Ќе се казнуваат загадувачите на воздухот во Струмица

Ќе се казнуваат загадувачите на воздухот во Струмица

Фактор | пред 2 месеци

Општинските инспектори на Струмица ги засилија контролите над фирмите кои се осомничени дека го загадуваат воздухот во градо со користење на недозволени енергенси за огрев кои придонесувале за зголемување...

Казни за фирмите загадувачи во Струмица

Казни за фирмите-загадувачи во Струмица

A1on | пред 2 месеци

Инспекциските служби во Струмица кај повеќе фирми откриле прекршувања на законската регулатива за заштита на животната средина. Дел од струмичките стопанските субејекти користеле недозволени енергенси...

Струмица доби мерна станица  но не работи правилно

Струмица доби мерна станица, но не работи правилно?

Канал 5 | пред 2 месеци

Службите од вторникот се на терен, ги чешлаат сите и се врши засилена контрола , какви  средства се користат за загревање, но и производство во нивните капацитети. Иницијативата произлезе од првичните...

Казни за фирмите   загадувачи во Струмица

Казни за фирмите – загадувачи во Струмица

Макфакс | пред 2 месеци

Инспекциските служби во Струмица кај повеќе фирми откриле прекршувања на законската регулатива за заштита на животната средина. Дел од струмичките стопанските субејекти користеле недозволени енергенси...

Казни за фирмите   загадувачи во Струмица

Казни за фирмите – загадувачи во Струмица

Точка | пред 2 месеци

Инспекциските служби во Струмица кај повеќе фирми откриле прекршувања на законската регулатива за заштита на животната средина. Дел од струмичките стопанските субејекти користеле недозволени енергенси...

Казни за неколку фирми   загадувачи во Струмица

Казни за неколку фирми – загадувачи во Струмица

Вечер Прес | пред 2 месеци

Пробните резултати за аерозагаденоста во Струмица ги мобилизираше општинските инспекциски служби. Изминативе денови тие ги зачестија контролите и кај повеќе фирми откриле прекршувања на законската регулатива...

Казни за неколку фирми   загадувачи во Струмица

Казни за неколку фирми – загадувачи во Струмица

24 вести | пред 2 месеци

Пробните резултати за аерозагаденоста во Струмица ги мобилизираше општинските инспекциски служби. Изминативе денови тие ги зачестија контролите и кај повеќе фирми откриле прекршувања на законската регулатива...

ВО СТРУМИЦА КАЗНЕТИ ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ  КОНТРОЛА СЛЕДИ И ВО ДОМАЌИНСТВАТА

ВО СТРУМИЦА КАЗНЕТИ ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ, КОНТРОЛА СЛЕДИ И ВО ДОМАЌИНСТВАТА

Сакам Да Кажам | пред 2 месеци

Општинските инспектори од Струмица откриле фирми кои користеле недозволиви енергенси за огрев кои го загадувале воздухот. Како што соопшти секретарот на Општината Александар Оџаков, против неколку субјекти...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност