Антивладини протести во Виена

Антивладини протести во Виена...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Антивладини протести во Виена Неколку илјади лица учествуваа денеска на демонстрации во Виена против учеството на екстремно десниларската Партија на слободата на Австрија (ФПО) во австриската Влада. Протестот,...

Виена протестира против Владата

Виена протестира против Владата

Независен | пред 2 месеци

Неколку илјади лица учествуваа денеска на демонстрации во Виена против учеството на екстремно десничарската Партија на слободата на Австрија (ФПО) во австриската Влада. Протестот, организиран од неколку...

Спорна посета на Бања Лука

Спорна посета на Бања Лука

DW | пред 2 месеци

Приватната посета на претседателот на пратеничката група на Слободарската партија, Јохан Гуденус, на Бања Лука, го разниша угледот на австриската надворешна политика и предизвика бура реакции на опозицијата...

Австриски министер со нацистички речник  Бегалците треба да бидат  концентрирани  во големи центри

Австриски министер со нацистички речник: Бегалците треба да бидат „концентрирани“ во големи центри

Точка | пред 2 месеци

Австриската десница зема се поголем замав во државата, откако шест министри на ултрадесничарската „ФПО“ се најдоа во владата на конзервативниот премиер Себастијан Курц. Кога новинарите го запрашаа да го...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност