На Крим распореден уште еден руски ракетен дивизион С 400

На Крим распореден уште еден руски ракетен дивизион С-400...

Нова Македонија | пред 2 месеци

На Крим распореден уште еден руски ракетен дивизион С-400 Дивизион на руската армија опремен со протвовоздушни ракетни системи „С-400 Тримф“ од денеска е вклучен во оперативно дежурство на полуостровот...

На Крим распореден уште еден руски ракетен дивизион С 400

На Крим распореден уште еден руски ракетен дивизион С-400

A1on | пред 2 месеци

Русија на Крим распореди нов ракетен систем С-400, објавија руските новински агенции. Русија го презема Крим од Украина во 2014-та година поради што доби санкции од ЕУ и САД. САД во декември објавија дека...

Русија распореди уште една девизија со С 400 во Крим

Русија распореди уште една девизија со С-400 во Крим

Локално | пред 2 месеци

Руската федерација распореди уште една воена девизија опремена со ракетен комплекс за воздушна одбрана C-400 на Крим. Москва во оваа област веќе има една дивизија, ова е втора која е опремена со системот...

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Макфакс | пред 2 месеци

Русија на Крим распореди нов ракетен систем С-400, објавија руските новински агенции. Русија го презема Крим од Украина во 2014-та година поради што доби санкции од ЕУ и САД. САД во декември објавија дека...

Русија на Крим го распореди вториот ракетен систем С 400

Русија на Крим го распореди вториот ракетен систем С-400

Нетпрес | пред 2 месеци

Русија во саботата на црноморскиот полуостров Крим го распореди новиот ракетен систем С-400, по извештаите за неколку блиски прелети и одлуката на САД да ја вооружи Украина со офанзивно оружје, известуваат...

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Точка | пред 2 месеци

Русија на Крим распореди нов ракетен систем С-400, објавија руските новински агенции. Русија го презема Крим од Украина во 2014-та година поради што доби санкции од ЕУ и САД. САД во декември објавија дека...

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Вечер | пред 2 месеци

Русија на Крим распореди нов ракетен систем С-400, објавија руските новински агенции. Русија го презема Крим од Украина во 2014-та година поради што доби санкции од ЕУ и САД. САД во декември објавија дека...

Русија распореди уште една девизија со С 400 во Крим

Русија распореди уште една девизија со С-400 во Крим

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Русија распореди воена девизија опремена со ракетен систем за воздушна одбрана C-400 во анектираниот Крим. Ова е втора девизија со опрема С-400 што ја распоредува Москва во Крим. Првата беше распоредена...

Русија распореди уште една девизија со С 400 во Крим

Русија распореди уште една девизија со С-400 во Крим

Алсат-М | пред 2 месеци

Русија распореди воена девизија опремена со ракетен систем за воздушна одбрана C-400 во анектираниот Крим. Ова е втора девизија со опрема С-400 што ја распоредува Москва во Крим. Првата беше распоредена...

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Русија на Крим позиционираше уште еден ракетен систем

Весник | пред 2 месеци

Русија на Крим распореди нов ракетен систем С-400, објавија руските новински агенции. Русија го презема Крим од Украина во 2014-та година поради што доби санкции од ЕУ и САД. САД во декември објавија дека...

Русија на Крим постави уште еден ракетен систем

Русија на Крим постави уште еден ракетен систем

Пост | пред 2 месеци

Русија на Крим распореди нов ракетен систем С-400, објавија руските новински агенции. Русија го презема Крим од Украина во 2014-та година поради што доби санкции од ЕУ и САД. САД во декември објавија дека...

Еве кој е најголемиот непријател на Русите  Не е ИСИС ниту терористи

Еве кој е најголемиот непријател на Русите? Не е ИСИС ниту терористи...

Index24 | пред 2 месеци

Рускиот независен центар „Левада“ направи истражување во кое што на руските граѓани им беше поставено прашањето - кој е најголемиот непријател на Русија. Околу 68 проценти од Русите кои што веруваат дека...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност