Автомобил на  General Motors   без волан и педали

Автомобил на “General Motors” без волан и педали

За забава | пред 2 месеци

Автомобилот кој се очекува да се појави на патиштата кон почетокот на 2019 година е изум на компанијата “General Motors”  и е самоуправувачки автомобил наречен “Cruise AV” кој е базиран на “Chevrolet Bolt”....

 General Motors  претстави автомобил без волан и педали

“General Motors” претстави автомобил без волан и педали

Точка | пред 2 месеци

Компанијата “General Motors” претстави самоуправувачки автомобил наречен “Cruise AV” кој е базиран на “Chevrolet Bolt”. Автомобилот се очекува да се појави на патиштата кон почетокот на 2019 година. Она...

General Motors претстави автономен автомобил без волан и педала за гас

Иновативност | пред 2 месеци

Нема да ви треба волан за да ги возите беспилотните автомобили од иднината. General Motors штотуку не донесе поблиску до таа иднина со својот Cruise AV. Автомобилот нема волан за управување, педали ни...

ГМ претстави автомобил без волан и педали

ГМ претстави автомобил без волан и педали

A1on | пред 2 месеци

Компанијата Џенерал Моторс претстави самоуправувачки автомобил Круз АВ, базиран на Шевролет Болт. Автомобилто се очекува да се појави на патиштата на почетокот на 2019 година. Овој електричен автомобил...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност