Мистериозна сина комета доаѓа кон Земјата  Бизарната трага која ја остава зад себе ги хипнотизирала астрономите

Мистериозна сина комета доаѓа кон Земјата: Бизарната трага која ја остава зад себе ги хипнотизирала астрономите

Скопје24 | пред 2 месеци

Кометата емитува чудно сино светло кое ги збунува и хипнотизира астрономите. Позната како комета “PanStarrs” или “C/ 2016 R2”, ова небесно тело ги вознемирува експертите кои забележале дека остава бизарен...

Мистериозна сина комета со нестабилна патека доаѓа кон Земјата

Мистериозна сина комета со нестабилна патека доаѓа кон Земјата

USB | пред 2 месеци

Кометата емитува чудно сино светло кое ги збунува и хипнотизира астрономите Позната како комета “PanStarrs” или “C/ 2016 R2”, ова небесно тело ги вознемирува експертите кои забележале дека остава бизарен...

Мистериозна сина комета оди кон земјата  Необичната трага која ја остава ги  хипнотизираше  астрономите

Мистериозна сина комета оди кон земјата: Необичната трага која ја остава ги „хипнотизираше“ астрономите!

News 24 | пред 2 месеци

Кометата наречена PanSTARRS или C/2016 R2 ги вознемирува експертите кои забележаа необична трага. Астрономскиот фотограф, Михаел Џегер на 6 јануари направи слики од кометата од својата база во Сент Освалд...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност