До крајот на годината ќе се воведе плаќање патарини со при пејд картички

До крајот на годината ќе се воведе плаќање патарини со при пејд картички

KARIERA.mk | пред 2 месеци

Целосно ќе се менува  начинот на  наплата на патарините во Европа. Во унијата вињетите ќе се исфрлат од употреба. Македонија пак одлучи да воведе модел со при- пејт картички. Од претпријатието за државни...

Патарините конечно ќе бидат модернизирани

Патарините (конечно) ќе бидат модернизирани

Локално | пред 2 месеци

Три години по започнувањето, проектот за модернизација на патарините во Република Македонија продолжува. Со него се опфатени 5 постоечки и 2 нови наплатни станици од коридорот 10, на кои ќе виде воведен...

Годинава ќе се воведе наплата на патарини со при-пејд картички

Иновативност | пред 2 месеци

Oд претпријатието за државни патишта во земјава  уверуваат дека до крајот на годинава  на сите наплатни страници, долж коридорот 10 патарината ќе се плаќа електронски- со при пејт каритчки. А на коридорот...

Патарините ќе бидат модернизирани

Патарините ќе бидат модернизирани!

Вечер Прес | пред 2 месеци

Три години по започнувањето, проектот за модернизација на патарините во Република Македонија продолжува. Со него се опфатени 5 постоечки и 2 нови наплатни станици од коридорот 10, на кои ќе виде воведен...

До крајот на годината ќе се воведе плаќање патарини со при пејд картички

До крајот на годината ќе се воведе плаќање патарини со при пејд картички

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Целосно ќе се менува  начинот на  наплата на патарините во Европа. Во унијата вињетите ќе се исфрлат од употреба. Македонија пак одлучи да воведе модел со при- пејт картички . Од претпријатието за државни...

Крајот на годината ќе се воведе плаќање патарини со при пејд картички

Крајот на годината ќе се воведе плаќање патарини со при пејд картички

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for Крајот на годината ќе се воведе плаќање патарини со при пејд картички Целосно ќе се менува  начинот на  наплата на патарините во Европа. Во унијата вињетите ќе се исфрлат од употреба....

Се подготвува нов начин за наплата на патарина на ниво на цела ЕУ

Се подготвува нов начин за наплата на патарина на ниво на цела ЕУ

Актуелно24 | пред 2 месеци

Директорот на хрватските автопатишта, Борис Хузјан, денеска изјави дека се подготвува промена во системот на наплата за користење на автопатиштата на ниво на цела Европска Унија. Во контекст на развојот...

Европа го менува системот за наплата на патарини Наплатните рампи одат во историјата еве како ќе се плаќа во иднина

Европа го менува системот за наплата на патарини: Наплатните рампи одат во историјата, еве како ќе се плаќа во иднина

Точка | пред 2 месеци

Директорот на Хрватските автопати, Борис Хузјан, изјавил дека на ниво на цела Европска унија се подготвува промена на системот за наплата на автопатите. "Во контекст на развојот на моделот за наплата за...

Како ќе се наплаќа на автопатиштата  информација за оние кои ќе патуваат

Како ќе се наплаќа на автопатиштата - информација за оние кои ќе патуваат

Вечер | пред 2 месеци

Голема промена ќе ги опфати системите за наплата на користење автопатишта. Директорот на Хрватски автопатишта Борис Хузјан изјавил дека се подготвува ваква промена на ниво на цела Европска унија. -Во контекст...

Како ќе се наплаќа на автопатиштата  информација за оние кои ќе патуваат

Како ќе се наплаќа на автопатиштата - информација за оние кои ќе патуваат

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Голема промена ќе ги опфати системите за наплата на користење автопатишта. Директорот на Хрватски автопатишта Борис Хузјан изјавил дека се подготвува ваква промена на ниво на цела Европска унија. -Во контекст...

Се подготвува нов начин за наплата на патарина на ниво на цела ЕУ

Се подготвува нов начин за наплата на патарина на ниво на цела ЕУ

A1on | пред 2 месеци

Директорот на хрватските автопатишта, Борис Хузјан, денеска изјави дека се подготвува промена во системот на наплата за користење на автопатиштата на ниво на цела Европска Унија. Во контекст на развојот...

ЕУ ќе го измени начинот на наплата на патарините

ЕУ ќе го измени начинот на наплата на патарините!

Факултети | пред 2 месеци

Фото: АР електронски систем

Винетките се праќаат во историјата како ќе се наплаќа на автопатиштата

Винетките се праќаат во историјата, како ќе се наплаќа на автопатиштата?

KARIERA.mk | пред 2 месеци

Голема промена ќе ги опфати системите за наплата на користење автопатишта. Директорот на Хрватски автопатишта Борис Хузјан изјавил дека се подготвува ваква промена на ниво на цела Европска унија. -Во контекст...

Се подготвува нов начин за наплата на патарина на ниво на цела ЕУ

Се подготвува нов начин за наплата на патарина на ниво на цела ЕУ

Макфакс | пред 2 месеци

Директорот на хрватските автопати, Борис Хузјан, денеска изјави дека се подготвува промена во системот на наплата за користење на автопатите на ниво на цела Европска Унија. Во контекст на развојот на модели...

ДОАЃА ГОЛЕМА ПРОМЕНА Винетките се праќаат во историјата како ќе се наплаќа на автопатиштата

ДОАЃА ГОЛЕМА ПРОМЕНА: Винетките се праќаат во историјата, како ќе се наплаќа на автопатиштата?

Фактор | пред 2 месеци

Голема промена ќе ги опфати системите за наплата на користење автопатишта. Директорот на Хрватски автопатишта Борис Хузјан изјавил дека се подготвува ваква промена на ниво на цела Европска унија. -Во контекст...

Нема веќе винетки како ќе се наплаќа на автопатиштата

Нема веќе винетки, како ќе се наплаќа на автопатиштата?

Република | пред 2 месеци

Голема промена ќе ги опфати системите за наплата на користење автопатишта. Директорот на Хрватски автопатишта Борис Хузјан изјавил дека се подготвува ваква промена на ниво на цела Европска унија. -Во контекст...

Вињетите заминуваат во историја Вака ќе се наплатува во цела ЕУ

Вињетите заминуваат во историја! Вака ќе се наплатува во цела ЕУ

Денар | пред 2 месеци

Директорот на хрватските автопати Борис Хузјан изјави дека на ниво на цела Европска унија се подготвува промена на системот за наплата за користење на автопатите. „Во контекст на развојот на моделот за...

Вињетите заминуваат во историјата вака ќе се наплаќа во цела Европа

Вињетите заминуваат во историјата, вака ќе се наплаќа во цела Европа

Локално | пред 2 месеци

Директорот на хрватски автопати Борис Хузјан изјави дека на ниво на цела Европска унија се подготвува промена на наплатниот систем за користење автопати. „Во контекст на развој на модел за наплата на патарина...

Обновата на патарините на Коридорот 10 ќе заврши до крајот на 2018

Обновата на патарините на Коридорот 10 ќе заврши до крајот на 2018

Build | пред 2 месеци

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов денеска извршија увид во градежните работи за реконструкција и модернизација на наплатната патарина Сопот...

Китанов Поскапата патарина за странските гости не е злоупотреба

Китанов: Поскапата патарина за странските гости не е злоупотреба

Пост | пред 2 месеци

Не е злоупотреба тоа што патарината за странци во земјава чини 1,5 евро наспроти 60-те денари за домашните патници, рече денеска директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов. Одговарајќи на новинарски...

Модерни патарини по коридор 10 до крајот на годината

Модерни патарини по коридор 10 до крајот на годината

Сител | пред 2 месеци

Embedded video for Модерни патарини по коридор 10 до крајот на годината

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност