Вистинската приказна за Моби Дик  Кога китот го уништил бродот  морнарите со месеци лутале по морето па на крајот почнале меѓусебно да се јадат

Вистинската приказна за Моби Дик: Кога китот го уништил бродот, морнарите со месеци лутале по морето па на крајот почнале меѓусебно да се јадат

Бркај работа | пред 2 месеци

Приказната за Овен Кофин и ден денес живее и останала бесмртна во делото на Херман Мелвил, Моби Дик. Тој уште како тинејџер станал морнар и многу брзо завршил на прекуокеанските пловидби. Овен бил помошен...

Вистинската приказна за Моби Дик  Кога китот го уништил бродот  морнарите со месеци лутале по морето   на крајот почнале меѓусебно да се јадат

Вистинската приказна за Моби Дик: Кога китот го уништил бродот, морнарите со месеци лутале по морето – на крајот почнале меѓусебно да се јадат

Точка | пред 2 месеци

Неговото име како веќе да му ја доделило судбината која го очекувала, но приказната за Овен Кофин (Coffin – мртовечки сандак) сепак останала бесмртна во делото на Херман Мелвил, Моби Дик. Овен, роден во...

Вистинската приказна за Моби Дик  Кога китот го уништил бродот  екипажот со месеци пловеле во морето  а на крај се јаделе помеѓу себе

Вистинската приказна за Моби Дик: Кога китот го уништил бродот, екипажот со месеци пловеле во морето, а на крај се јаделе помеѓу себе!

News 24 | пред 2 месеци

Неговото име како да му ја донело судбината која го очекувала, но ова е приказната на Овен Кофин која останала бесмртна во делото на Херман Мелвил. Овен кој е роден во 1802 година уште како тинејџер бил...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност