Материјал потенок од хартија  при удар на куршум станува поцврст од дијамант

Материјал потенок од хартија, при удар на куршум станува поцврст од дијамант!

USB | пред 2 месеци

Новиот материјал кој што го создадоа научниците на Сити Универзитетот од Њујоршкиот напреден истражувачки центар е тенок како алуминиумска фолија, но станува неверојатно цврст кога ќе се најде под удар...

Материјал кој засекогаш ќе го промени војувањето   Потенок е од хартија но при удар на куршум станува поцврст од дијамант

Материјал кој засекогаш ќе го промени војувањето: Потенок е од хартија но при удар на куршум станува поцврст од дијамант

Бркај работа | пред 2 месеци

Материјал кој што го создадоа научниците на Сити Универзитетот од Њујоршкиот напреден истражувачки центар е тенок како алуминиумска фолија, но станува неверојатно цврст кога ќе се најде под удар на сила....

Откритие кое засекогаш ќе го промени војувањето  Материјал потенок од хартија  при удар на куршум станува поцврст од дијамант

Откритие кое засекогаш ќе го промени војувањето: Материјал потенок од хартија, при удар на куршум станува поцврст од дијамант!

Вести24 | пред 2 месеци

Новиот материјал кој што го создадоа научниците на Сити Универзитетот од Њујоршкиот напреден истражувачки центар е тенок како алуминиумска фолија, но станува неверојатно цврст кога ќе се најде под удар...

Откритие кое засекогаш ќе го промени војувањето  Материјал потенок од хартија  при удар на куршум станува поцврст од дијамант

Откритие кое засекогаш ќе го промени војувањето: Материјал потенок од хартија, при удар на куршум станува поцврст од дијамант!

Точка | пред 2 месеци

Новиот материјал кој што го создадоа научниците на Сити Универзитетот од Њујоршкиот напреден истражувачки центар е тенок како алуминиумска фолија, но станува неверојатно цврст кога ќе се најде под удар...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност