИК генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ со нов ИК, генерален секретар и потпретседатели

Канал 5 | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа за нов генерален секретар на партијата го избра поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев, а за потпретседатели Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо...

ВМРО ДПМНЕ со нов ИК генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ со нов ИК, генерален секретар и потпретседатели

Алсат-М | пред 2 месеци

Со изборот на новиот состав на Извршниот комитет, опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги почна активностите за промени во партијата, најавени по именувањето на Христијан Мицкоски за партиски лидер. Централниот комитет...

Мицковски има амнезија не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО ДПМНЕ

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Локално | пред 2 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во вечерашното интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ...

Нов генерален сектретар на ВМРО ДПМНЕ е Игор Јанушев ова се тројцата потпретседатели и новиот ИК

Нов генерален сектретар на ВМРО-ДПМНЕ е Игор Јанушев, ова се тројцата потпретседатели и новиот ИК

Вести24 | пред 2 месеци

ечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Порталот Курир кој е близок до опозициската партија го објави новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Нов генерален...

Мицкоски Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО ДПМНЕ во периодот кој доаѓа

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот кој доаѓа

Лидер | пред 2 месеци

Во интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата, Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николоски, долго време имаат...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Лидер | пред 2 месеци

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Вчера вечер во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Новиот список со имиња е спој...

Николовски Јанчев и Мисајловски  нови потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Николовски, Јанчев и Мисајловски – нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес | пред 2 месеци

Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, го направиот првиот покрупен чекор од кога е на функција со тоа што го избра тимот со кој ќе ја раководи опозициската партија, особено со новиот Извршен...

Дали Мицкоски екипираше јаки кадри во новата структура на ВМРО ДПМНЕ

Дали Мицкоски екипираше јаки кадри во новата структура на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор | пред 2 месеци

Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, го направиот првиот покрупен чекор од кога е на функција со тоа што го избра тимот со кој ќе ја раководи опозициската партија, особено со новиот Извршен...

Мицковски ги откачи противниците на Груевски од раководството на партијата

Мицковски ги откачи противниците на Груевски од раководството на партијата

Локално | пред 2 месеци

Јанушев генерален секретар, Николоски, Мисајлоски и Јанчев потпретседатели, „бунтовниците во аут“ ВМРО-ДПМНЕ со нови сили во Извршниот комитет да издејствува предвремени парламентарни избори и да ја формира...

Мицкоски Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

Мицкоски: Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на седницата на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе имаат позитивен...

Николовски Јанчев и Мисајловски нови потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Николовски, Јанчев и Мисајловски, нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

Поранешниот директор на ЈСП, Скопје, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. За потпретседатели на партијата се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нови членови на Извршниот комитет (ИК). Во ИК на најголемата опозициона партија влегоа претседателите на општински комитети во Штип, Охрид и Кисела Вода, Иван Јорданов...

Поранешниот директор на ЈСП избран за нов генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ

Поранешниот директор на ЈСП избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелно24 | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев, е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. Јанушев беше споменат во бомбите на СДСМ...

Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелно24 | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројцата потпретседатели на партијата. Мицкоски во согласност со очекувањата предложи повеќе...

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелно24 | пред 2 месеци

Актерот Тони Михајловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унијата на жените, Даниела Рангелова, и претседателот...

Мицкоски Очекувам најдоцна до февруари да заврши процесот за промена на статуто на ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски: Очекувам најдоцна до февруари да заврши процесот за промена на статуто на ВМРО-ДПМНЕ

Прес 24 | пред 2 месеци

Во вечерашното интервју на телевизија Телма , претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот на партијата има еден претходен процес, а тоа е процес кога мора да имаме одредена...

Мисајловски Јанчев и Николовски потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Мисајловски, Јанчев и Николовски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелно24 | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар...

Мицкоски Статутот ќе се менува  членовите ќе одлучуваат

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

Вечер | пред 2 месеци

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата. Во вечерашното интервју...

Мицковски има амнезија не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО ДПМНЕ

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус | пред 2 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вечерва во интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ беше...

Мицкоски Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи

Мицкоски: Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи

МКД | пред 2 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, новите членови на Извршниот комитет на партијата, вечерва кажа дека тие се силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските...

Мицкоски Има простор за зголемување на ИК со нови членови

Мицкоски: Има простор за зголемување на ИК со нови членови

Нетпрес | пред 2 месеци

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите...

Избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ ги нема Димовски Милошоски и Вељаноски

Избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, ги нема Димовски, Милошоски и Вељаноски

МКД | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав веќе ги нема пратениците Илија Димовски, Антонијо Милошоски, како и поранешниот...

Мицкоски Новите потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ се силно мотивирани луѓе кои ќе додадат вредност на партијата

Мицкоски: Новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ се силно мотивирани луѓе, кои ќе додадат вредност на партијата

Прес 24 | пред 2 месеци

Во интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата, Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николоски, долго време имаат...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Точка | пред 2 месеци

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, ги опиша членовите...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Макфакс | пред 2 месеци

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски ги опиша членовите...

ВМРО ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Нетпрес | пред 2 месеци

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва...

Мицкоски Новиот ИК со силно мотивирани лица

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на вечерашната седница на Централниот комитет...

СОСТАВ НА ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ НА ВМРО ДПМНЕ

СОСТАВ НА ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ НА ВМРО ДПМНЕ

Флеш | пред 2 месеци

Мицкоски кажа дека вицепремиерот Бујар Османи не го контактирал за да има средба околу спорот со името, иако тоа го најави. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев. Потпретседатели се Митко...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Бриф | пред 2 месеци

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Новиот список со имиња е спој на млади и искусни...

Мицкоски Ова е првичната структура на Извршниот Комитет постои простор за негово зголемување со нови членови

Мицкоски: Ова е првичната структура на Извршниот Комитет, постои простор за негово зголемување со нови членови

Флеш | пред 2 месеци

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите...

ВМРО ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели...

Нова Македонија | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски,...

Мицкоски Новиот ИК со силно мотивирани лица

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица

Канал 5 | пред 2 месеци

- Станува збор за силно мотивирани индивидуи, луѓе кои поголем дел од својот живот поминале во партиските структури и искусни политичари, така што во периодот што следи, убеден сум, да не бидам претенциозен,...

Јанушев генерален секретар Николоски Мисајлоски и Јанчев потпретседатели  бунтовниците во аут

Јанушев генерален секретар, Николоски, Мисајлоски и Јанчев потпретседатели, „бунтовниците во аут“

24 вести | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ со нови сили во Извршниот комитет да издејствува предвремени парламентарни избори и да ја формира идната Влада. Ова е очекувањето на  лидерот на партијата, Христијан Мицковски, по седницата...

 Во живо ВМРО ДПМНЕ го избра новиот Извршен комитет

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот Извршен комитет

Макфакс | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на партијата. топ-тема

ВО ЖИВО Изјава на Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

A1on | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа состанок на Централниот комитет на кои што избра потпретседатели и нов генерален секретар на партијата . За потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни и силно мотивирани

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни и силно мотивирани

Локално | пред 2 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, новите членови на Извршниот комитет на партијата, вечерва ги нарече силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Фактор | пред 2 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе додадат вредност во партијата и се мотивирани. „Станува...

Мисајловски Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Мисајловски, Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар...

Мицкоски Новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ е со силно мотивирани лица

Мицкоски: Новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ е со силно мотивирани лица

Независен | пред 2 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата избран на вечерашната седница на Централниот комитет (ЦК) го сочинуваат силно мотивирани...

Мицкоски Димоски и Милошоски се перфектни луѓе ама веќе не се во Извршниот комитет

Мицкоски: Димоски и Милошоски се перфектни луѓе ама веќе не се во Извршниот комитет

+Инфо | пред 2 месеци

Изборот на новите членови на Извршниот комитет и на потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ е на претседателот на партијата Христијан Мицкоски. - Централниот комитет ги усвои речиси едногласно, со еден глас против....

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски избран нов Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран нов Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | пред 2 месеци

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, екс градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унија на жени, Даниела Рангелова и претседателот...

Мицкоски Ова е првичната структура на Извршниот Комитет постои простор за негово зголемување

Мицкоски: Ова е првичната структура на Извршниот Комитет, постои простор за негово зголемување

Прес 24 | пред 2 месеци

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите...

Михајловски Славевски Ѓорчев Трајановски во новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Михајловски, Славевски, Ѓорчев, Трајановски во новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

A1on | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра составот на новиот Извршен комитет на партијата. Членови на Извршниот комитет на партијата се Иван Јорданов, Кирил Пецаков, Орце Ѓорѓиевски, Владимир...

Ѓорчев од привремен стана траен координатор избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Ѓорчев од привремен стана траен координатор, избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ ја врати позицијата потретседател на партијата и вечерва избра тројца потпретседтели: Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Во игра за потпретседател беше и Влатко Ѓорчев,...

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК па кажа дека се перфектни луѓе

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК, па кажа дека се перфектни луѓе

Фокус | пред 2 месеци

Во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема место за Илија Димовски и Антонијо Милошоски. Претседателот на партијата и предлагач на Извршниот комитет, Христијан Мицковски по завршување на...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Вечер Прес | пред 2 месеци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои како што пренесува фактор.мк, вели дека се луѓе кои ќе додадат вредност во...

Газдата на Кожувчанка  потпретседател на ВМРО ДПМНЕ

Газдата на Кожувчанка - потпретседател на ВМРО ДПМНЕ

Независен | пред 2 месеци

Митко Јанчев, газда на Кожувчанка и актуелен градоначалник на Кавадарци, е нов потпретседател на ВМРО ДПМНЕ. Покрај него, потпретседателска функција ќе имаат и Владо Мисајловски, поранешен министер за...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ наскоро ќе застане на здрави нозе и ќе ја формира следната Влада

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе застане на здрави нозе и ќе ја формира следната Влада

Прес 24 | пред 2 месеци

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Вечер | пред 2 месеци

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски ги опиша членовите...

Мицкоски Статутот ќе се менува  членовите ќе одлучуваат

Мицкоски: Статутот ќе се менува – членовите ќе одлучуваат

Република | пред 2 месеци

Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот на партијата има еден претходен процес, а тоа е процес кога мора да имаме одредена...

Избран новиот извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Избран новиот извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци...

Мицковски Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи

Мицковски: Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи

Фокус | пред 2 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски по заршувањето на Централниот комитет на партијата на кој беа избрани новите членови на Извршниот комитет рече дека тие ќе дадат дополнителна вредност на...

ВМРО ДПМНЕ избра ново раководство ги нема Димовски Милошоски и Вељаноски

ВМРО-ДПМНЕ избра ново раководство, ги нема Димовски, Милошоски и Вељаноски

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николоски се избрани за партиски потпретседатели, јавуваат дел од...

ВМРО ДПМНЕ го избра новото партиско раководство

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство. Централниот комитет на партијата вечерва му ја даде довербаа на екс директорот на ЈСП...

ВМРО ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Канал 5 | пред 2 месеци

Одлуката е донесена вечерва на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на која се избрани и нови членови на Извршниот комитет. Членови на ИК се претседателите на општински комитети на партијата во Штип, Охрид...

Тројца потпретседатели нов состав на ИК ВМРО ДПМНЕ кадровски се освежи

Тројца потпретседатели, нов состав на ИК- ВМРО- ДПМНЕ кадровски се освежи

Алфа | пред 2 месеци

ВМРО ДПМНЕ доби нов состав на Извршниот комитет, тројца потпретседатели и нов Генерален секретар. ВМРО ДПМНЕ доби нов состав на Извршниот комитет, тројца потпретседатели и нов Генерален секретар. Централниот...

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Точка | пред 2 месеци

Актерот Тони Михајловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унијата на жените, Даниела Рангелова, и претседателот...

Мицкоски Статутот ќе се менува  членовите ќе одлучуваат

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

Весник | пред 2 месеци

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата. Во вечерашното интервју...

Ова се имињата кои влегоа во Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Ова се имињата кои влегоа во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на лидерот,  Христијан Мицкоски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети, Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид...

Мисајловски Јанчев и Николовски потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Мисајловски, Јанчев и Николовски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

A1on | пред 2 месеци

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски. Владо Мисајловски е поранешен министер за транспорт и врски,...

Неколкумина нови лица ВМРО ДПМНЕ го избра новиот ИК

Неколкумина нови лица: ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот ИК

ТВ Нова | пред 2 месеци

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Новиот список со имиња е спој на млади и искусни...

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО ДПМНЕ

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани Владо Мисајловски,...

Мицкоски Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе кои ќе додадат вредност во самата ВМРО ДПМНЕ ВО ЖИВО

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ (ВО ЖИВО)

Република | пред 2 месеци

Во интервју на телевизија Телма претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николоски долго време имаат поминато...

Рангелова не ги видела предлозите Маневски не коментира пред ЦК

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред ЦК

Макфакс | пред 2 месеци

Започна заседавањето на Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се очекува избрани нови членови на Извршниот комитет.  Пред почетокот на седницата членовите не сакаа да коментираат околу изборот на...

Рангелова не ги видела предлозите Маневски не коментира пред Централниот комитет

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред Централниот комитет

A1on | пред 2 месеци

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се бираат нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаат да коментираат околу изборот на новото раководство....

 Во живо Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на партијата. извор: Makfax

Михајловски Славевски Ѓорчев Трајановски во Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Михајловски, Славевски, Ѓорчев, Трајановски во Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра составот на новиот Извршен комитет на партијата. Членови на Извршниот комитет на партијата се Иван Јорданов, Кирил Пецаков, Орце Ѓорѓиевски, Владимир...

Митко Јанчев сопственикот на Кожувчанка  нов адут ВМРО ДПМНЕ

Митко Јанчев, сопственикот на „Кожувчанка“, нов адут ВМРО-ДПМНЕ

+Инфо | пред 2 месеци

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци и сопственикот и управител на „Кожувчанка“, првата приватна компанија за производство на вода во Македонија, вечерва избран за еден од тројцата потпретседатели...

Мисајловски Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Мисајловски, Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар...

ВМРО ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Алсат-М | пред 2 месеци

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва...

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Инфо Центар | пред 2 месеци

Мицкоски во согласност со очекувањата предложи повеќе нови кадри како дел од неговиот план за модернизација на партијата, а во новото раководство ги изостави Антонио Милошевски и Илија Димовски, кои беа...

ВМРО ДПМНЕ избра генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ избра генерален секретар и потпретседатели

Фактор | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Тој беше избран на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели се избрани...

Јанушев генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ избрани и потпретседатели

Јанушев генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, избрани и потпретседатели

Вечер Прес | пред 2 месеци

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, за генерален секретар на партијата е избран поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев. За потпретседатели се избрани екс министерот...

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски избран нов Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран нов Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер | пред 2 месеци

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, екс градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унија на жени, Даниела Рангелова и претседателот...

ВМРО ДПМНЕ ќе бира нови членови за во Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе бира нови членови за во Извршниот комитет

Фактор | пред 2 месеци

На седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва треба да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет. Членовите ги номинира лидерот на партијата, а ги избира ЦК. ВМРО-ДПМНЕ треба да избере...

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Локално | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на претседателот Христијан Мицковски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од...

Игор Јанушев нов ген сек на ВМРО ДПМНЕ

Игор Јанушев нов ген-сек на ВМРО ДПМНЕ

Независен | пред 2 месеци

Поранешниот директор на „ЈСП Скопје“, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, беше одлучено на денешниот состанок на Централниот комитет (ЦК) на партијата. Координаторорт на пратеничката...

Ѓорчев од привремен стана траен координатор избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Ѓорчев од привремен стана траен координатор, избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ ја врати позицијата потретседател на партијата и вечерва избра тројца потпретседтели: Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Во игра за потпретседател беше и Влатко Ѓорчев,...

Ова се членовите на новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Ова се членовите на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер | пред 2 месеци

Членови на ИК се тројца претседатели на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода. За членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, како што дознава КУРИР се избрани...

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Имињата на новите членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на претседателот Христијан Мицковски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од...

ОФИЦИЈАЛНО Јанушев нов генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ  познати имињата на новите 3 потпретсесатели

ОФИЦИЈАЛНО: Јанушев нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ - познати имињата на новите 3 потпретсесатели

Прес 24 | пред 2 месеци

Игор Јанушев ќе биде новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ одлуќи денеска ЦК на партијата. Екс директорот на ЈСП доаѓа на местото на Мицкоски кој стана претседател на партијата. Јанушев му беше подсекретар...

ВМРО ДПМНЕ Димовски и Милошоски во аут Јанушев нов генерален секретар

ВМРО-ДПМНЕ: Димовски и Милошоски во аут, Јанушев нов генерален секретар?

+Инфо | пред 2 месеци

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се избираат нови членови на Извршниот комитет. Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, новинарски екипи ги очекуваат резултатите од седницата. Пред настанот,...

Ова е новиот ген сек на ВМРО ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

Ова е новиот ген-сек на ВМРО-ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

Вечер | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани Владо Мисајловски,...

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО ДПМНЕ

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Точка | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани екс министерот...

Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ Димовски и Милошоски во аут

Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Димовски и Милошоски во аут?

+Инфо | пред 2 месеци

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се избираат нови членови на Извршниот комитет. Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, новинарски екипи ги очекуваат резултатите од седницата. Пред настанот,...

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО ДПМНЕ

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани екс министерот...

Рангелова не ги видела предлозите Маневски не коментира пред ЦК

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред ЦК

Точка | пред 2 месеци

Започна заседавањето на Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се очекува избрани нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаа да коментираат околу изборот на...

 Во живо ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Макфакс | пред 2 месеци

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. топ-тема

ВО ЖИВО ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

A1on | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избира нови членови на Извршниот комитет на партијата.

Јанушев ген сек Николоски Мисајловски и Јанчев потпретседатели

Јанушев ген. сек. Николоски, Мисајловски и Јанчев потпретседатели

24 вести | пред 2 месеци

Игор Јанушев нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски потпретседатели, потврдува за тв 24 висок партиски функционер од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски Бројот на членови на ИК ќе се проширува

Мицкоски: Бројот на членови на ИК ќе се проширува

Нова ТВ | пред 2 месеци

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите...

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

За Се | пред 2 месеци

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унијата на жените, Даниела Рангелова, и претседателот...

Рангелова не ги видела предлозите Маневски не коментира пред ЦК

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред ЦК

Вечер | пред 2 месеци

Започна заседавањето на Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се очекува избрани нови членови на Извршниот комитет.  Пред почетокот на седницата членовите не сакаа да коментираат околу изборот на...

Нема место за Димовски и Милошовски во Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Нема место за Димовски и Милошовски во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Радар | пред 2 месеци

Местата во новиот Извршен комитет во ВМРО-ДПМНЕ ќе ги задржат Влатко Ѓорчев, Александар Николоски, Александар Георгиев, Коце Трајановски, како и некои од лицата што влегоа во највисокот партиско тело во...

ПРОМЕНИТЕ ВО СТАТУТОТ ДО КРАЈОТ НА ФЕВРУАРИ Очекувам до крајот на овој месец евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот на ВМРО ДПМНЕ

ПРОМЕНИТЕ ВО СТАТУТОТ ДО КРАЈОТ НА ФЕВРУАРИ: Очекувам до крајот на овој месец, евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот на ВМРО-ДПМНЕ!

Infomax | пред 2 месеци

Мицкоски кажа дека изборот на лидер не е дел кој треба да се менува во статутот, тој секако е демократски според него. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

ПРВО ИНТЕРВЈУ ПО ФОРМИРАЊЕТО НА НОВИОТ ТИМ Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО ДПМНЕ во периодот кој доаѓа

ПРВО ИНТЕРВЈУ ПО ФОРМИРАЊЕТО НА НОВИОТ ТИМ: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот кој доаѓа!

Infomax | пред 2 месеци

Тој кажа дека ова го очекува како човек кој што ги предложил, бидејќи во периодот кој што следува ВМРО-ДПМНЕ мора да застане против штетните политики на актуелната власт предводена од СДСМ, на сите полиња....

Мицкоски Ова е првичната структура на Извршниот Комитет постои простор за негово зголемување со нови членови

Мицкоски: Ова е првичната структура на Извршниот Комитет, постои простор за негово зголемување со нови членови

Република | пред 2 месеци

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Весник | пред 2 месеци

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски ги опиша членовите...

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално | пред 2 месеци

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори....

Мицкоски Нема никакво влијание од Груевски ниту списоци на неподобни за ИК

Мицкоски: Нема никакво влијание од Груевски, ниту списоци на неподобни за ИК

Пост | пред 2 месеци

Новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски демантира дека постојат какви било црни листи на непосакувани и неподобни партиски членови во новиот Извршен Комитет и секакво влијание од почесниот...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО ДПМНЕ

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелно24 | пред 2 месеци

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“...

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус | пред 2 месеци

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори....

ВМРО ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

Актуелно24 | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

 Во живо Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Весник | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на партијата. извор: Makfax

Мисајловски Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Мисајловски, Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Весник | пред 2 месеци

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар...

 Во живо ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Вечер | пред 2 месеци

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. извор: Makfax

 Во живо ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Точка | пред 2 месеци

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата.

Мицкоски го реформира ВМРО ДПМНЕ со нови лица во ИК нови потпретседатели и генерален секретар

Мицкоски го реформира ВМРО ДПМНЕ со нови лица во ИК, нови потпретседатели и генерален секретар

Ако | пред 2 месеци

,,Станува збор за силно мотивирани индивидуи, луѓе кои поголем дел од својот живот поминале во партиските структури и искусни политичари, така што во периодот што следува, убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ  ќе...

ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе избира нови членови на Извршниот комитет

A1on | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет. Извршниот комитет е политичко-извршен орган на Централниот...

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски избран нов Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран нов Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Весник | пред 2 месеци

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, екс градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унија на жени, Даниела Рангелова и претседателот...

Вечерва треба да се изберат нови членови на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Вечерва треба да се изберат нови членови на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Вечер | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

Мицковски ги остава во Извршниот комитет Ѓорчев Николовски Трајановски Димитирев им нуди место на Попоски и Богданов а генсек бира меѓу Мисајловски и Јанушев

Мицковски ги остава во Извршниот комитет Ѓорчев, Николовски, Трајановски, Димитирев, им нуди место на Попоски и Богданов, а генсек бира меѓу Мисајловски и Јанушев

Фокус | пред 2 месеци

Од досегашните членови, местата во новиот Извршен комитет во ВМРО-ДПМНЕ ќе ги задржат Влатко Ѓорчев, Александар Николоски, Александар Георгиев, Коце Трајановски, како и некои од лицата што влегоа во највисокот...

Мицкоски влече кадровски потези  бунтовниците не се поканети на состанокот

Мицкоски влече кадровски потези, „бунтовниците“ не се поканети на состанокот

24 вести | пред 2 месеци

Партиски комбинаторики и калкулации пред вечерашниот состанок на кој Mицкоски ќе ги повлече првите кадровски потези во ВМРО-ДПМНЕ- Игор Јанушев или Валдо Mисајловски, според партиски извори се опции на...

Избран новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ Милошоски и Димовски не се дел од него

Избран новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ, Милошоски и Димовски не се дел од него

Нова ТВ | пред 2 месеци

Во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва беше избран новиот Извршен комитет на партијата. За нов генерален сектретар со одлука на ЦК е назначен Игор Јанушев, кој до неодамна беше директор на ЈСП....

Ова се членовите на новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Ова се членовите на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Весник | пред 2 месеци

Членови на ИК се тројца претседатели на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода. За членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, како што дознава КУРИР се избрани...

Мицкоски порача дека новиот ИК ќе ја застане на нозе партијата Димовски и Милошоски ги исклучи иако се прекрасни

Мицкоски порача дека новиот ИК ќе ја застане на нозе партијата, Димовски и Милошоски ги исклучи иако се прекрасни

Пост | пред 2 месеци

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, ги опиша членовите...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ Ова се новите имиња

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се новите имиња

Република | пред 2 месеци

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е...

Ова е новиот ген сек на ВМРО ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

Ова е новиот ген-сек на ВМРО-ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

Весник | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани Владо Мисајловски,...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Сител | пред 2 месеци

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Новиот список со имиња е спој на млади и искусни партиски кадри. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е...

Митко Јанчев Владо Мисајловски и Александар Николовски нови потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николовски нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Република | пред 2 месеци

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски. За генерален секретар на партијата е избран Игор Јанушев....

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО ДПМНЕ

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Весник | пред 2 месеци

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани екс министерот...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Р.С. Европа | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва се очекува да одржи седница на Централниот комитет на која траба да бидат избрани нови членови на Извршниот комитет. Засега нема информации колку од актуелните членови на Извршниот комитет...

Рангелова не ги видела предлозите Маневски не коментира пред ЦК

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред ЦК

Весник | пред 2 месеци

Започна заседавањето на Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се очекува избрани нови членови на Извршниот комитет.  Пред почетокот на седницата членовите не сакаа да коментираат околу изборот на...

Тони Михајловски Влатко Ѓорчев Коце Трајановски Трајко Славески и реформаторот Богданов се дел од новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, Трајко Славески и реформаторот Богданов се дел од новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Пост | пред 2 месеци

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унијата на жените, Даниела Рангелова, претседателот...

Мицкоски потврди Нов ген сек е Јанушев потпретседатели Мисајловски Јанчев и Николоски

Мицкоски потврди: Нов ген-сек е Јанушев, потпретседатели Мисајловски, Јанчев и Николоски

Пост | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа состанок на Централниот комитет на кои што избра потпретседатели и нов генерален секретар на партијата. За потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

News 24 | пред 2 месеци

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Нетпрес | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

Милошоски и Димовски ни во ИК ни во прегратката на Мицкоски

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

DW | пред 2 месеци

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Бриф | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет. Извршниот комитет е политичко-извршен орган на Централниот...

ИЗБРАН ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ НА ВМРО ДПМНЕ Ова е новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

ИЗБРАН ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ НА ВМРО-ДПМНЕ: Ова е новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ и тројцата потпретседатели!

Infomax | пред 2 месеци

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. : Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава...

ИЗБРАН ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ НА ВМРО ДПМНЕ Ова е новиот ИК на ВМРО ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

ИЗБРАН ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ НА ВМРО-ДПМНЕ: Ова е новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ и тројцата потпретседатели!

Infomax | пред 2 месеци

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. : Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава...

 Во живо ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Весник | пред 2 месеци

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. извор: Makfax

Јанушев е новиот ген сек Николовски Мисајловски и Јанчев се потпретседатели

Јанушев е новиот ген-сек, Николовски, Мисајловски и Јанчев се потпретседатели

Пост | пред 2 месеци

Игор Јанушев новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски потпретседатели, потврдува за „post.mk“ висок партиски функционер од ВМРО-ДПМНЕ. Членови...

Милошоски и Димовски ни во ИК ни во прегратката на Мицкоски

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Локално | пред 2 месеци

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет...

Нова Македонија | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет....

Вечерва треба да се изберат нови членови на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Вечерва треба да се изберат нови членови на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Весник | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

Јанушев генерален секретар избрани и потпретседатели на ДПМНЕ Димовски и Милошоски аут

Јанушев генерален секретар, избрани и потпретседатели на ДПМНЕ, Димовски и Милошоски „аут“?

ТВ 21 | пред 2 месеци

Игор Јанушев, поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, е новиот Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ,  одлучено е на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели на партијата...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО ДПМНЕ

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

A1on | пред 2 месеци

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Илија Димовски, тие воопшто...

ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Лидер | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

ВМРО ДПМНЕ избира ново раководство  Вечерва Централен комитет на партијата

ВМРО-ДПМНЕ избира ново раководство - Вечерва Централен комитет на партијата

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for ВМРО-ДПМНЕ избира ново раководство - Вечерва Централен комитет на партијата

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО ДПМНЕ

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | пред 2 месеци

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Алсат-М | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет. Извршниот комитет е политичко-извршен орган на Централниот...

ВМРО ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

A1on | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе избира нов Извршен комитет

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе избира нов Извршен комитет

Канал 5 | пред 2 месеци

Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира Централниот комитет . Со изборот на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сè поизвесно е дека ќе бидат предложени и повеќе...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нов извршен комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нов извршен комитет

24 вести | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечерва  ќе го избира новиот извршен комитет на партијата. Според информациите, претходно ќе биде свикaн Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата....

ВМРО ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

Макфакс | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата , а ги избира ЦК. Со...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО ДПМНЕ

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Точка | пред 2 месеци

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“,...

ВМРО ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

Локално | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО ДПМНЕ

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер | пред 2 месеци

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“...

ВМРО ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

Точка | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

Потписниците не отвореното писмо во ВМРО ДПМНЕ не се повикани на седницата на ЦК на која треба да се избере новио ИК

Потписниците не отвореното писмо во ВМРО-ДПМНЕ не се повикани на седницата на ЦК на која треба да се избере новио ИК

Телма | пред 2 месеци

Никој од потписниците на отвореното писмото во ВМРО-ДПМНЕ кои бараа одлагање на последниот партиски конгрес, не се повикани на седницата на Централниот комитет која треба да се одржи вечерва а на која...

ВМРО ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ бира нови членови на Извршниот комитет

Вечер | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата , а ги избира ЦК. Со...

ВМРО ДПМНЕ денеска избира нов Извршен комитет

ВМРО-ДПМНЕ денеска избира нов Извршен комитет

Прес 24 | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата. Според информациите, предходно ќе биде свикaн Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата. Се...

ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Сител | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нов Извршен комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нов Извршен комитет

МТВ 1 | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата. Според информациите, предходно ќе биде свикaн Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата. Според...

ВМРО ДПМНЕ ЌЕ ДОБИЕ НОВ ИЗВРШЕН КОМИТЕТ Вечерва ќе се бира новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ДОБИЕ НОВ ИЗВРШЕН КОМИТЕТ: Вечерва ќе се бира новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Infomax | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

За Димовски и Милошоски нема да има место во Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

За Димовски и Милошоски нема да има место во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

МКД | пред 2 месеци

Пред денешното одржување на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се бира новиот Извршен комитет на партијата веќе е извесно дека во него нема да има место за некои од досегашните високи функционери,...

ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Република | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Сител | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО ДПМНЕ

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Весник | пред 2 месеци

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“...

ВМРО ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

Опозиционата ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет (ИК). Нема официјална информација за тоа колкумина...

Дел пратеници на ВМРО ДПМНЕ може да му откажат послушност на Мицкоски во Собранието

Дел пратеници на ВМРО-ДПМНЕ може да му откажат послушност на Мицкоски во Собранието

Пост | пред 2 месеци

Дел пратеници на ВМРО-ДПМНЕ можно е да му откажат послушност на новиот лидер Христијан Мицкоски и за некои закони да не го почитуваат бојкотот на Собранието, брифираат за „post.mk“ пратеници. Ваквата најава...

ВМРО ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

ТВ 21 | пред 2 месеци

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК. Со...

ВМРО ДПМНЕ избира нов Извршен Димовски и Милошоски не се повикани

ВМРО ДПМНЕ избира нов Извршен, Димовски и Милошоски не се повикани

Нова ТВ | пред 2 месеци

ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата. Предходно ќе биде свикaн Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата. Според најавите, во новиот...

Груевски му составил листа на Мицкоски Кој е избришан  а кој влегува во ИК на ВМРО ДПМНЕ

Груевски му составил листа на Мицкоски: Кој е „избришан“, а кој влегува во ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Независен | пред 2 месеци

Поранешниот премиер Никола Груевски замина од врвот на ВМРО-ДПМНЕ, ама останува во новиот раководен тим на партијата, според неофицијалните информации што доаѓаат оттаму пред најавениот избор на извршниот...

Илија Димовски се жали дека нема никаква комуникација со новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ

Илија Димовски се жали дека нема никаква комуникација со новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ

Ако | пред 2 месеци

„Не сме консултирани, ниту, пак, сме повикани на разговор. Не сме поканети ни на седницата на Централниот комитет. Едноставно нема комуникација со новиот претседател“, изјави Димовски за МКД.мк, одговарајќи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност