Макрон сака францускиот багет да биде заштитен од УНЕСКО

Макрон сака францускиот багет да биде заштитен од УНЕСКО

Локално | пред 2 месеци

Претседателот на Франција Емануел Макрон смета дека францускиот леб багет треба да биде на листата на светско културно наследство на УНЕСКО. „Багетот предизвикува зависност во целиот свет“, вели Макрон,...

Макрон сака багетот да биде вброен на листата на УНЕСКО

Макрон сака багетот да биде вброен на листата на УНЕСКО

Нетпрес | пред 2 месеци

Скромното француско лепче со крцкава златеста кора и мека средина предизвикува завист во светот и треба да биде вброен на листата на нематеријалното светско наследство на УНЕСКО, изјави францускиот претседател...

Макрон побарал францускиот багет да влезе во листата на УНЕСКО

Макрон побарал францускиот багет да влезе во листата на УНЕСКО

Пост | пред 2 месеци

Скромниот багет со златна крцкава кора е предмет на завист во целиот свет, изјави францускиот претседател Емануел Макрон, повикувајќи ова јадење да биде вклучено во листата на УНЕСКО за нематеријално културно...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност