Трамп Го реков тоа што многумина го мислат а не смеат да го кажат

Трамп: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

A1on | пред 2 месеци

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што...

Трамп за изјавата за Африканците Го реков тоа што многумина го мислат а не смеат да го кажат

Трамп за изјавата за Африканците: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

Сител | пред 2 месеци

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека „едноставно го рекол тоа што многумина...

Трамп Го реков тоа што многумина го мислат а не смеат да го кажат

Трамп: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

Пост | пред 2 месеци

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските и некои централноамерикански држави, оценил дека едноставно го рекол тоа што...

Поранешниот претседател на Мексико кон Трамп Твојата уста е како депонија

Поранешниот претседател на Мексико кон Трамп: Твојата уста е како депонија!

Канал 5 | пред 2 месеци

Како што пренесе „Вашингтон пост“, кој се повикува на повеќе неименувани извори, на состанокот со американските сенатори за предлогот за новиот закон за миграција, прашал “зошто доаѓаат мигранти од тие...

Трамп ги отфрли обвинувањата дека кажал навредливи работи за дел од африканските земји

Трамп ги отфрли обвинувањата дека кажал навредливи работи за дел од африканските земји

24 вести | пред 2 месеци

Американскиот претседател не негира дека за време на состанокот посветен на имиграцијата изнел некои тешки зборови кон дел од земјите од африканскиот континент, но дека новинарите погрешно ја пренеле целата...

Трамп негира дека користел навредливи изрази за африканските земји и за Хаити

Трамп негира дека користел навредливи изрази за африканските земји и за Хаити

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска негира дека користел навредливи изрази за африканските и латиноамериканските држави. Претходно, ОН остро ја осудија и ја нарекоа „расистичка“ наводната изјава...

ОН Трамп е расист

ОН: Трамп е расист

Слободен печат | пред 2 месеци

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“. -Ако тоа се потврди, во прашање е шокантна...

Трамп се повлекува  не зборував навредливо за мигрантите

Трамп се повлекува : не зборував навредливо за мигрантите

Канал 5 | пред 2 месеци

Американскиот претседател сепак потврди дека користел остар речник . Тој на твитер напиша дека не користел навредливи зборови против Хаити , Ел Салвадор и Африканските држави и не ги нарекол дека се ѓубре...

Топли поздрави за Трамп од по  те земји

Топли поздрави за Трамп од „по...те земји“

DW | пред 2 месеци

По...ни земји? Така американскио тпретседател Трамп ги нарече Хаити, Ел Салвадор и африканските држави. Во тие земји многу луѓе мислат поинаку, но има и онакви кои се согласуваат со Трамп. ДВ-карикатура...

Обединетите нации за Трамп  тој е расист

Обединетите нации за Трамп – тој е расист

Канал 5 | пред 2 месеци

,, Доколку се потврди шокантната и срамна изјава на претседателот Трамп , нема друг збор што би можел да го употребам освен ,,расист “ . , изјави портпаролот на Високиот комесатијат на Обединетите нации...

Трамп негира дека користел навредливи изрази за африканските земји и за Хаити

Трамп негира дека користел навредливи изрази за африканските земји и за Хаити

Пост | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска негира дека користел навредливи изрази за африканските и латиноамериканските држави. Претходно, ОН остро ја осудија и ја нарекоа „расистичка“ наводната изјава...

Африка стаписана од ненадејното и вулгарно внимание на Трамп

Африка стаписана од ненадејното и вулгарно внимание на Трамп

МКД | пред 2 месеци

Африканците се разбудија денес за да откријат дека претседателот Доналд Трамп конечно се заинтересирал за нивниот континент. Но, не е она за што се надеваа. Користејќи вулгарен говор, Трамп во четвртокот...

Реакции на Африканската унија и на ОН за изјавата на Трамп за Африка и Хаити

Реакции на Африканската унија и на ОН за изјавата на Трамп за Африка и Хаити...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Реакции на Африканската унија и на ОН за изјавата на Трамп за Африка и Хаити Африканската унија соопшти денеска дека се „искрено вознемирени“ од изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп поради...

Трамп со навреди за Африка и за Хаити реакција на Африканската лига

Трамп со навреди за Африка и за Хаити, реакција на Африканската лига

Алсат-М | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи ги, според Вашингтон пост, неколку африкански нации и Хаити како „ср..е од...

Трамп Африка и Хаити се ср е од држави

Трамп: Африка и Хаити се „ср..е од држави“

Алфа | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според „Вашингтон пост“, неколку африкански нации и Хаити како „ср..е од...

Трамп Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Актуелно24 | пред 2 месеци

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“. „Зошто ни доаѓаат...

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

A1on | пред 2 месеци

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји. Амбасадата...

Трамп Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји?

A1on | пред 2 месеци

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“. „Зошто ни доаѓаат...

Трамп САД па празно место па кенеф држави

Трамп: САД, па празно место… па кенеф држави

Вечер Прес | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според Вашингтон пост, неколку африкански нации и Хаити како „кенеф држави“. Трамп...

Трамп ги навреди Африканците  за него се с   од држави

Трамп ги навреди Африканците - за него се „с.... од држави“

Независен | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според Вашингтон пост, неколку африкански нации и Хаити како „ср..е од...

ЗОШТО НИ ДОАЃААТ МИГРАНТИ ОД ПОСРАНИ ДРЖАВИ А НЕ ОД НОРВЕШКА КАЖА ТРАМП

ЗОШТО НИ ДОАЃААТ МИГРАНТИ ОД „ПОСРАНИ“ ДРЖАВИ, А НЕ ОД НОРВЕШКА, КАЖА ТРАМП

Сакам Да Кажам | пред 2 месеци

Белата куќа не го демантираше срамниот испад на претседателот Доналд Трамп, кој на состанокот со претставниците на двете партии во Овалниот уред употреби погрдни зборови за имигрантите кои доаѓаат во САД....

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Макфакс | пред 2 месеци

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји. Амбасадата...

Зошто САД прифаќаат луѓе од тие пос ани држави Трамп повторно шокирал со изјава а сака мигранти само од една земја

Зошто САД прифаќаат луѓе од тие пос*ани држави? Трамп повторно шокирал со изјава, а сака мигранти само од една земја

Точка | пред 2 месеци

Претседателот на САД, Доналд Трамп, прашал зошто САД прифаќаат имигранти од "пос*ани земји". Претседателот на САД, Доналд Трамп прашал зошто САД прифаќаат имигранти од "пос*ани земји", на состанокот за...

Трамп Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Макфакс | пред 2 месеци

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“. „Зошто ни доаѓаат...

Трамп Африка и Хаити се ср е од држави

Трамп: Африка и Хаити се „ср..е од држави“

+Инфо | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според „Вашингтон пост“, неколку африкански нации и Хаити како „ср..е од...

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Точка | пред 2 месеци

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји. Амбасадата...

Нов вербален испад Трамп зборува за земји по  ни дупки

Нов вербален испад: Трамп зборува за земји „по...ни дупки“

DW | пред 2 месеци

На разговори за миграцијата од Хаити и од африканските држави, американскиот претседател Донад Трамп ги нарекол овие земји „по...ни дупки“. На разговори околу миграцијата со двајца сенатори во Белата куќа,...

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Вечер | пред 2 месеци

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји. Амбасадата...

Трамп Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Вечер | пред 2 месеци

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“. „Зошто ни доаѓаат...

ОН и Африка шокирани од ненадејното и вулгарно внимание на Трамп

ОН и Африка шокирани од ненадејното и вулгарно внимание на Трамп

Пост | пред 2 месеци

Африканците се разбудија денес за да откријат дека претседателот Доналд Трамп конечно се заинтересирал за нивниот континент. Но, не е она за што се надеваа. Користејќи вулгарен говор, Трамп во четвртокот...

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Весник | пред 2 месеци

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји. Амбасадата...

Трамп Африка и Хаити се пос ни држави

Трамп: Африка и Хаити се „пос..ни држави“

Пост | пред 2 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според „Вашингтон пост“, неколку африкански нации и Хаити како „посрани...

Една година на Трамп

Една година на Трамп

Независен | пред 2 месеци

Љупчо Поповски Изгледа како невозможен потфат да се објасни првата година на администрацијата на Доналд Трамп. Има илјадници примери од неговото претседателствување - за луѓето што си заминуваат и доаѓаат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност