Ако се разболиш во Штипско  ќе се лечиш во Скопје

Ако се разболиш во Штипско, ќе се лечиш во Скопје

Вечер | пред 2 месеци

Пациенти од Истокот се жалат дека дел од апаратите во штипска клиничка се надвор од функција, поради што се приморани здравствените услуги да ги бараат по скопските клиники. Првиот човек на болницата не...

Ако се разболиш во Штипско  ќе се лечиш во Скопје

Ако се разболиш во Штипско, ќе се лечиш во Скопје

Весник | пред 2 месеци

Пациенти од Истокот се жалат дека дел од апаратите во штипска клиничка се надвор од функција, поради што се приморани здравствените услуги да ги бараат по скопските клиники. Првиот човек на болницата не...

Граѓаните од источниот регион приморани да одат во Скопје или Струмица за комопјутерска томографија

Граѓаните од источниот регион приморани да одат во Скопје или Струмица за комопјутерска томографија

Алфа | пред 2 месеци

За прегледи на Компјутерска томографија пациентите од Истокот се приморани наместо во Штип, истите да ги прават во Струмица или Скопје. За прегледи на Компјутерска томографија пациентите од Истокот се...

Не работи томографот во штипската Клиничка болница

Не работи томографот во штипската Клиничка болница

Вечер Прес | пред 2 месеци

Компјутерскиот томограф за пациентите од источна Македонија е надвор од функција. Овој апарат во штипската Клиничка болница се расипал, па сега пациентите прегледите мора да ги парават на томографите во...

Клиничка болница или гробница на застарена и расипана опрема

Клиничка болница или гробница на застарена и расипана опрема

Инфо Центар | пред 2 месеци

Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев вели дека надвор од функција е и апаратот за факометодата за лекување на очни болести на Одделението за таа намена. - Морам да нагласам дека проблемите...

Компјутерскиот томограф во штипската Клиничка болница не работи

Компјутерскиот томограф во штипската Клиничка болница не работи...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Компјутерскиот томограф во штипската Клиничка болница не работи Штип, 13 јануари 2018 (МИА) - Компјутерскиот томограф во штипската Клиничка болница е расипан, па пациентите од источниот регион мора овие...

Во штипската Клиничка болница не работи Компјутерскиот томограф

Во штипската Клиничка болница не работи Компјутерскиот томограф

+Инфо | пред 2 месеци

Компјутерскиот томограф во штипската Клиничка болница е расипан, па пациентите од источниот регион мора овие прегледи да ги вршат на томографите во болницата во Струмица или во Клиничкиот центар во Скопје....

Не работи томографот во штипската Клиничка болница

Не работи томографот во штипската Клиничка болница

Нова ТВ | пред 2 месеци

Клиничка болница Штип фото: Нова Македонија Компјутерскиот томограф во штипската Клиничка болница е расипан, па пациентите од источниот регион мора овие прегледи да ги вршат на томографите во болницата...

Дотраени и ненавремено сервисирани апарати ги пренасочуваат пацинетите од истокот кон Скопје

Дотраени и ненавремено сервисирани апарати ги пренасочуваат пацинетите од истокот кон Скопје

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for Дотраени и ненавремено сервисирани апарати ги пренасочуваат пацинетите од истокот кон Скопје Пациенти од Истокот се жалат дека дел од апаратите во штипска клиничка се надвор од функција,...

Апаратите во штипската болница не се сервисирале навремено

Апаратите во штипската болница не се сервисирале навремено

Канал 5 | пред 2 месеци

Во моментов надвор од употреба се Компјутерскиот томограф и апаратот за факометода наменет за лекување на очни болести. Бидејќи не биле навремено сервисирани, апаратот за Магнетна резонанса, кој го сервисиравме,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност