Каде завршува разликата од 40 денари до 1 евро за патарина

Каде завршува разликата од 40 денари до 1 евро за патарина?

Вечер | пред 2 месеци

Каде одат парите од разликата во сумата која странците ја плаќаат на патарините во земјава. На пример на наплатната станица Скопје-Петровец износот на патарината за домашните патници е 40 денари за странските...

Каде завршува дел од парите кои странците ги плаќаат за патарини

Каде завршува дел од парите кои странците ги плаќаат за патарини?

Фактор | пред 2 месеци

Постои дилема каде завршува дел од парите кои странците ги плаќаат за патарини со оглед на тоа што цените за плаќање во евра се поскапи од вообичаената сума на наплатните станици на патиштата.  На пример...

Каде оди разликата во цената на патарините

Каде оди разликата во цената на патарините?

Локално | пред 2 месеци

Народната банка го демантира првиот човек на ЈП за државни патишта Зоран Китанов кој тврдеше дека разликата меѓу денарското и девизното плаќање на патарините завршува кај централната банка. Од таму негираат...

Каде завршува разликата од наплатата на патарините во евра наместо во денари

Каде завршува разликата од наплатата на патарините во евра наместо во денари?

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for Каде завршува разликата од наплатата на патарините во евра наместо во денари? Каде одат  парите од разликата во сумата која странците ја плаќаат на патарините во земјава. На пример на...

Каде завршува дел од парите кои странците ги плаќаат за патарини

Каде завршува дел од парите кои странците ги плаќаат за патарини?

Скопје24 | пред 2 месеци

Постои дилема каде завршува дел од парите кои странците ги плаќаат за патарини со оглед на тоа што цените за плаќање во евра се поскапи од вообичаената сума на наплатните станици на патиштата.  На пример...

НБРМ демантира инволвираност во начинот на формирање на цените за наплата на патарините

НБРМ демантира инволвираност во начинот на формирање на цените за наплата на патарините

A1on | пред 2 месеци

„Во врска со изјавата на директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов, дадена на 11 јануари 2018 година како одговор на новинарско прашање за начинот на формирање на цената на патарините за домашни...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност