Чудото од дете  Даниел Харитонов на заеднички концерт со Македонската филхармонија

„Чудото од дете“, Даниел Харитонов, на заеднички концерт со Македонската филхармонија

Актуелно24 | пред 2 месеци

Македонската филхармонија првиот симфониски концерт во новата 2018 година ќе го одржи на 18 јануари, четврток, со почеток во 20 часот, под наслов „Лауреати“. Заедно со оркестарот на Македонската филхармонија,...

Чудото од дете Даниел Харитонов за почеток на сезоната

Чудото од дете Даниел Харитонов за почеток на сезоната...

Нова Македонија | пред 2 месеци

Даниел Харитонов за македонската публика ќе го изведе популарниот и раскошен Концерт за пијано и оркестар бр. 1 од Франц Лист. На програмата оваа вечер се и атрактивната увертира „Карневал“ од Антонин...

Даниел Харитонов на заеднички концерт со Македонската филхармонија

Даниел Харитонов на заеднички концерт со Македонската филхармонија

A1on | пред 2 месеци

Македонската филхармонија првиот симфониски концерт во новата 2018 година ќе го одржи на 18 јануари, четврток, со почеток во 20 часот, под наслов „Лауреати“. Заедно со оркестарот на Македонската филхармонија,...

 Чудото од дете  Даниел Харитонов на заеднички концерт со Македонската филхармонија

„Чудото од дете“, Даниел Харитонов, на заеднички концерт со Македонската филхармонија

Денар | пред 2 месеци

Македонската филхармонија првиот симфониски концерт во новата 2018 година ќе го одржи на 18 јануари, четврток, со почеток во 20 часот, под наслов „Лауреати“. Заедно со оркестарот на Македонската филхармонија,...

 Чудото од дете  Даниел Харитонов на заеднички концерт со Македонската филхармонија

„Чудото од дете“, Даниел Харитонов, на заеднички концерт со Македонската филхармонија

Макфакс | пред 2 месеци

Македонската филхармонија првиот симфониски концерт во новата 2018 година ќе го одржи на 18 јануари, четврток, со почеток во 20 часот, под наслов „Лауреати“. Заедно со оркестарот на Македонската филхармонија,...

 Убиствена офанзива на Македонската филхармонија

„Убиствена“ офанзива на Македонската филхармонија

Р.С. Европа | пред 2 месеци

Македонската филхармонија новата сезона ќе ја започне на 18 јануари со концертот „Лауреати“, на кој како солист ќе настапи Даниел Харитонов - руското „чудо од дете“ и младиот виртуоз на пијано. Но, неговиот...

 Чудото од дете  Даниел Харитонов на заеднички концерт со Македонската филхармонија

„Чудото од дете“, Даниел Харитонов, на заеднички концерт со Македонската филхармонија

Пост | пред 2 месеци

Македонската филхармонија првиот симфониски концерт во новата 2018 година ќе го одржи на 18 јануари, четврток, со почеток во 20 часот, под наслов „Лауреати“. Заедно со оркестарот на Македонската филхармонија,...

Со пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов почнува новата година на Македонската филхармонија

Со пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов почнува новата година на Македонската филхармонија

МКД | пред 2 месеци

Првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година е со наслов „Лауреати“ и ќе се одржи на 18 јануари, во 20 часот. Под диригентство на маестро Даниел Рајскин од Русија, како солист ќе настапи...

Програма со концерти во Македонската филхармонија

Програма со концерти во Македонската филхармонија

Скопје Инфо | пред 2 месеци

Во новата година Македонската филхармонија стартува со настапот на пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов. „Лауреати“ е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година, кој...

Во новата година Македонската филхармонија стартува со настапот на пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов

Во новата година Македонската филхармонија стартува со настапот на пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов

Fashionel | пред 2 месеци

„Лауреати" е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година, кој ќе се одржи на 18 јануари во 20 часот. Под диригентство на маестро Даниел Рајскин од Русија, како солист...

Македонската филхармонија ќе ја започне 2018 со Даниел Харитонов

Македонската филхармонија ќе ја започне 2018 со Даниел Харитонов

Cooltura | пред 2 месеци

„Лауреати“ е првиот концерт на Македонската филхармонија во 2018 година. Ќе се одржи на 18 јануари во 20 часот, под диригентство на маестро Даниел Рајскин од Русија, а како солист ќе настапи „чудото од...

Македонска филхармонија почнува со Лауреати  а за Денот на вљубените песни од Ник Кејв Том Јорк Бјорк Џони Кеш

Македонска филхармонија почнува со „Лауреати“, а за Денот на вљубените песни од Ник Кејв, Том Јорк, Бјорк, Џони Кеш

Република | пред 2 месеци

Оваа концертна сезона ќе ја одбележат настапите на уште неколку извонредни македонски солисти . „Мејд ин Маседонија“ е насловот на концертот на кој на 15 март ќе настапи кларинетистот Здравко Ангелов,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност