Северна и Јужна Кореја на пат кон мир  Делегациите на двете земји продолжуваат со преговорите во понеделник

Северна и Јужна Кореја на пат кон мир: Делегациите на двете земји продолжуваат со преговорите во понеделник

Вечер Прес | пред 2 месеци

Северна и Јужна Кореја се согласиле во поглед на одржувањето на работните преговори на 15. јануари на севернокорејска страна во селото Пан Мун Џом, известува денес јужнокорејското министерство за обединување....

Северна и Јужна Кореја на пат кон мир  Делегациите на двете земји продолжуваат со преговорите во понеделник

Северна и Јужна Кореја на пат кон мир: Делегациите на двете земји продолжуваат со преговорите во понеделник

Точка | пред 2 месеци

Северна и Јужна Кореја се согласиле во поглед на одржувањето на работните преговори на 15. јануари на севернокорејска страна во селото Пан Мун Џом, известува денес јужнокорејското министерство за обединување....

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Локално | пред 2 месеци

Јужнокорејската Влада денеска објави дека го прифатила предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“, кои ќе се одржат на 15 јануари. Целта на преговорите се за испраќање на севернокорејска...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Лидер | пред 2 месеци

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и други уметници...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Алфа | пред 2 месеци

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари. Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Алсат-М | пред 2 месеци

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и други уметници...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“ Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на...

Сеул го прифати предлогот на  Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

ТВ 21 | пред 2 месеци

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и други уметници...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Пост | пред 2 месеци

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари, за испраќање на севернокорејска група од музичари, танчери и други уметници...

Северна Кореја предлага работни преговори на 15 јануари

Северна Кореја предлага работни преговори на 15 јануари...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Северна Кореја предлага работни преговори на 15 јануари Министерството за обединување во Сеул соопшти денеска дека Северна Кореја предложила преговори на работно ниво на 15 јануари за испраќање на нејзината...

Пјонгјанг и Сеул одржаа сериозни и искрени мировни разговори на високо ниво

Пјонгјанг и Сеул одржаа сериозни и искрени мировни разговори на високо ниво

Reporter.mk | пред 2 месеци

Оптимизмот за односите меѓу Северна и Јужна Кореја може да се каже дека дојде до високо ниво кога во вторникот беа имаше меѓународни разговори, кои беа прогласени за сериозни и искрени и дека ќе имаат...

Време е да се бомбардира Северна Кореја

Време е да се бомбардира Северна Кореја

Нетпрес | пред 2 месеци

Уништувањето на нуклеарниот арсенал на Северна Кореја сеуште е национален интерес на САД. Северна и Јужна Кореја го обновија меѓусебниот дијалог, но дали резултатот од него ќе биде поразличен од претходните...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност