Фич  го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

„Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

Макфакс | пред 2 месеци

Меѓународната рејтинг агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска, првпат од 2004 година. Како што објави хрватската агенција Хина, рејтингот на земјата се зголемува од „ББ” на „ББ +” со стабилна...

Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска по 14 години

Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска по 14 години

A1on | пред 2 месеци

Меѓународната рејтинг агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска, првпат од 2004 година, објави хрватската агенција Хина. Рејтингот на земјата се зголемува од „ББ” на „ББ +” со стабилна перспектива....

 Фич  го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

„Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

Вечер | пред 2 месеци

Меѓународната рејтинг агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска, првпат од 2004 година. Како што објави хрватската агенција Хина, рејтингот на земјата се зголемува од „ББ” на „ББ +” со стабилна...

За прв пат по 2004 та  Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

За прв пат по 2004-та, Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

Локално | пред 2 месеци

За прв пат од 2004 годин, меѓународната рејтинг агенција „Фич“ и го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска, соопшти Хина. Рејтингот на земјата се зголемил од „ББ” на „ББ +”  со стабилна перспектива. Хина...

Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Меѓународната рејтинг агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска, првпат од 2004 година, објави хрватската агенција Хина. Рејтингот на земјата се зголемува од „ББ" на „ББ +" со стабилна перспектива....

Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска по 14 години

Фич го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска по 14 години

+Инфо | пред 2 месеци

Меѓународната рејтинг агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Хрватска, првпат од 2004 година, објави хрватската агенција Хина. Рејтингот на земјата се зголемува од „ББ" на „ББ +" со стабилна перспектива....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност