HTC  Vive Pro VR е врвниот виртуелен уред на пазарот

HTC: Vive Pro VR е врвниот виртуелен уред на пазарот

Телефони | пред 2 месеци

HTC го претстави својот најнов Vive VR уред со наставка Pro, затоа што се смета за најмоќниот VR уред на масовниот пазар. Има OLED дисплеи на леќите со неверојатна резолуција од 2880 x 1600 пиксели, што...

HTC Vive Pro VR е најдобриот виртуелен уред

HTC Vive Pro VR е најдобриот виртуелен уред

Интересно | пред 2 месеци

HTC Vive PRO VR уред има OLED дисплеј на леќите и голема резолуција од 2880 x 1600 пиксели, и доаѓа заедно со слушалки за поквалитетен звук за играчите. Има две камери од предната страна на уредот, двоен...

Нов Vive сет за виртуелна реалност од HTC

Нов Vive сет за виртуелна реалност од HTC

IT.mk | пред 2 месеци

HTC на CES 2018 презентациајта jа искористи да го презентира новиот сет за виртуeлна реалност од HTC, Vive Pro VR . Уредот доаѓа со подобра резолуција 2.880 x 1.600, што е 78% повеќе од сегашната верзија,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност