Брисел и Вашингтон координирано го забрзуваат процесот на интеграција на Западен Балкан во ЕУ и НАТО

Брисел и Вашингтон координирано го забрзуваат процесот на интеграција на Западен Балкан во ЕУ и НАТО

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for Брисел и Вашингтон координирано го забрзуваат процесот на интеграција на Западен Балкан во ЕУ и НАТО Сакаме стабилен и просперитетен Балкан, ова е пораката која деновиве  доаѓа од челните...

Туск Ситуацијата на Балканот е подраматична и поинтересна од Game of thrones

Туск: Ситуацијата на Балканот е подраматична и поинтересна од “Game of thrones”!

Вечер Прес | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од серијата „Игра на престолите“. Тој предупреди дека на Западниот Балкан на кој Брисел сака...

Туск Ситуацијата на Балканот подраматична од Играта на престолите

Туск: Ситуацијата на Балканот подраматична од „Играта на престолите“

Независен | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од серијата „Игра на престолите“.Тој предупреди дека на Западниот Балкан на кој Брисел сака...

Туск Ситуацијата на Балканот е подраматична и поинтересна од Игра на престолите

Туск: Ситуацијата на Балканот е подраматична и поинтересна од Игра на престолите

МКД | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од серијата „Игра на престолите“. Тој предупреди дека на Западниот Балкан на кој Брисел сака...

Доналд Туск Балканот е подраматичен од Game of Thrones

Доналд Туск: Балканот е подраматичен од „Game of Thrones“

Вести24 | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната ТВ-серија „Game of Thrones“. Тој предупредува дека на Западен Балкан,...

Бугарија Фанфарите не можат да ја покријат корупцијата

Бугарија: Фанфарите не можат да ја покријат корупцијата

Локално | пред 2 месеци

Владата во Софија се портретира себеси како лидер на европските амбиции на соседите во време кога врз Бугарија се надвиснала една голема сенка – корупцијата. Колумна на Љупчо Поповски  за DW. Целата европска...

Бугарија Фанфарите не можат да ја покријат корупцијата

Бугарија: Фанфарите не можат да ја покријат корупцијата

DW | пред 2 месеци

Владата во Софија се портретира себеси како лидер на европските амбиции на соседите во време кога врз Бугарија се надвиснала една голема сенка - корупцијата. Колумна на Љупчо Поповски. Целата европска...

Јункер Да ја отвориме вратата за Западниот Балкан за да не се повторат 90 тите

Јункер: Да ја отвориме вратата за Западниот Балкан, за да не се повторат 90-тите

Канал 5 | пред 2 месеци

Захариева изјави дека очекува Србија и Црна Гора да отворат уште поглавја во текот на бугарското претседавање со Европската унија, како и дека постои шанса Албанија и Македонија да ги започнат пристапните...

Туск во Софија на бугарски ги воспеа и им го направи ќеифот на Бугарите

Туск во Софија на бугарски ги воспеа и им го направи ќеифот на Бугарите

Слободен печат | пред 2 месеци

Добро е што еден од приоритетите на бугарското претседателство е иднината на Западниот Балкан, порача вчера на бугарски јазик претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, говорејќи на церемонијата за...

Туск ги величеше Бугарите на бугарски јазик

Туск ги величеше Бугарите на бугарски јазик

Инфо Центар | пред 2 месеци

Говорот го одушеви и Џејмс Крисп, дописникот на лондонски „Телеграф“ од Брисел, кој на „Твитер“ порача дека Туск „убивал“ во својот говор на бугарски, цитирајќи го споменувањето на Спартак, „Игра на тронови“...

Јункер Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Јункер: Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Макфакс | пред 2 месеци

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, денес изјави дека кога станува збор за ЕУ време е Балканот да се врати на дневен ред. Захариева истакна дека очекува оти Србија и Црна Гора...

Западен Балкан еден од приоритетите на бугарското претседателство со ЕУ

Западен Балкан еден од приоритетите на бугарското претседателство со ЕУ

МТВ 1 | пред 2 месеци

Иднината на Западниот Балкан, дел од приоритетите на бугарското претседателство со Советот на ЕУ. „Историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото на Игра на троновите“- рече претседателот...

Јункер Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Јункер: Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Алфа | пред 2 месеци

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, денеска изјави дека кога станува збор за ЕУ време е Балканот да се врати на дневен ред. Захариева истакна дека очекува оти Србија и Црна...

Јункер Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Јункер: Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Точка | пред 2 месеци

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, денеска изјави дека кога станува збор за ЕУ време е Балканот да се врати на дневен ред. Захариева истакна дека очекува оти Србија и Црна...

Јункер Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Јункер: Западен Балкан е главен приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

Вечер | пред 2 месеци

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, денеска изјави дека кога станува збор за ЕУ време е Балканот да се врати на дневен ред. Захариева истакна дека очекува оти Србија и Црна...

Туск го спореди Балканот со крвавата серија Game of Thrones

Туск го спореди Балканот со крвавата серија Game of Thrones

Фактор | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск посочи дека Балканот има дури и поинтересна историја со повеќе драми од популарната фантастична серија Game of Thrones со бројни крвави расплети, само што...

Приоритет на ЕУ е Западен Балкан

Приоритет на ЕУ е Западен Балкан

Локално | пред 2 месеци

Бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева денеска изјави дека е крајно време Балканот да се врати на дневен ред. Таа вели дека очекува Србија и Црна Гора да отворат нови поглавја за...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Алфа | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Игра на троновите е измислен на Балканот

Игра на троновите е измислен на Балканот

Инфо Центар | пред 2 месеци

Во својот говор, поранешниот полски премиер, Туск, ги спомна приоритетите на новото ротирачкото претседателство, а тоа се европска перспектива на Западен Балкан односно земјите од поранешна Југославија и...

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата Игра на тронови

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Актуелно24 | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ во Софија ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

24 вести | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“. „Историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијата „Игра на тронови“, иако без змејови“,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на Тронови  иако нема змејови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

Вечер | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови" (Game of Thrones). Тој, на...

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата Игра на тронови

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Макфакс | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на Тронови иако нема змејови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“ иако нема змејови

Локално | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones). Тој, на...

Туск Балканската приказна е поинтересна од Игра на тронови  само без змејови

Туск: Балканската приказна е поинтересна од „Игра на тронови“, само без змејови

Слободен печат | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, изјави дека „балканската приказна“ е поинтересна од „Игра на тронови“, иако нема змејови. „Историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Вечер Прес | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени  дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Game of Thrones

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од Game of Thrones

A1on | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот Game of Thrones, иако, како што наведе, во регионот нема...

Туск Историјата на Балканот е како Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е како „Игра на тронови“

DW | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск синоќа предупреди од задкулисни политички игри на Западниот Балкан, говорејќи за обидот Брисел да изгради поблиски односи со земјите кои сакаат да се приклучат...

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата Игра на тронови

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Вечер | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“,...

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата Игра на тронови

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Точка | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“ Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени  дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот...

Доналд Туск Балканот е подраматичен од Game of Thrones

Доналд Туск: Балканот е подраматичен од „Game of Thrones“

Кајгана | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната ТВ-серија „Game of Thrones“. Тој предупредува дека на Западен Балкан,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Прес 24 | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени  дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Свеченост по повод почетокот на претседавањето на Бугарија во ЕУ

Свеченост по повод почетокот на претседавањето на Бугарија во ЕУ

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Во Софија синоќа беше одржана свечена церемонија по повод бугарското претседавање со Советот на Европска унија, на која присуствуваа и претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск, како и сите еврокомесари,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

+Инфо | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на Тронови  иако нема змејови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

Весник | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови" (Game of Thrones). Тој, на...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на Тронови  иако нема змејови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

Република | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones). Тој, на...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Слободна Македонија | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“. „Историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијата „Игра на тронови“, иако без змејови“,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Алсат-М | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Туск го поддржа приоритетот на Бугарското претседателство за проширување на ЕУ кон Балканот

Туск го поддржа приоритетот на Бугарското претседателство за проширување на ЕУ кон Балканот

Нова ТВ | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера во Бугарија на церемонијата по повод бугарското претседавање со ЕУ, испрати порака дека земјите од Западен Балкан заслужуваат стабилност и просперитет,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Локално | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени  дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата Игра на тронови

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Весник | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“,...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на Тронови иако нема змејови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“ иако нема змејови

Рипост | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones). Тој, на...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Сител | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени  дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Пост | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема...

Туск на Бугарски на свеченоста во Софија  Добро е што еден од приоритетите на бугарското претседателство е Западен Балкан ГАЛЕРИЈА

Туск на Бугарски на свеченоста во Софија : Добро е што еден од приоритетите на бугарското претседателство е Западен Балкан (ГАЛЕРИЈА)

Канал 5 | пред 2 месеци

Вечерва во Софија се одржа свеченоста по повод преземањето на претседателотсвото на Бугарија со Европската Унија. Бугарски и Европски политичари изнесоа емотивни говори за иднината на Унијата . Посебно...

Туск Историјата на Балканот е подраматична од серијата Игра на тронови

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од серијата „Игра на тронови“

Кумановски муабети | пред 2 месеци

loading... Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск оценува ека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценаријата за серијата „Игра на тронови“, иако како што вели, во нема нема змејови....

Во Софија свечена церемонија за претседавањето со ЕУ

Во Софија свечена церемонија за претседавањето со ЕУ

Слободен печат | пред 2 месеци

Во Софија вечерва се одржува свечена церемонија по повод бугарското претседавање со Советот на Европска унија, на која присуствуваат и високи претставници на ЕУ, на Бугарија и други гости. Но, церемонијата...

Туск со поезија ја отвори церемонијата за претседавањето на Бугарија

Туск со поезија ја отвори церемонијата за претседавањето на Бугарија

Нова ТВ | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, денеска во Бугарија на церемонијата по повод бугарското претседавање со ЕУ, рецитираше поезија на бугарски јазик. „Моја возљубена татковино, колку си убава!...

Туск со поезија ја отвори церемонијата за претседавањето на Бугарија

Туск со поезија ја отвори церемонијата за претседавањето на Бугарија

Пост | пред 2 месеци

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, денеска во Бугарија на церемонијата по повод бугарското претседавање со ЕУ, рецитираше поезија на бугарски јазик. Моја возљубена татковино, колку си убава!...

Во Софија свечена церемонија за претседавањето со ЕУ

Во Софија свечена церемонија за претседавањето со ЕУ

Пост | пред 2 месеци

Во Софија вечерва се одржува свечена церемонија по повод бугарското претседавање со Советот на Европска Унија, на која присуствуваат и високи претставници на ЕУ, на Бугарија и други гости. Но, церемонијата...

Интересите на Источна Европа  горчлива кнедла во Брисел

Интересите на Источна Европа – горчлива кнедла во Брисел

+Инфо | пред 2 месеци

Интересите на Источна Европа – горчлива кнедла во Брисел И Македонија е пример – за Европа Враќање на иселениците – „социјалните туристи“ Македонија прикачена на Грција Корупцијата како епидемија Прашањата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност