Франција Пијани патници лумпувале во воз приведени 30 лица

Франција: Пијани патници лумпувале во воз, приведени 30 лица

Макфакс | пред 2 месеци

Полицијата привела 30 патници во воз кој сообраќал од Париз за Евиан, поради предизвикување нереди, пренесе радио Франс инфо. Тие фрлале низ вагоните храна, отпадоци и лимеки од пијалоци, викале и ги вознемирувале...

Франција Пијани патници лумпувале во воз приведени 30 лица

Франција: Пијани патници лумпувале во воз, приведени 30 лица

Инфо Центар | пред 2 месеци

Полицијата привела 30 патници во воз кој сообраќал од Париз за Евиан, поради предизвикување нереди, пренесе радио Франс инфо. Тие фрлале низ вагоните храна, отпадоци и лимеки од пијалоци, викале и ги вознемирувале...

Франција Пијани патници лумпувале во воз приведени 30 лица

Франција: Пијани патници лумпувале во воз, приведени 30 лица

Вечер | пред 2 месеци

Полицијата привела 30 патници во воз кој сообраќал од Париз за Евиан, поради предизвикување нереди, пренесе радио Франс инфо. Тие фрлале низ вагоните храна, отпадоци и лимеки од пијалоци, викале и ги вознемирувале...

Франција Пијани патници лумпувале во воз приведени 30 лица

Франција: Пијани патници лумпувале во воз, приведени 30 лица

Весник | пред 2 месеци

Полицијата привела 30 патници во воз кој сообраќал од Париз за Евиан, поради предизвикување нереди, пренесе радио Франс инфо. Тие фрлале низ вагоните храна, отпадоци и лимеки од пијалоци, викале и ги вознемирувале...

Возот в снег

Возот в снег

Инфо Центар | пред 2 месеци

Возот со четири вагони трнал од Нигате со еден час задоцнување кога веќе почнал да паѓа снегот. Меѓутоа, после 2.5 часа, снежните наноси биле толку големи што возот не можел да се движи. Од транспортната служба...

Поради снежно невреме 15 часа поминаа во воз

Поради снежно невреме 15 часа поминаа во воз

Фактор | пред 2 месеци

Околу 600 патници во воз беа блокирани ноќеска во Јапонија поради силното снежно невреме кое ја зафати државата. Дел од патниците се евакуирани, а поголемиот дел од нив се извлечени наутро. Возот со четири...

Јапонија Снегот блокираше пруга воз со 430 луѓе стоеше 15 часа

Јапонија: Снегот блокираше пруга, воз со 430 луѓе стоеше 15 часа

Канал 5 | пред 2 месеци

Портпаролот на јапонската железничката компанија „JR East”, Шиничи Секи изјави дека возот стоел околу 15 часа и дека тргнал пред 10:30 по локално време. Возот со четири вагони трнал од Нигате со еден час...

Воз со околу 600 патници остана блокиран во Јапонија поради силна снежна бура

Воз со околу 600 патници остана блокиран во Јапонија поради силна снежна бура

24 вести | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради силната снежна бура која ја зафати државата. Дел од патниците биле евакуирани во текот на ноќта, додека поголемиот дел од нив...

Над 430 патници останале цела ноќ завеани во снежни наноси

Над 430 патници останале цела ноќ завеани во снежни наноси

Канал 5 | пред 2 месеци

Воз до над 430 патници останал 15 часа блокиран поради силните снежни врнежи што ја зафатија Јапонија. Пругата била оспособена дури утрово во 10.30 часот , соопштуваат од компанијата ,,JR Ist”. Возот ,...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Алфа | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура, јави ДПА. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот дел, околу 430, останаа во возот. Едно лице е одведено...

Јапонија Воз со 600 патници блокиран од снежна бура

Јапонија: Воз со 600 патници блокиран од снежна бура

МТВ 1 | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници останал блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура. Дел од патниците биле евакуирани, но поголемиот дел останале во возот, откако било решено дека е премногу ризично...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

A1on | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура, јави ДПА. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот дел, околу 430, останаа во возот. Едно лице е одведено...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

24 вести | пред 2 месеци

Со околу 600 патници воз остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот дел, околу 430, останаа во возот. Едно лице е одведено во болница,...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура, јави ДПА. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Лидер | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура, јави ДПА. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот дел, околу 430, останаа во возот. Едно лице е одведено...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Слободна Македонија | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура, јави ДПА. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот дел, околу 430, останаа во возот. Едно лице е одведено...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Пост | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура, јави ДПА. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот дел, околу 430, останаа во возот. Едно лице е одведено...

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Воз со околу 600 патници блокиран од снежна бура во Јапонија

Сител | пред 2 месеци

Воз со околу 600 патници остана блокиран во текот на ноќта во Јапонија поради снежна бура, јави ДПА. Дел од патниците беа евакуирани, но поголемиот дел, околу 430, останаа во возот. Едно лице е одведено...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност