Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

Канал 5 | пред 2 месеци

Работникот паднал на земја од ударот, а потоа бил прегазен со задните тркала во пределот на нозете, по што починал, соопшти МВР. Лекар од Итна медицинска помош Гостивар констатирал смрт. Увид на местото...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Актуелно24 | пред 2 месеци

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67)...

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

A1on | пред 2 месеци

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Бриф | пред 2 месеци

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска...

Во несреќен случај загина работник  го прегазиле со камион

Во несреќен случај загина работник, го прегазиле со камион

МКД | пред 2 месеци

Вчера во несреќен случај почина маж вработен во фирма која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираа од полицијата на 11 јануари околу 10 часот на локалниот пат за гостиварското...

Почина работник во Гостивар  паднал од струен удар  па колега го прегазил возејќи во рикверц

Почина работник во Гостивар, паднал од струен удар, па колега го прегазил возејќи во рикверц

Фокус | пред 2 месеци

67-годишен гостиварчанец со иницијали М.К. почина вчера по струен удар додека работел на изградба на термоцентрала на локалниот пат за село Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот...

Возач на камион усмрти градежен работник во Гостивар

Возач на камион усмрти градежен работник во Гостивар

News 24 | пред 2 месеци

М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Несреќата се случила околу 10.00 часот на локалниот пат за селото Падалиште, гостиварско,...

Почина работник прегазен од товарно возило

Почина работник прегазен од товарно возило

Лидер | пред 2 месеци

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска...

Градежен работник од Гостивар прегазил колега со камион

Градежен работник од Гостивар прегазил колега со камион

Кајгана | пред 2 месеци

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67)...

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Во несреќен случај загина градежен работник од Гостивар Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Макфакс | пред 2 месеци

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на на локалниот пат за село Падалиште (гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67)...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Точка | пред 2 месеци

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67)...

Загина градежен работник  колегата го прегазил со камион

Загина градежен работник, колегата го прегазил со камион

+Инфо | пред 2 месеци

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од...

Почина работник прегазен од товарно возило

Почина работник прегазен од товарно возило

Вечер | пред 2 месеци

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска...

Страшна несреќа во Македонија  Работник почина во големи маки

Страшна несреќа во Македонија: Работник почина во големи маки

Прес 24 | пред 2 месеци

Во 10 часот на локалниот пат за селото Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал 67-годишниот М.К. од Гостивар, вработен во гостиварска фирма...

Возач на камион усмрти градежен работник

Возач на камион усмрти градежен работник

Вечер Прес | пред 2 месеци

М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. вчера претпладне бил прегазен од камион и починал на самото место. Несреќата се случила...

Во Гостивар  Колега го прегазил со камион

Во Гостивар: Колега го прегазил со камион!

Таратур | пред 2 месеци

Градежен работник кој работел во гостиварска фирма загинал вчера на на локалниот пат за село Падалиште (гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат...

Трагедија   Загина гостиварец во несреќа при работа

Трагедија – Загина гостиварец во несреќа при работа

GostivarPress.mk | пред 2 месеци

На локалниот пат за гостиварско Падалиште, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи...

Градежник од Гостивар загинал во несреќен случај на работното место

Градежник од Гостивар загинал во несреќен случај на работното место

Слободен печат | пред 2 месеци

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Вечер | пред 2 месеци

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на на локалниот пат за село Падалиште (гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67)...

Почина работник прегазен од товарно возило

Почина работник прегазен од товарно возило

Весник | пред 2 месеци

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска...

Возач на камион усмрти градежен работник во Гостивар

Возач на камион усмрти градежен работник во Гостивар

Република | пред 2 месеци

М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Несреќата се случила околу 10.00 часот на локалниот пат за селото Падалиште, гостиварско,...

Трагедија во Гостивар

Трагедија во Гостивар

Сител | пред 2 месеци

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од...

Страшна несреќа во Македонија  Работник почина во големи маки

Страшна несреќа во Македонија: Работник почина во големи маки

Infomax | пред 2 месеци

Во 10 часот на локалниот пат за селото Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал 67-годишниот М.К. од Гостивар, вработен во гостиварска фирма...

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Градежен работник од Гостивар починал откако негов колега го прегазил со камион

Весник | пред 2 месеци

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на на локалниот пат за село Падалиште (гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67)...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност