Чешка Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Макфакс | пред 2 месеци

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат...

Земан и Драхош се пласираа во вториот круг на претседателските избори во Чешка

Земан и Драхош се пласираа во вториот круг на претседателските избори во Чешка...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Земан и Драхош се пласираа во вториот круг на претседателските избори во Чешка Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат...

Земан победник во првиот круг од претседателските избори во Чешка

Земан победник во првиот круг од претседателските избори во Чешка

Нетпрес | пред 2 месеци

Актуелниот чешки претседател Милош Земан, за кого западните медиуми пишуваат дека е проруски и прокинески ориентиран, како и што се очекуваше е во водство по првиот круг од претседател Јири Драхош. По...

Чешка Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Вечер | пред 2 месеци

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат...

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Актуелно24 | пред 2 месеци

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат...

Милош Земан води на претседателските избори во Чешка

Милош Земан води на претседателските избори во Чешка

Локално | пред 2 месеци

Актуелниот претседател на Чешка, Милош Земан освои 41,55 отсто, а академикот Јиржи Драхош 25,23 отсто од гласовите во првиот круг на претседателските избори во Чешка. После нив следуваат Павел Фишер со...

Земан води на претседателските избори во Чешка

Земан води на претседателските избори во Чешка

A1on | пред 2 месеци

Актуелниот претседател на Чешка, Милош Земан освои 41,55 отсто, а академикот Јиржи Драхош 25,23 отсто од гласовите во првиот круг на претседателските избори во Чешка. После нив следуваат Павел Фишер со...

ЧЕШКА Земан и Драхош се пласираа во вториот круг на претседателските избори

ЧЕШКА: Земан и Драхош се пласираа во вториот круг на претседателските избори

Независен | пред 2 месеци

Актуелниот чешкиот претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат...

Земан освои 41 55 проценти од гласовите во Чешка

Земан освои 41.55 проценти од гласовите во Чешка

Инфо Центар | пред 2 месеци

Земан освои 41,55 отсто, а Драхош 25,23 отсто од гласовите. После нив следуваат Павел Фишер со 9,56, Михал Харачек со 8,8 и Марек Нишлер со 8,7 отсто од гласовите. Како што веќе јавивме, првиот изборен...

Земан води но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

Земан води, но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

Алфа | пред 2 месеци

Актуелниот чешки претседател Милош Земан е во убедливо водство на претседателските избори што во земјата се одржуваат вчера и денеска, но не успеа да победи во првиот круг, покажуваат првичните податоци....

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Канал 5 | пред 2 месеци

Телохранителите на 73-годишниот земан веднаш ја совладаа младата жена и го одведоа земан на безбедно. Фаворитот на изборите кои почнаа вчера, а завршуваат денеска, се врати по неколку минути за да го даде...

Земан води но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

Земан води, но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Актуелниот чешки претседател Милош Земан е во убедливо водство на претседателските избори што во земјата се одржуваат вчера и денеска, но не успеа да победи во првиот круг, покажуваат првичните податоци....

Чешка Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Весник | пред 2 месеци

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат...

Полугола активистка му се нафрли на Земан

Полугола активистка му се нафрли на Земан

A1on | пред 2 месеци

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат...

Полугола активистка на му нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Полугола активистка на му нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Макфакс | пред 2 месеци

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат...

Жена во топлес со погрдни зборови против чешкиот претседател  Земан е проститутка на Путин

Жена во топлес со погрдни зборови против чешкиот претседател: „Земан е проститутка на Путин!„

Локално | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи 73 годишниот  чешки претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на гласањето  на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките...

Убедлива победа на Земан во Чешка

Убедлива победа на Земан во Чешка

Вечер Прес | пред 2 месеци

Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари. Земан освои 41,55 отсто,...

Убедлива победа на Земан во Чешка

Убедлива победа на Земан во Чешка

+Инфо | пред 2 месеци

Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари. Земан освои 41,55 отсто,...

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Вести24 | пред 2 месеци

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат...

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател за време на гласањето

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател за време на гласањето

Кајгана | пред 2 месеци

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат...

Втор ден од првиот круг на претседателските избори во Чешка

Втор ден од првиот круг на претседателските избори во Чешка

Нетпрес | пред 2 месеци

Првиот круг од претседателските избори во Чешка влезе во саботата во вториот дена, а фаворит е сегашниот претседател Милош Земан за кој се очекува дека ќе го освои вториот мандат. Седумдесет и тригодишниот...

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Точка | пред 2 месеци

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат...

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Вечер Прес | пред 2 месеци

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан. Во трката по нов петгодишен мандат...

Втор ден избори во Чешка девојка се стрча кон Земан  Ти си проститутка на Путин

Втор ден избори во Чешка, девојка се стрча кон Земан: "Ти си проститутка на Путин"

Прес 24 | пред 2 месеци

Втор ден од претседателските избори во Чешка. Кога излезе да го даде својот глас и претседатело Милош Земан, му се нафрлила полугола активистка, која почнала да извикува  „Земан е проститутка на Путин!“....

Втор ден од првиот круг на претседателските избори во Чешка

Втор ден од првиот круг на претседателските избори во Чешка

Точка | пред 2 месеци

Првиот круг од претседателските избори во Чешка влезе во саботата во вториот дена, а фаворит е сегашниот претседател Милош Земан за кој се очекува дека ќе го освои вториот мандат. 73-годишниот Милош Земна...

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

DW | пред 2 месеци

Инцидент на претседателските избори во Чешка: полугола активистка на Фемен му се втурна на Милош Земан во моментот кога тој требаше да гласа. Без облека на горниот дел од телото и натпис „Земан - к..ва...

Земан со убедливо водство во првиот круг избори во Чешка

Земан со убедливо водство во првиот круг избори во Чешка

Нова ТВ | пред 2 месеци

Милош Земан Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари. Земан освои...

Убедлива победа на Земан во Чешка

Убедлива победа на Земан во Чешка

Република | пред 2 месеци

Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари. Земан освои 41,55 отсто,...

Избори во Чешка шоу на украинската феминистка

Избори во Чешка, шоу на украинската феминистка

+Инфо | пред 2 месеци

Овде уште не е објавен никаков резултат од првиот ден на претседателските избори, освен дека на нив својот глас го дале две петини од гласачите и прогнозата дека, денес, на вториот ден на изборите, излезноста...

Убедлива победа на Земан во Чешка

Убедлива победа на Земан во Чешка

Пост | пред 2 месеци

Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари. Земан освои 41,55 отсто,...

Полугола активистка го навредуваше Земан додека гласа

Полугола активистка го навредуваше Земан додека гласа

Нова ТВ | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види...

Полугола активистка на Фемен му се втурна на Земан кога требаше да гласа

Полугола активистка на „Фемен“ му се втурна на Земан кога требаше да гласа

Рипост | пред 2 месеци

Без облека на горниот дел од телото и натпис „Земан – к..ва на Путин“, активистка на организацијата за права на жените „Фемен“ му се втурна на чешкиот престедател Милош Земан во моментот кога требаше да...

Жена се соблече гола и го навредуваше Земан додека гласа

Жена се соблече гола и го навредуваше Земан додека гласа

ТВ 21 | пред 2 месеци

https://www.youtube.com/watch?v=zhMlkMLhnOo На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик...

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател

Вечер Прес | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види...

Во Топлес пред Земан  Ти си курва на Путин

Во Топлес пред Земан: „Ти си курва на Путин“

МКД | пред 2 месеци

Додека претседателот на Чешка Милош Земан се подготвуваше да гласа, една жена ја соблече маицата и застана пред него викајќи на англиски јазик „Земан е курва на Путин.“ Жената дотрча од толпата новинари...

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше  обезбедувањето жестоко ја собори

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше - обезбедувањето жестоко ја собори

Прес 24 | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види...

Активистка на Фемен се разголи пред чешкиот претседател Земан

Активистка на Фемен се разголи пред чешкиот претседател Земан...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Активистка на Фемен се разголи пред чешкиот претседател Земан Полугола активистка на феминистичкото протестно движење Фемен денеска се разголи пред чешкиот претседател Милош Земан, додека тој се подготвуваше...

Во топлес пред Земан Ти си проститутка на Путин

Во топлес пред Земан: Ти си проститутка на Путин

Канал 5 | пред 2 месеци

Жената истрча од масата новинари на гласачкото место во Прага и застана директно пред Земан (73), кој се подготвуваше да ги покаже своите документи за идентификација пред изборната комисија, пренесе агенцијата...

Жена се соблече топлес и го навредуваше Земан на гласачко место

Жена се соблече топлес и го навредуваше Земан на гласачко место

За Се | пред 2 месеци

За да го спречи чешкиот претседател, Милош Земан да гласа на претседателските избори жена се соблече топлес. На видеото кое го објавија чешките медиуми може да се види дека жената ја соблекува горната...

Жена се соблече гола додека Земан гласаше обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Жена се соблече гола додека Земан гласаше, обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Вести24 | пред 2 месеци

На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан. Жена се обиде да го спречи чешкиот...

Разголена активистка на Фемен го нападна чешкиот претседател

Разголена активистка на „Фемен“ го нападна чешкиот претседател

A1on | пред 2 месеци

Активистка на феминистичката група „Фемен“ денеска се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан при гласањето на претседателските избори во Чешка. Таа ја соблече горната облека и започнува да...

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

24 вести | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види...

Жена се соблече да спречи Милош Земан да гласа

Жена се соблече да спречи Милош Земан да гласа

Инфо Центар | пред 2 месеци

На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан. Таа ги крева рацете во воздухот...

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Макфакс | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види...

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Актуелно24 | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види...

Жена се соблече топлес и го навредуваше Земан на гласачко место

Жена се соблече топлес и го навредуваше Земан на гласачко место

Фактор | пред 2 месеци

За да го спречи чешкиот претседател, Милош Земан да гласа на претседателските избори жена се соблече топлес. На видеото кое го објавија чешките медиуми може да се види дека жената ја соблекува горната...

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Вечер | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види...

Жена се соблече гола додека Земан гласаше обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Жена се соблече гола додека Земан гласаше, обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Сител | пред 2 месеци

На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан. Жена се обиде да го спречи чешкиот...

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Весник | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види...

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Пост | пред 2 месеци

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види...

Претседателски избори во Чешка

Претседателски избори во Чешка

МТВ 1 | пред 2 месеци

Повеќе од осум милиони Чеси денеска и утре ќе излезат на вторите директни претседателски избори. Во првиот круг граѓаните имаат избор помеѓу девет кандидати меѓу кои, според предизборните анкети, најголеми...

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

Алфа | пред 2 месеци

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да...

Претседателски избори во Чешка Милош Земан или не

Претседателски избори во Чешка: Милош Земан или не?

DW | пред 2 месеци

Милош Земан, контроверзниот популистички чешки претседател, се бори за реизбор на фунцијата. Главната порака на неговите предизвикувачи е дека тие не се тој. Политичка визија, меѓутоа, недостасува. Новинари...

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

Алсат-М | пред 2 месеци

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да...

Земан и без кампања фаворит на изборите во Чешка

Земан и без кампања фаворит на изборите во Чешка

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Чесите денеска и утре гласаат во првиот круг од претседателските избори: Според анкетите на јавното мислење, фаворит е актуелниот шеф на државата Милош Земан. Контроверзна личност, која за неговите приврзаници...

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

Слободна Македонија | пред 2 месеци

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да...

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

Сител | пред 2 месеци

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да...

Чесите избираат нов претседател на државата

Чесите избираат нов претседател на државата

Рипост | пред 2 месеци

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да...

Чешка избира претседател

Чешка избира претседател

Пост | пред 2 месеци

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност