Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

A1on | пред 2 месеци

Делегациите на Косово и на Србија ќе ги продолжат средбите на 16 јануари во Брисел. Веста за тридневниот состанок ја соопшти Авни Арифи, назначен за шеф на преговорите со Србија од косовската влада. Преговорите...

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Макфакс | пред 2 месеци

Делегациите на Косово и на Србија ќе ги продолжат средбите на 16 јануари во Брисел . Веста за тридневниот состанок ја соопшти Авни Арифи, назначен за шеф на преговорите со Србија од косовската влада. Преговорите...

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Вечер | пред 2 месеци

Делегациите на Косово и на Србија ќе ги продолжат средбите на 16 јануари во Брисел . Веста за тридневниот состанок ја соопшти Авни Арифи, назначен за шеф на преговорите со Србија од косовската влада. Преговорите...

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Алсат-М | пред 2 месеци

Делегациите на Косово и на Србија се очекува да ги продолжат средбите во Брисел следниот вторник, на 16 јануари. Веста за тридневниот состанок ја соопшти Авни Арифи, назначен за шеф на преговорите со Србија...

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Србија и Косово ќе ги продолжат преговорите во Брисел

Весник | пред 2 месеци

Делегациите на Косово и на Србија ќе ги продолжат средбите на 16 јануари во Брисел . Веста за тридневниот состанок ја соопшти Авни Арифи, назначен за шеф на преговорите со Србија од косовската влада. Преговорите...

Продолжува дијалогот Белград Приштина по пауза од една година

Продолжува дијалогот Белград-Приштина по пауза од една година

Р.С. Европа | пред 2 месеци

По 13-месечна пауза и опструкции, техничките преговори меѓу Белград и Приштина ќе продолжат во вторник во Брисел. Според извори во српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, состанокот ќе трае...

Во вторник во Брисел продолжува дијалогот Белград Приштина

Во вторник во Брисел продолжува дијалогот Белград-Приштина...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Во вторник во Брисел продолжува дијалогот Белград-Приштина По 13-месечна пауза и опструкции, техничките преговори меѓу Белград и Приштина ќе продолжат во вторник во Брисел. Според извори во српската владина...

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Точка | пред 2 месеци

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија. Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф...

Во вторник во Брисел  продолжува дијалогот Белград Приштина

Во вторник во Брисел продолжува дијалогот Белград-Приштина

Пост | пред 2 месеци

По 13-месечна пауза и опструкции, техничките преговори меѓу Белград и Приштина ќе продолжат во вторник во Брисел. Според извори во српската владина Канцеларија за Косово и Метохија, состанокот ќе трае...

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

A1on | пред 2 месеци

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија. Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф...

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Макфакс | пред 2 месеци

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија. Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф...

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Вечер Прес | пред 2 месеци

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија. Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф...

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Вечер | пред 2 месеци

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија. Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф...

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Весник | пред 2 месеци

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија. Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф...

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Пост | пред 2 месеци

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија. Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф...

Авни Арифи шеф на преговарачкиот тим на Приштина

Авни Арифи шеф на преговарачкиот тим на Приштина...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Авни Арифи шеф на преговарачкиот тим на Приштина Авни Арифи е именувам за шеф на преговарачкиот тим на Приштина во дијалогот со Белград. Арифи е советник на косовскиот премиер Рамуш Харадинај, кој посочи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност