Следува заладување Денес дожд а утре промена  што не очекува наредниве денови

Следува заладување: Денес дожд, а утре промена - што не очекува наредниве денови

Прес 24 | пред 2 месеци

Времето денеска беше претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Дуваше слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата се движеше од два до девет степени. Следува период...

Снегот е пред врата од утре и кај вас

Снегот е пред врата, од утре и кај вас

Вечер | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Следува...

Метеоролозите велат доаѓа снегот До утре целосна промена на времето

Метеоролозите велат доаѓа снегот: До утре целосна промена на времето

Прес 24 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Следува...

Студен воздух од север ќе донесе снег во Македонија

Студен воздух од север ќе донесе снег во Македонија

Република | пред 2 месеци

Поради спуштање на студен воздух од север, утре и во понеделник ќе има локални врнежи од дожд кои понекаде ќе преминуваат во снег и на некои од пониските места. На планините особено на запад и на исток...

Снегот е пред врата од утре и кај вас

Снегот е пред врата, од утре и кај вас

Весник | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Следува...

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Точка | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Актуелно24 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

Снегот конечно доаѓа Од утре целосна промена на времето

Снегот конечно доаѓа: Од утре целосна промена на времето

Пулс 24 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Следува...

Облачно и дождливо време во текот на викендот

Облачно и дождливо време во текот на викендот

A1on | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

24 вести | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Нетпрес | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Времето облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Времето облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Макфакс | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

Четири сантиметри снег во Маврово  каде вееше снег

Четири сантиметри снег во Маврово - каде вееше снег

Прес 24 | пред 2 месеци

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Канал 5 | пред 2 месеци

Во Скопје ќе биде облачно и ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе достигне до осум степени. Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а...

Ќе му се израдуваме ли конечно на снегот

Ќе му се израдуваме ли конечно на снегот?

Фактор | пред 2 месеци

Овој василичарски викенд кончено ќе видиме снег. Облачното време кое денес се очекува да донесе локален дожд, во недела ќе не израдува со  врнежи од слаб снег. Така барем најавуваат метеоролозите. Врнежи...

Снежна покривка во Маврово Крушево и во Лазарополе

Снежна покривка во Маврово, Крушево и во Лазарополе

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека...

Доаѓа леден бран кон Македонија  викендов нови изненадувања со времето

Доаѓа леден бран кон Македонија - викендов нови изненадувања со времето

Прес 24 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Кајгана | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Флеш | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Во Маврово четири сантиметри снег попладнево облачно

Во Маврово четири сантиметри снег, попладнево облачно

+Инфо | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Висината...

Во Маврово четири сантиметри снег времето претежно облачно со слаб дожд

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Канал 5 | пред 2 месеци

Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула. Во Скопје, Охрид, Битола, Тетово, Виница се измерени четири степени, додека во Гевгелија и Дојран шест степени....

Времето претежно облачно со дожд во Маврово четири сантиметри снег

Времето претежно облачно со дожд, во Маврово четири сантиметри снег

Вечер Прес | пред 2 месеци

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека...

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Вечер | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

Денес облачно и дождливо време

Денес облачно и дождливо време

Денар | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

Временска прогноза

Временска прогноза

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата...

Во Маврово четири сантиметри снег времето претежно облачно со слаб дожд

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Локално | пред 2 месеци

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека...

Време Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Време; Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Алсат-М | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Облачно време со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините

Облачно време со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините

МКД | пред 2 месеци

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред 2 месеци

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени....

Временска прогноза Облачно со слаби врнежи од снег и дожд

Временска прогноза: Облачно со слаби врнежи од снег и дожд

Нова ТВ | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Весник | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне,...

Пад на темпераурите и дожд

Пад на темпераурите и дожд

За Се | пред 2 месеци

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Денеска кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во...

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Сител | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Во Маврово четири сантиметри снег времето претежно облачно со слаб дожд

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

Популарно | пред 2 месеци

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека...

ВРЕМЕ Облачно и дождливо

ВРЕМЕ: Облачно и дождливо

Рипост | пред 2 месеци

Времето ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Повеќе врнежи се очекуваат попладне, а снег...

Во Маврово четири сантиметри снег времето претежно облачно со слаб дожд

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека...

Во Маврово четири сантиметри снег

Во Маврово четири сантиметри снег

Пост | пред 2 месеци

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар. Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека...

Облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините

Облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините

Пост | пред 2 месеци

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата...

Облачно време слаб дожд и снег на планините

Облачно време, слаб дожд и снег на планините

ТВ 21 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од два до девет степени. Во Скопје...

Какво време не очекува денес

Какво време не очекува денес?

Скопје24 | пред 2 месеци

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи температурата...

Викендов конечно малку снег

Викендов конечно малку снег

Екран | пред 2 месеци

Во текот на овој јануарски викенд очекуваме облачно време, кое в сабота ќе резултира со локален дожд, додека в недела на повеќе места ќе има врнежи од слаб снег. Сабота ќе биде облачна во текот на целиот...

Доаѓа студ снег и вистинска зима  температурите под нулата

Доаѓа студ, снег и вистинска зима - температурите под нулата

Прес 24 | пред 2 месеци

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег  од понеделник нови промени

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег - од понеделник нови промени

Прес 24 | пред 2 месеци

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег  колку долго ќе се смрзнуваме

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег - колку долго ќе се смрзнуваме

Прес 24 | пред 2 месеци

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Од утре постудено доаѓа снегот

Од утре постудено, доаѓа снегот

MK News | пред 2 месеци

Утре кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што во следните два дена ќе услови врнежи од снег да има и во некои котлини, особено во северните делови. Врнежите ќе бидат со слаб,...

Доаѓа снегот

Доаѓа снегот

Локално | пред 2 месеци

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег

Пулс 24 | пред 2 месеци

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Следува викенд со студ и снег

Следува викенд со студ и снег

Нетпрес | пред 2 месеци

Во петокот има продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите до крајот на...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

Актуелно24 | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Викенд временска прогноза Се очекува студен бран и снег

Викенд временска прогноза: Се очекува студен бран и снег!

Екран | пред 2 месеци

Од денес се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите, до крајот...

Детална викенд временска Подгответе се за права зима

Детална викенд временска: Подгответе се за права зима

Прес 24 | пред 2 месеци

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Студот и снегот доаѓаат Викенд временска прогноза

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

Лидер | пред 2 месеци

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Облачно време со слаб локален дожд

Облачно време со слаб локален дожд

Алфа | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег. Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Флеш | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Студот и снегот доаѓаат Викенд временска прогноза

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

Скопје24 | пред 2 месеци

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

Нетпрес | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

A1on | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

24 вести | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

Точка | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната...

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Канал 5 | пред 2 месеци

Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 степен. Најтопли градови утрово се Битола, Скопје и Демир Капија со пет степени. Според УХРМ, утринава низ државата е претежно...

Облачно со локален дожд и снег

Облачно со локален дожд и снег

Канал 5 | пред 2 месеци

Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени. Во Скопје слично време со температура до седум степени. Од сабота кон крајот на денот...

Зима нема да видиме  пролет уште во февруари

Зима нема да видиме – пролет уште во февруари

Вечер Прес | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

Лидер | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Денеска ќе биде облачно со локален дожд на планините слаб снег

Денеска ќе биде облачно со локален дожд, на планините слаб снег

МКД | пред 2 месеци

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, во западните и јужните делови со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од источен правец, а температурата...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

Кајгана | пред 2 месеци

Следува период на променливо об лачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Времето денеска облачно со слаб дожд и снег

Времето денеска облачно со слаб дожд и снег

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Од утре постудено доаѓа снегот

Од утре постудено, доаѓа снегот

+Инфо | пред 2 месеци

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над...

Подгответе се за студен бран и снег  пад на температурите

Подгответе се за студен бран и снег - пад на температурите

Прес 24 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

Денар | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

Макфакс | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Денес и утре не очекува влошување на временските услови

Денес и утре не очекува влошување на временските услови

Фактор | пред 2 месеци

Денес и во текот на наредните денови не очекува променливо време со повеќе услови за дожд откако повеќе денови имавме доста стабилно време со невообичаено високи температури за јануари. Според синоптичарите...

Од утре постудено и со нови врнежи

Од утре постудено и со нови врнежи

Локално | пред 2 месеци

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над...

Дури сега ќе видиме што е студ  викенд временска прогноза

Дури сега ќе видиме што е студ - викенд временска прогноза

Прес 24 | пред 2 месеци

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот. Наутро температурите...

Облачно со локален дожд и снег

Облачно со локален дожд и снег

Алсат-М | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

Република | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Временска прогноза

Временска прогноза

Локално | пред 2 месеци

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, во западните и јужните делови со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

Вечер | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Зима нема да видиме  пролет уште во февруари

Зима нема да видиме - пролет уште во февруари

Сител | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена...

Студен бран со дожд и снег

Студен бран со дожд и снег

За Се | пред 2 месеци

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА Облачно, со повремен слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб југоисточен, а на север со североисточен ветер. ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ Од денеска попладне следува период на променливо...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

Сител | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

ВРЕМЕ Во следните два дена врнежи од снег

ВРЕМЕ: Во следните два дена врнежи од снег

Рипост | пред 2 месеци

Времето ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

МЕТЕО Ќе имаме ли конечно снег

МЕТЕО: Ќе имаме ли конечно снег?

Скопје24 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Следува период на дождливо време дневните температури во опаѓање

Следува период на дождливо време, дневните температури во опаѓање

Кумановски муабети | пред 2 месеци

loading... Времето утринава е претежно облачно со локални врнежи од дожд. Врнежите започнаа најпрвин во западните, а во втората половина од ноќта и изутринава се проширија и во источните делови од земјата....

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

Весник | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што ќе услови во следните два дена...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

Пулс 24 | пред 2 месеци

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата...

Радост и за децата што не заминаа на зимување Викендов снег во котлините

Радост и за децата што не заминаа на зимување: Викендов снег во котлините

еМАГАЗИН | пред 2 месеци

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри. Утринските температури се над...

Прогноза за последниот работен ден неделава

Прогноза за последниот работен ден неделава

Екран | пред 2 месеци

Се’ на се’, јужниот дел од земјава ќе има „полошо“ време отколку северниот во текот на овој петок. Само во раните утрински часови се можни слаби врнежи во северната половина од земјата, додека повремени...

Петок носи повремени дождови

Петок носи повремени дождови

Република | пред 2 месеци

Во јужниот дел од земјава утре ќе има „полошо“ време отколку северниот дел. Само во раните утрински часови се можни слаби врнежи во северната половина од земјата, додека повремени врнежи во јужниот крај...

Годинава пролетта ќе почне во февруари

Годинава пролетта ќе почне во февруари

Република | пред 2 месеци

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушнa маса, што ќе услови во следните два дена...

Студен бран доаѓа кон Македонија  УХМР најавува снег и екстремно ниски температури

Студен бран доаѓа кон Македонија – УХМР најавува снег и екстремно ниски температури

Република | пред 2 месеци

И утре ќе се задржи стабилно и суво време со магла по котлините и со појава на умерена до значителна облачност. Ќе дува најчесто слаб јужен ветер. Дневните температури, особено на повисоките места и на...

Студен бран доаѓа кон Македонија Дожд снег и пониски температури

Студен бран доаѓа кон Македонија: Дожд, снег и пониски температури

Република | пред 2 месеци

И утре ќе се задржи стабилно и суво време со магла по котлините и со појава на умерена до значителна облачност. Ќе дува најчесто слаб јужен ветер. Дневните температури, особено на повисоките места и на...

Студен бран доаѓа кон Македонија Кон крајот на неделата снег и пониски температури

Студен бран доаѓа кон Македонија: Кон крајот на неделата снег и пониски температури

Република | пред 2 месеци

И утре ќе се задржи стабилно и суво време со магла по котлините и со појава на умерена до значителна облачност. Ќе дува најчесто слаб јужен ветер. Дневните температури, особено на повисоките места и на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност