Рјабков  Трамп би направил многу лош потег со повлекувањето од нуклеарниот договор

Рјабков: Трамп би направил многу лош потег со повлекувањето од нуклеарниот договор

Нетпрес | пред 2 месеци

Заменикот руски министер за надворешни работи Сергеј Рјабков оцени во саботата дека повлекувањето на САД од нуклеарниот договор на шесте светски сили со Иран постигнат пред две години, и претставувал многу...

Трамп му даде последна шанса на нуклеарниот договор со Иран

Трамп му даде последна шанса на нуклеарниот договор со Иран

ТВ 21 | пред 2 месеци

Иако договорот со Иран го смета за „најлош договор на сите времиња“, американскиот претседател Доналд Трамп засега не посегнува по санкции. Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека е ова последен...

Трамп му даде последна шанса на нуклеарниот договор со Иран

Трамп му даде последна шанса на нуклеарниот договор со Иран

DW | пред 2 месеци

Иако договорот со Иран го смета за „најлош договор на сите времиња“, американскиот претседател Доналд Трамп засега не посегнува по санкции. Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека е ова последен...

Трамп го потврди нуклеарниот договор со Иран и порача дека тоа го прави последен пат

Трамп го потврди нуклеарниот договор со Иран и порача дека тоа го прави последен пат

Вечер Прес | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп кажа дека последен пат ќе го потврди нуклеарниот договор со Иран, и најави дека САД ќе излезат од него ако не дојде до промени, соопшти Белата куќа. Оваа одлука на...

Трамп го потврди нуклеарниот договор со Иран и порача дека тоа го прави последен пат

Трамп го потврди нуклеарниот договор со Иран и порача дека тоа го прави последен пат

МКД | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп кажа дека последен пат ќе го потврди нуклеарниот договор со Иран, и најави дека САД ќе излезат од него ако не дојде до промени, соопшти Белата куќа. Оваа одлука на...

Трамп го потврди нуклеарниот договор со Иран и порача дека тоа го прави последен пат

Трамп го потврди нуклеарниот договор со Иран и порача дека тоа го прави последен пат

Пост | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп кажа дека последен пат ќе го потврди нуклеарниот договор со Иран, и најави дека САД ќе излезат од него ако не дојде до промени, соопшти Белата куќа. Оваа одлука на...

Протестите го шокираа Иран  неопходни се економски реформи

Протестите го шокираа Иран, неопходни се економски реформи...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Власта мора да се занимава со проблемот на невработеноста во земјата. Официјалните податоци покажуваат дека речиси 90 од уапсените на протестите се помлади од 25 години, а невработеноста кај младите за...

Белата куќа нема да се повлече од нуклеарниот договор со Иран

Белата куќа нема да се повлече од нуклеарниот договор со Иран

Алфа | пред 2 месеци

Во соопштението се наведува дека одлуката е во спротивност со изборното ветување на Трамп во САД за повлекување од договорот постигнат со Иран во 2015 година . Во соопштението се наведува дека одлуката...

Трамп одлучил да продолжи олеснувањето на санкциите спрема Иран

Трамп одлучил да продолжи олеснувањето на санкциите спрема Иран

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил да го продолжи олеснувањето на санкциите спрема Иран, определено со нуклеарната спогодба на Техеран со светските сили, оставајќи го договорот засега непроменет,...

Белата куќа нема да се повлече од нуклеарниот договор со Иран

Белата куќа нема да се повлече од нуклеарниот договор со Иран

Локално | пред 2 месеци

Белата куќа се очекува да објави дека САД нема да се повлечат од нуклеарниот  договор со Иран и претседателот Доналд Трамп ќе продолжи режимот на укинување на санкциите против Исламската република, пишува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност