Ново нуклеарно оружје   цел на администрацијата на Трамп

Ново нуклеарно оружје – цел на администрацијата на Трамп

Локално | пред 2 месеци

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп сака да развијат ново нуклеарно оружје за кое сметаат дека ќе ги спречи заканите врз европските сојузници. Планот се уште не го одобрил Трамп,...

Американците прават ново нуклеарно оружје

Американците прават ново нуклеарно оружје

Република | пред 2 месеци

Администрацијата на Трамп сака да развие ново нуклеарно оружје за кое смета дека ќе ги спречи заканите по европските сојузници. Планот се уште не го одобрил американскиот претседател Доналд Трамп, пренесоа...

Новата политика на Трамп може да ја зајакне улогата на нуклеарното оружје

Новата политика на Трамп може да ја зајакне улогата на нуклеарното оружје

Фактор | пред 2 месеци

Администрацијата на претседателот Доналд Трамп може да се впушти во развојот на нови нуклеарни оружја и експлицитно да ја остави отворена можноста за нуклеарен одговор на големи ненуклеарни напади, ако...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност