Наредната година ќе биде поставена првата цевка за гас во Штип

Наредната година ќе биде поставена првата цевка за гас во Штип...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Наредната година ќе биде поставена првата цевка за гас во Штип Наредната година ќе биде поставена првата цевка за гас во Штип. Ова, го најави штипскиот градоначалник Благој Бочварски, по средбата со директорот...

Штип е првиот град од Истокот кој ќе се гасифицира

Штип е првиот град од Истокот кој ќе се гасифицира

Иновативност | пред 2 месеци

Јавното претпријатие „Енерго“ Штип е задолжено со обврската да ја изработи документацијата за следната година да биде поставена мрежа за гасифицирање на градот, најави штипскиот градоначалник, Благој Бочварски...

За една година треба да почне гасификацијата на Штип

За една година треба да почне гасификацијата на Штип

24 вести | пред 2 месеци

Штип за една година ќе се гасифицира. Предвидени се пари во буџетот за изработка на техничката документација. Прво би се гасифицирал индустрискиот дел, а потоа општинските институции и домаќинствата. Колку...

Гасификација на Штип

Гасификација на Штип

Алфа | пред 2 месеци

На почетокот од наредната година во Штип ќе биде поставена првата гасоводна цевка, со што Штип ќе биде првиот град во источниот дел од државата што ќе може да ги користи благодетите на гасот. Во меѓувреме...

Штип ќе биде првиот град во источна Македонија кој ќе се гасифицира

Штип ќе биде првиот град во источна Македонија кој ќе се гасифицира

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for Штип ќе биде првиот град во источна Македонија кој ќе се гасифицира Првиот град што ќе се гасифицира во источниот дел од земјата е Штип. Општината е во предност во однос на останатите,...

Бочварски  ЈП  Енерго  Штип треба да изработи проекти за гасифицирање на градот догодина

Бочварски: ЈП „Енерго“ Штип треба да изработи проекти за гасифицирање на градот догодина

Слободен печат | пред 2 месеци

Јавното претпријатие „Енерго“ Штип, годинава треба да ги заврши сите проекти, односно да ја изработи документацијата за следната година да биде ставена мрежа за гасифицирање на градот, најави штипскиот...

Штип се подкотвува за гасификација

Штип се подкотвува за гасификација

Канал 5 | пред 2 месеци

-Општина Штип е во предност во однос на другите Општини, затоа што на почетокот од оваа година стартува со интензивна подготовка на потребната документација за гасифицирање на градот, објасни Благојче...

Штип го става во функција ЈП  Енерго  надлежно за гасификација

Штип го става во функција ЈП „Енерго“ надлежно за гасификација

Вечер Прес | пред 2 месеци

По седум години ќе профункционира Јавното претпријатие „Енерго“ Штип, кое во текот на годината треба да ги заврши сите проекти, односно да ја изработи документациијата за да наредната година биде ставена...

Штип го става во функција ЈП  Енерго  надлежно за гасификација

Штип го става во функција ЈП „Енерго“ надлежно за гасификација

+Инфо | пред 2 месеци

По седум години ќе профункционира Јавното претпријатие „Енерго“ Штип, кое во текот на годината треба да ги заврши сите проекти, односно да ја изработи документациијата за да наредната година биде ставена...

Штип се подготвува за гасификација  го активира јавно претпријатие  Енерго

Штип се подготвува за гасификација, го активира јавно претпријатие „Енерго“

+Инфо | пред 2 месеци

По седум години ќе профункционира Јавното претпријатие „Енерго“ Штип, кое во текот на годината треба да ги заврши сите проекти, односно да ја изработи документациијата за да наредната година биде ставена...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност