Србија купува силно оружје и се подготвува за голема војна

Србија купува силно оружје и се подготвува за голема војна

Вечер | пред 2 месеци

Началникот на Генералштабот на Војската на Србија, генералот Љубиша Диковиќ, изјави во саботата дека на противвоздушната одбрана на Србија ѝ е потребен одбранбен систем со дострел поголем од 400 километри,...

Србија смета дека ѝ е потребен систем на ПВО до дострел над 400 километри

Србија смета дека ѝ е потребен систем на ПВО до дострел над 400 километри

Нетпрес | пред 2 месеци

Началникот на Генералштабот на Војската на Србија, генералот Љубиша Диковиќ, изјави во саботата дека на противвоздушната одбрана на Србија ѝ е потребен одбранбен систем со дострел поголем од 400 километри,...

Србија купува силно оружје и се подготвува за голема војна

Србија купува силно оружје и се подготвува за голема војна

Весник | пред 2 месеци

Началникот на Генералштабот на Војската на Србија, генералот Љубиша Диковиќ, изјави во саботата дека на противвоздушната одбрана на Србија ѝ е потребен одбранбен систем со дострел поголем од 400 километри,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност