АЛСАТ М  Вевчанскиот карневал и годинава критички настроен кон нашата реалност

АЛСАТ М: Вевчанскиот карневал и годинава критички настроен кон нашата реалност

Бриф | пред 2 месеци

Договорот со Бугарија, барањето на Македонската православна црква за БПЦ да и биде мајка, Нова, Горна и Северна Македонија, загадениот воздух, двојазичноста, ЛГБТ заедницата, патните трошоци на пратениците,...

Вевчански карневал

Вевчански карневал

24 вести | пред 2 месеци

Илјадници маски, интересни и оригинални денеска во вевчани приредија вистински спектакл. Саритични и колоритни исмеваа се што било актуелно минатата година.Со оро и песна на сред село многубројните василичира...

Вевчанскиот карневал и годинава критички настроен кон нашата реалност

Вевчанскиот карневал и годинава критички настроен кон нашата реалност

Алсат-М | пред 2 месеци

Договорот со Бугарија, барањето на Македонската православна црква за БПЦ да и биде мајка, Нова, Горна и Северна Македонија, загадениот воздух, двојазичноста, ЛГБТ заедницата, патните трошоци на пратениците,...

Вевчани под маски  ГАЛЕРИЈА

Вевчани под маски (ГАЛЕРИЈА)

+Инфо | пред 2 месеци

Луцидните вевчанци и оваа година преку маски и со духовити пораки успеаја да ги исмејат и иронизираат актуелните општествени текови и пред се политичките случувања што ја одбележаа минатата година. Тие...

Кај вевчаници на тапет загадениот воздух и политичарите

Кај вевчаници на тапет загадениот воздух и политичарите...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Вевчани денеска го живее својот неизоставен театар под маски Луцидните вевчанци и оваа година преку маски и со духовити пораки успеаја да ги исмејат и иронизираат актуелните општествени текови и пред се...

Патните трошоци  тепачката во Собранието меѓу маските на Вевчанскиот карневал

Патните трошоци, тепачката во Собранието меѓу маските на Вевчанскиот карневал

Независен | пред 2 месеци

Луцидните вевчанци и оваа година преку маски и со духовити пораки успеаја да ги исмејат и иронизираат актуелните општествени текови и пред се политичките случувања што ја одбележаа минатата година. Тие...

Почна Вевчанскиот карневал   традиција стара 14 векови

Почна Вевчанскиот карневал - традиција стара 14 векови

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for Почна Вевчанскиот карневал - традиција стара 14 векови Стартува театарот на отворено во Вевчани, сместено под падините на планината Јабланица. И оваа година најразлични маски инспирирани...

Загадувањето  тема и на Вевчански карневал

Загадувањето, тема и на Вевчански карневал

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

Вевчани денеска го живее својот неизоставен театар под маски без сценарио Вевчани, 13 јануари 2018 (МИА) – Луцидните вевчанци и оваа година преку маски и со духовити пораки успеаја да ги исмејат и иронизираат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност